odszkodowanie z OC

przez KOWAL » 29 lipca 2009, o 11:52

Hm Gegol, na to wygląda :evil: to co myslisz?? moze zadzwonie do tego mongoła co prowadzi moją sprawe i powiedziem mu ,ze to oni maja obowiązek wycenic ciuch mimo, ze nie mam paragonów???
 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 listopada 2007, o 21:37
Lokalizacja: Dobrzany

przez Gegol » 29 lipca 2009, o 12:27

Nie znam prawa dokładnego w ubezpieczeniach, ale jeżeli rzeczoznawca to spisał i wszystko ma zanotowane to nie kumam o co tak biega - może na jakiegoś nowego kolesia trafiłęś albo służbistę. zawsze po tym możesz napisać skargę lub odwołanie.
 
Posty: 253
Dołączył(a): 8 marca 2009, o 18:47
Lokalizacja: ??

przez KOWAL » 29 lipca 2009, o 12:35

ok, dzieki masz tu piwko :-D
 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 listopada 2007, o 21:37
Lokalizacja: Dobrzany

przez Gegol » 29 lipca 2009, o 12:39

Kowal, podaj mejla, podeśle Ci wzór skargi :-) bo przez forum nie chce iść.
 
Posty: 253
Dołączył(a): 8 marca 2009, o 18:47
Lokalizacja: ??

przez KOWAL » 29 lipca 2009, o 22:04

 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 listopada 2007, o 21:37
Lokalizacja: Dobrzany

przez zdrojek » 29 lipca 2009, o 23:24

Gegol ma racje ,kolega tez dostał kase za ciuchy mimo,ze nie miał paragonów
swoją drogą na ch*j zbierac te paragony skoro po pól roku nic na nich nie widac :evil:
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

odszkodowanie z OC

przez piotrekb_tt » 22 lutego 2010, o 22:11

Witam, jak w temacie tylko że sprawa dotyczy mojego auta a nie moto.Mam problem z ubezpieczalnia Warta.
Miesiąc temu babka wjechała mi w tył auta rozwalając mi zderzak belkę itp.Auto jest już po oględzinach, dzisiaj dostałem kalkulacje i aż prawie z krzesła spadłem jak zobaczyłem że chcą wypłacić mi 1390 zł!!Dodam ze ktoś kto robił kalkulacje policzył ceny części do zwykłego Golfa V a ja mam GTI Edition 30 gdzie sama dokładka zderzaka kosztuje 405 ojro.Rzeczoznawca przy opisywaniu szkody został poinformowany o tym że nie jest to zwykły golf, zrobił nawet zdjęcia na których są emblematy "Edition 30" itp, a i tak te dupki chcą wcisnąć mi graty do zwykłego.Co mam w takiej sytuacji zrobić?Wstawić auto na wycenę do ASO??Jeśli tak to kto zapłaci za tą wycenę?Pisać im jakąś petycje czy co?Miał ktoś z was podobną sytuacje? Może ktoś zna jakąś firma z łodzi(rzetelną) i okolić która zajmuje się dochodzeniem odpowiedniego odszkodowania??
Ostatnio edytowano 22 lipca 2011, o 22:23 przez piotrekb_tt, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez majkelek84 » 22 lutego 2010, o 22:18

odwołać się musisz od decyzji, "ekspertyzę" niezależnego rzeczoznawcy niestety robisz na swój koszt i dajesz jako załącznik do odwołania ... i czekasz na odp

A jak masz kogoś w ASO znajomego to niech Ci taką kalkulacje naprawy ogarnie ... bo przynajmniej citroen za coś takiego kasuje ...
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez piotrekb_tt » 22 lutego 2010, o 22:22

VW w łodzi walą chyba 1000zł za takie oględziny z kalkulacją tak więc nie chciał bym z tych 1390 zł które chca mi wypłacić wydać 1000 na ogledziny które i tak ich nic nie bedą obchodziły..Czyli jutro do nich zadzwonię i zobaczymy co powiedzą..
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez majkelek84 » 22 lutego 2010, o 22:25

zadzwoń do PZM, a jak nie wal do rzecznika nr tel mają na stronie i on Ci powie od czego zacząć gryźć temat ... i nie odpuszczaj złodziejom
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez 636 » 22 lutego 2010, o 22:39

nie wiem jak w warcie ale np w pzu robia wstepna wycene... klient moze sie nei zgodzic... wstawiasz fure do aso a za wszystko placi warta tak w skrocie... cza dopytac w warcie... zadzwon na jakas info linie czy cos
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez kola » 22 lutego 2010, o 22:40

piotrekb_tt, nie odpuszczaj złodziejom!!!
 
Posty: 463
Dołączył(a): 7 października 2009, o 19:55
Lokalizacja: stg

przez piotrekb_tt » 22 lutego 2010, o 22:52

Nie no chłopaki, nie mam najmniejszego zamiaru dlatego pytam na forum jak ich odpowiednio podejść..A jak sie wkurw... to wstawiam auto do ASO na naprawe bezgotówkową i niech ich ciągną po całości jak za zborze.Może nic z tego nie będę miał ale zawsze zostanie świadomość że auto naprawiane w ASO i że tamci dostali po dupie :mrgreen:
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez 636 » 22 lutego 2010, o 22:59

no wlasnie :mrgreen: aso wyssa z nich wszystko :mrgreen: dla porowniaani aso renault,,, wymiana elektrycznego lusterka i szyby od kierowcy (clio) 4000zl na niekorzysc pzu :mrgreen:
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez scibor » 22 lutego 2010, o 23:09

piotrekb_tt napisał(a):to wstawiam auto do ASO na naprawe bezgotówkową i niech ich ciągną po całości jak za zborze


zboze licho stoi, wiec lepiej nie;)
zasugeruj ubezpieczalni wysokosc odszkodowania ktora Cie satysfakcjonuje z informacja ze jesli nie zaakceptuja Twojego roszczenia to oddasz do ASO na naprawe bezgotowkowa
 
Posty: 365
Dołączył(a): 6 czerwca 2007, o 16:41
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie

przez piotrekb_tt » 22 lutego 2010, o 23:21

Tak też myślałem zrobić, mam kontakt do tej babki która tym kieruje ale czy to cokolwiek zmieni?Mnie interesuje około 4 klocków, znając ASO i ceny tych częśc to wycenią to na ok 6-7 tysi.Więc jeżeli będę miał już kalkulacje powiedzmy na taką cenę a sam powiem im ze zadowolę się 4 klockami to debilami chyba nie są i wypłacą??
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez kaszub » 23 lutego 2010, o 03:28

scibor napisał(a):zasugeruj ubezpieczalni wysokosc odszkodowania ktora Cie satysfakcjonuje z informacja ze jesli nie zaakceptuja Twojego roszczenia to oddasz do ASO na naprawe bezgotowkowa


piotrekb_tt, ja bym tak postapił też ,jak nie dawaj do aso bez gadki i masz konktretnie zrobione auto ,nic nie zarobisz na tym najwyżej, a konktertnie zrobia bo za tą jałmuznę nie zrobisz nic, z nimi trzeba krótko :evil:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez scibor » 23 lutego 2010, o 09:00

piotrekb_tt napisał(a):Więc jeżeli będę miał już kalkulacje powiedzmy na taką cenę a sam powiem im ze zadowolę się 4 klockami to debilami chyba nie są i wypłacą??


nie wiem jak Warta, ale w Hestii to sa debilami;) chcialem od nich 5tys odszkodowania, kazali mi sie wypalowac, to wzialem adwokata, zalozylem sprawe i zaplacili mi 15tys:) i mojemu adwokatowi jeszcze 3tys:) tyle ze to 3 lata trwalo:/

firmy ubezpieczeniowe z zasady odmawiaja wyplaty odszkodowania bazujac na tym, ze poszkodowanemu nie bedzie sie chcialo z nimi walczyc na zasadzie "lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu" i zadowoli sie byle ochlapem - w momencie kiedy zaczynasz sie stawiac i nie dajesz sie zastraszyc zaczynaja mieknac
 
Posty: 365
Dołączył(a): 6 czerwca 2007, o 16:41
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie

przez piotrekb_tt » 23 lutego 2010, o 11:47

Napisałem in maila że nie zgadzam się z wycena i zobaczymy co dalej.Póki co oddzwoniła do mnie babka i powiedziała ze sprawę przekazała dalej do rzeczoznawcy ale powiedziała też że moge wstawić do ASO, oni zrobią wycenę odeślą ja do warty a warta albo ja zaakceptuje w całości np 7tys zł albo stwierdzi że za dużo i dadzą np 4tys zł i do takiej sumy ASO ma sie wyrobić!!!k***wa, przecież to są jaja :evil: To co ASO mi pół roboty zrobi bo te dupki daja np o 3 tys mniej niż chce ASO??A najlepsze jest to że jak już oddam na wycene do ASO i warta ja zaakceptuje to nie mogę już auta naprawić na własną rękę tylko bezgotówkowo w ASO. Ale jestem dobrej myśli bo babka powiedziała ze sama się dziwi że taki "błąd" rzeczoznawca popełnili i zwykły zderzak ujął w kalkulacji, skoro na pierwszej stronie tejże kalkulacji jest jak byk Golf V GTI Edition 30...
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez Pawe » 23 lutego 2010, o 12:11

piotrekb_tt musisz się zastanowić czego chcesz ;-) albo chcesz jeszcze na tym dzwonie zarobić albo auto naprawić , jak chcesz auto naprawić to wstawiaj do ASO i się nie zastanwiaj , nie wiem dokładnie jakie jest prawo ale myślę że na odwołanie się od decyzji masz 7 dni a mail to raczej nie będzie zaliczany jako odwołanie więc żebyś się nie obudzil z ręką w nocniku :-P ja osobiście wstawiłbym do ASO i pozamiatane auto napewno naprawią ;-)
 
Posty: 405
Dołączył(a): 12 lutego 2009, o 19:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

przez scibor » 23 lutego 2010, o 12:12

wstawiasz do ASO na naprawe bezgotowkowa z OC sprawcy i masz miec zrobione, a to ile ASO wezmie za ta robote od ubezpieczalni to juz nie Twoja sprawa
 
Posty: 365
Dołączył(a): 6 czerwca 2007, o 16:41
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie

przez piotrekb_tt » 23 lutego 2010, o 13:16

Paweł1981, ja nie boje się naprawy po za ASO bo w mojej okolicy jest paru speców.A widziałem co odjebali w ASO w łdz to się przeżegnałem.Moj stary siedzi w branży samochodowej, zwłaszcza w VW i naprawa to nie problem, tym bardziej że mam drugi taki zderzak z niemiec z rozbieralni, nawet już w kolorze :-) Ale nie odpuszecze im tych 1390zł.Jak nie zmienia zdania i nie dadzą więcej to wstawię do ASO nic nie zyskam ale przy sprzedaży będzie łatwiej.Choć z drugiej strony uszkodzone są same plastiki więc ze zwykłym miernikiem grubości lakieru klient nie ma co podchodzić :-)
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez Bartollini » 26 lutego 2010, o 11:57

hehehe aż się uśmiechnąłem jak zobaczyłem, że chodzi o Warte...
kumpel walczył z nimi w zeszłym sezonie, babeczka otworzyła przed nim drzwi na światłach, miała OC w Warcie.
Co do wyceny... Po wycenie ich "rzeczoznawcy" bardziej był załamany niż miało mu być do śmiechu. Wstawił do ASO Hondy, pod warunkiem, że moto będzie robione u nich, wycena jest za darmo, kilka stron szczegółowo wyliczonych szkód, koszty części i robocizny, papiery przesłane do Warty... różnica była znaczna (wycena Warty - 3 tysie z kawłlkiem, wycena Hondy - 9tys). Warta jeszcze to skorygowała cenę opony (bo zużycie) i jakichś tam części eksploatacyjnych i ostatecznie wypłaciła 8,5 tysiąca.
Także te cwaniaczki robią to specjalnie i z premedytacją. Mają pełną świadomość, że ich wyceny są zaniżone, licząc że co któryś poszkodowany się nie upomni i będą do przodu.

W razie jakichś problemów pytaj, bo to jest kasa do wyciągnięcia.

Na zakończenie dodam, że kolizja była 13 lipca, a ostatnią część kasy kumpel dostał we wrześniu. No comment... 2 miechy sezonu wyjęte.

p.s. jeszcze dodam, że w dzwonienie nie ma się co bawić, sprawa nabrała tępa dopiero po osobistej wizycie z kwaterze głównej Warty. Jeżeli nie masz takiej możliwości to załątwiaj wszystko na piśmie, żeby mieć podkładkę. Do tego warto wiedzieć kto prowadzi twoją sprawę i w jakim biurze siedzi, bo Warta ma swoich "podwykonawców" w całej Polsce i przez to cały ten burdel i długi czas sprawy.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez piotrekb_tt » 26 lutego 2010, o 19:18

Bartollini, moją sprawe właśnie prowadzi firma Claim Consulting - a Crawford Company Sp. z o.o. Jak na razie wysłałem im maila z odwołaniem i kosztorysem samych części z VW oraz wysłałem to samo pocztą bo tak jak mówisz wole mieć podkładkę na papierze.Dodam że za same części ASO powiedziało 3750zł tak więc ciekaw jestem jaka będzie ich decyzja...
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez Bartollini » 27 lutego 2010, o 12:12

piotrekb_tt napisał(a):moją sprawe właśnie prowadzi firma Claim Consulting - a Crawford Company Sp. z o.o


bodajże z Olsztyna... ta sama która zajmowała się moim kumplem, robią wyceny dla Warty. Dobrze robisz, kontaktuj sie odrazu z nimi z pominięciem Warty, krócej będziesz czekał na odpowiedź.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

odszkodowanie z OC

przez krzys51 » 10 stycznia 2011, o 22:11

Myślę ,że każdemu przyda się troszkę wiedzy jak się zachować po kolizji drogowej-chodzi mi o to jakie warunki spełnić aby uzyskać odpowiednie odszkodowanie za zdrowie z OC sprawcy.Nawet w wypadku śmierci.
Nie będę się na początek rozpisywał i w punktach wypisywał co i jak.
Chciał bym bardziej odpowiadać na Wasze pytania i pomagać w sprawie jak uzyskać takie odszkodowanie i za co..Pisząc takowe sprawy dla Was. Dodam ,że pracuje dla Europejskiego Centrum Odszkodowań EuCO
Jest zima i na pewno zwiększy się zagrożenie wypadkowe.
Odszkodowanie należy się wszystkim którzy uczestniczyli w wypadku. Nie należy się tylko SPRAWCY-(kierowcy)

Pamiętajmy o członkach rodziny bliższej jak i dalszej a także o znajomych czy sąsiadach
Ostatnio edytowano 22 lipca 2011, o 22:22 przez krzys51, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 stycznia 2011, o 14:40

przez Lester1970 » 10 stycznia 2011, o 22:59

Dobrze wiedziec do kogo się zwrócić o pomoc-oczywiście oby nie było takiej potrzeby ;-)
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 18 września 2009, o 09:05
Lokalizacja: ????????

przez czer » 11 stycznia 2011, o 00:14

"Odszkodowanie należy się wszystkim którzy uczestniczyli w wypadku. Nie należy się tylko SPRAWCY-(kierowcy) " czyli jeśli byłem pasażerem , to odszkodowanie należy się również mnie ?
 
Posty: 137
Dołączył(a): 3 grudnia 2010, o 17:47
Lokalizacja: oswiecim

przez krzys51 » 11 stycznia 2011, o 00:23

Ale trzeba się leczyć po wypadku.Jak najszybciej udajemy się do lekarza ( pogotowie,lekarz pierwszego kontaktu) max 14 dni od wypadku-chyba ,że przyjadą na miejsce.Taki warunek .Musimy udowodnić uszczerbek na zdrowiu.
:cry:
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 stycznia 2011, o 14:40

przez A.S. » 11 stycznia 2011, o 01:22

Witam!!
Hmmm.. tylko potem za dwa złamane palce w prawej ręce ... gips na kikla tygodni .. zwolnienie z roboty itp .... odstajemy od PZU 150 zł ... no zawsze coś ... ale raczej marnie i to od PZU ... a inni .. szkoda gadać .. :-( .. ALE NA PRAWDĘ FANIE ŻE KTOŚ JEST Z WIEDZĄ ..... ja w sumie mam sprawę nie zakończona z PZU więc jak co to skorzystam .... a w zeszłą środę kobita zrobiła mi pasztet z Kangoo zaparkowanego na wjeździe do rodziców .... jutro przyjeżdża rzeczoznawca z PZMOT na wycenę ( Compensa ) ... jak co to dam znać :-) ...
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości