Kawasaki zx6r 2001r luz zaworowy, rozrząd

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Kawasaki zx6r 2001r luz zaworowy, rozrząd

przez dam_1 » 7 stycznia 2021, o 10:09

Cześć

Mam do ustawienia luz zaworowy w kawasaki zx6r 2001r.
Korzystam z tego poradnika https://www.mojekawasaki.pl/viewtopic.php?p=239597 oraz książki Haynes.
Obecnie mam już podmienione płytki zaworowe, zamontowane wałki oprócz napinacza.
Mam do was kilka pytań:

1. Po zamontowaniu pokrywy wałków pomiędzy wałkiem z ssącym a wydechowym łańcuch zwisa - czy tak powinno być? (nie mam jeszcze zamontowanego napinacza)
2. Napinacz rozrządu - w książce Haynes jest napisane że napinacz ustawić na 5 ząbek a śruby przykręcające napinacz mam dokręcić z siłą 11 Nm tylko nie mogę znaleźć siły dokręcenia środkowej śruby - jakie powinno być? jest tylko wymienione dla modelu G i H 5,4 Nm.

3. Pytanie może głupie ale - jeśli przestawiłby mi się rozrząd o jeden ząbek to jak mam to zweryfikować, znaleźć, poprawić? - Wiem że pomiędzy wałkiem ssącym a wydechowym ma być równo 30 pin licząc z kreską na wałku ssącym IN do kreski na wałku wydechowym EX.
Czy zobaczę to na zębatce od wału ?

Oczywiście wał zablokowałem chałupniczo bo nie mam dedykowanego narzędzia (klucz na zębatce wału i zawinięty folią strech żeby się nie ruszył :) - zrobię zdjęcie i podeślę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek