Balanser kawasaki 125 bn pilne

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Balanser kawasaki 125 bn pilne

przez Chomik » 18 września 2019, o 09:45

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i pilnie potrzebuję pomocy. Wymieniłem łańcuszek rozrządu w mojej bn 125 poskładałem wszystko i odpaliłem. Na wolnych obrotach wszystko jest w porządku natomiast dźwigając obroty cała maszyna drży , nie da się nawet siedzieć na kanapie. Dowiedziałem się przypadkowo ,że w tym silniku jest coś takiego jak balanser . Najgorsze jest to ,że nie zrobiłem sobie znaków przy rozbieraniu i teraz mam problem. Czy ktoś kiedyś ustawiał ten balanser i jak to zrobić , bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich Bogdan

Re: Balanser kawasaki 125 bn pilne

przez arr80 » 2 października 2019, o 19:29

Z tego co napisali w manualu to od strony alternatora należy rozebrać dekiel i ściągnąć alternator. Pod spodem jest zębatka, która na wybity znacznik na kole i ten znacznik ma się spotykać z drugim na sąsiednim kole, jeżeli się nie spotykają to trzeba odkręcić nakrętkę ściągnąć koło zębate większe i tak ustawiić je aby te znaczniki się spotykały. Niestety jest też inna rzecz że aby odkręcić tą nakrętkę trzeba zblokować i nie wyszczerbić zębów. Odkręcić można pneumatem a zakręcić to już kluczem dynanometrycznym.

Obrazek

Re: Balanser kawasaki 125 bn pilne

przez Wiolett » 6 października 2019, o 10:11

Miałam podobny problem w sumie, dzieki!