"Klimatyzacja" na motocyklu

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

"Klimatyzacja" na motocyklu

przez basiek » 23 lutego 2011, o 20:32

Witam Serdecznie!!! mam pytanko czy ktoś z was zna taki patent na kamizelki lub chustki na kark do schładzania ciała? Ostatnio rozmawiałem z pewnym motocyklistą który powiedział mi ze w upalne dni gdy pod kaskiem i kombinezonem można jajka smażyć stosuje kamizelkę lub chustkę na kark podobno są tam jakieś kryształki które się moczy w zimnej wodzie i potem przez ok 3dni schładzają nasze ciało po przez schłodzenie krwi która schładza nasze ciało zna ktoś to i czy ktoś stosuje??

ps. znam taki patent ale działający w odwrotna stronę czyli grzeje
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 września 2009, o 22:55
Lokalizacja: warszawa

przez tysonxxx19 » 23 lutego 2011, o 20:40

basiek napisał(a):potem przez ok 3dni schładzają nasze ciało po przez schłodzenie krwi która schładza nasze ciało zna ktoś to i czy ktoś stosuje


że co? schłodzenie krwi ? czy twój kolega wie w ogóle o czym mówi ! Spadek temp krwi o 1,5 stC grozi hipotermią , która ma poważne konsekwencje dla organizmu .
 
Posty: 87
Dołączył(a): 15 lutego 2008, o 22:13
Lokalizacja: Cz

przez nitro99 » 23 lutego 2011, o 21:08

Jest taki patent armi amerykanskiej. jak znajde w chacie to wrzuce fote. Stosowalem w iraku i powiem daje rade. Faktycznie sa to krysztalki czegos tam . Wsadza sie to do wody i na kilka godzin do lodowki. Z krysztalkow robi sie zel i powiekszaja one kilkunastokrotnie swoja objetosc. Wyglada to jak kielbasa kiedy nasiaknie. Trzyma temperature na pustyni jakies 6 godzin. Po wyschnieciu znow sa to zwykle krysztalki. Patent jest prosty bo to normalnie kawalek bandanki w ksztalcie rurki z krysztalkami w srodku z plastikowym sciagaczem- zakladasz zamrozone na szyje i po klopocie- my na to wolalismy system zimne pento :-) . Proponuje poszukac u chlopaka w bialymstoku- gunesmokearmyshop- ma praktycznie wyposazenie calej armi usa. Jeden minus w naszym klimacie bedzie taki ze leje sie z tego po kregoslupie i po klacie woda. Jak masz +60 na dworku to nie jest problem. U nas moze to stanowic pewna niedogodnosc.
tu masz linke do sklepu:
http://gunsmokearmyshop.pl/
a tu foty jak to ustrojstwo wyglada
Obrazek
Obrazek
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

przez basiek » 23 lutego 2011, o 23:07

tysonxxx19 napisał(a):czy twój kolega wie w ogóle o czym mówi !

nie wiem dlatego pytam się was ludzi inteligentnych i doświadczonych

nitro99, a używasz tego tu w polsce w upalne dni?? faktycznie jest spoko i chłodzi??
Ostatnio edytowano 23 lutego 2011, o 23:10 przez basiek, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 września 2009, o 22:55
Lokalizacja: warszawa

przez 636 » 24 lutego 2011, o 01:39

panie lepiej se kup kiszke w miesnym albo prosto taka od masarza :mrgreen: mrozic tez mozna w lodowce i wieszasz taka kiche i efekt ten sam :-D a jak zglodniejez to ammm :-P
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez Kamillos » 24 lutego 2011, o 04:24

tysonxxx19 napisał(a):
basiek napisał(a):potem przez ok 3dni schładzają nasze ciało po przez schłodzenie krwi która schładza nasze ciało zna ktoś to i czy ktoś stosuje


że co? schłodzenie krwi ? czy twój kolega wie w ogóle o czym mówi ! Spadek temp krwi o 1,5 stC grozi hipotermią , która ma poważne konsekwencje dla organizmu .


Hmm w tym momencie powiedzenie "zachowaj zimną krew" traci tutaj sens.
 
Posty: 121
Dołączył(a): 22 października 2010, o 03:39
Lokalizacja: Tarnow

przez majkelek84 » 24 lutego 2011, o 08:56

Kamillos napisał(a):
tysonxxx19 napisał(a):
basiek napisał(a):potem przez ok 3dni schładzają nasze ciało po przez schłodzenie krwi która schładza nasze ciało zna ktoś to i czy ktoś stosuje


że co? schłodzenie krwi ? czy twój kolega wie w ogóle o czym mówi ! Spadek temp krwi o 1,5 stC grozi hipotermią , która ma poważne konsekwencje dla organizmu .


Hmm w tym momencie powiedzenie "zachowaj zimną krew" traci tutaj sens.


Tak, traci go k***wa bezapelacyjnie. :mrgreen:

To nie egipt żeby kombinować z chłodzeniem, jak Ci za gorąco to pokręcaj mocniej manetą :mrgreen: ;-)
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez Z » 24 lutego 2011, o 09:17

Skoro mówimy o wojskowych patentach to przypomnę jeszcze coś co od dawna stosuje armia rosyjska. Nawet w ,,Akwarium" Suworowa to było. Armia stosowała/stosuje ciekawą bieliznę. Jest to elastyczny podkoszulek ,,na ramiączka" przylegający do korpusu. Wykonany jest z miękkiej linki grubości co najmniej centymetra ułożonej w kratkę o oczkach wielkości kilku centymetrów. Według Suworowa działa to tak że ciuch nałożony na taka koszulkę nie przykleja się do spoconego ciała, przy skórze pozostaje dzięki temu warstwa powietrza a pot spływa pod ,,siateczką". Patent ten w zimę grzeje, w lato chłodzi a dodatkowo w pewnym stopniu chroni przed komarami.
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 kwietnia 2009, o 21:07
Lokalizacja: Warszawa

przez nitro99 » 24 lutego 2011, o 10:01

w polandzie tego nie stosowalem bo nie ma takich temperatur zebym musial. pewnie by dawalo rade. najwyzsza tempertura jaka mialem w irakowie bylo cos 62 stopnie , standardowo w lecie okolo 50 i patent dawal rade doskonale tyle ze tam ciuchy nawet nie mialy szansy nasiaknac woda cieknaca z tego ustrojstwa.
nie wiem jak w polsce ceny ale u amerykancow to kosztuje jakies 3 dolce . tak jak mowie glaboki talez wody z tym do lodowy na noc i caly dzien uzywania na spokojnie. zel sie swietnie do ciala dopasowuje , jedynie pierwsze wrazenie idiotyczne przy zakladaniu jakbys se worek lodu na plecy polozyl. :-)
osboiscie mialem podobny problem bo zaczynalem jazde od kordury.
potem poszedlem w letnie ciuchy- kurtka siatka ze skory i dziny od speediego. w tym roku po miescie bede latel w buzerku i dzinach plus krotkie buty.
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa

przez pit71 » 25 lutego 2011, o 17:08

moze troszke odjade o sedna sprawy, ale w temacie klimy na moto sa juz pierwsze komercyjne patenty:

http://entrosys.com/

:)
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 czerwca 2009, o 14:09
Lokalizacja: Wroc

przez Flaming » 25 lutego 2011, o 17:11

hehe przeca to odkurzacz :lol:
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 1 lutego 2010, o 23:46

przez pit71 » 25 lutego 2011, o 17:25

Prawie, tylko nie wiem jeszcze gdzie sie podlacza motocykliscie ta rure :)
 
Posty: 45
Dołączył(a): 22 czerwca 2009, o 14:09
Lokalizacja: Wroc

przez tysonxxx19 » 25 lutego 2011, o 18:23

Biorąc pod uwagę że przez 1/4 roku jest lato a poza tym to kapa z pogodą martwiłbym się raczej jak sie ogrzac na moto a nie schłodzic. Schładzarke to ja mam pod prawą ręką :-D
 
Posty: 87
Dołączył(a): 15 lutego 2008, o 22:13
Lokalizacja: Cz

przez Anty_kk » 1 marca 2011, o 17:29

ale to urządzenie też grzeje
 
Posty: 442
Dołączył(a): 7 kwietnia 2009, o 21:19
Lokalizacja: Srebrna

Re: "Klimatyzacja" na motocyklu

przez Dominik4443r » 11 sierpnia 2019, o 11:00

Jak chodzi o mnie to ja mam bardzo dobrą klimatyzację na motocyklu.Mało kto ma taką klimatyzację.

__________________________________________________________________________________
klimatyzator blaupunkt
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sierpnia 2019, o 10:47

Re: "Klimatyzacja" na motocyklu

przez motorowerzysta » 2 marca 2020, o 20:04

Nie no ja raczej nie słyszałem o takim rozwiązaniu, aby była klimatyzacja na motocyklu bo niby jak to rozwiązać. Jednak w samochodzie to dziś już chyba mało który jej nie ma. Ja sobie bardzo chwalę nabijanie klimatyzacji Szczecin gdyż wiem, że zawsze praca u nich będzie zrobiona na pewno na najwyższym poziomie.
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 5 listopada 2019, o 22:17

Re: "Klimatyzacja" na motocyklu

przez pieknyolek » 16 września 2022, o 12:26

W temacie klimatyzacji polecam przeczytać https://www.omnibus.biz.pl/klimatyzatory-lodz/
Avatar użytkownika
 
Posty: 75
Dołączył(a): 13 marca 2019, o 12:44


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości