er-6f 2010 dziwne tarcie podczas jazdy

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

er-6f 2010 dziwne tarcie podczas jazdy

przez wujekkaczyxd » 15 sierpnia 2019, o 17:36

Witam,na wstępie chcę się przywitać bo jestem tu nowy :) od kilku miesięcy jestem posiadaczem ER-6F z 2010 roku w pięknym "kawowym" kolorze :)
Niestety niedawno coś ją zaczęło boleć i wydaje dziwne odgłosy przy przyspieszaniu...
Mianowicie dźwięk jest podobny do ocierania się szprych rowerowych o plastik lub coś ala kręconego koła fortuny- ciężko to nazwać ;)
dźwięk dochodzi raczej z prawej strony (chyba) i pojawia się tylko przy przyspieszaniu i podczas jazdy, na postoju gdy dodam gazu cisza,gdy wciskam sprzęgło też cisza a gdy znów przekręcę manetkę to się pojawia.
jakiś tydzień wcześniej wymieniłem wydech z serii na dominatora gp1 i myślałem że to może być jego wina ew. db killer gdzieś stuka ale sprawdziłem i wszystko jest okej. sprawdziłem też napęd, który ma niecałe 5 miesięcy. naciąg w normie,smarowany regularnie motulem, zębatki i ogniwa wydają się być w porzątku, moto jeździ pięknie,nie szarpie, nie gaśnie,obroty nie falują, opony nowe z odpowiednim ciśnieniem,wszystkie owiewki sprawdzone i nie pukają, wycieraczki działają ;) a jednak coś dzwoni...
Może ktoś ma jakieś pomysły zanim udam się po weekendzie do mechanika?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sierpnia 2019, o 13:30

Re: er-6f 2010 dziwne tarcie podczas jazdy

przez driver » 23 sierpnia 2019, o 11:46

Hejka
Taka sugestja ... to nie musi byc to ale możesz sprawdzić czy przypadkiem nie masz krzywej tarczy hamulcowej ?
Albo czy coś w okolicach wiatraka chłodnicy nie prubuje wpaść w łopatki wiatraka ;)
Pozdrawiam
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sierpnia 2019, o 19:30

Re: er-6f 2010 dziwne tarcie podczas jazdy

przez endriubis » 29 sierpnia 2019, o 16:50

czesc
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sierpnia 2019, o 16:50


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości