Kawa ZX6R 2008r.

informacje dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z motocyklem

Kawa ZX6R 2008r.

przez Krzych » 25 marca 2016, o 10:47

Witajcie,

Jako, że to mój pierwszy post - witam wszystkich! No i od razu przejdę do rzeczy. Noszę się z zamiarem zakupienia na ten sezon Kawasaki ZX6R z roku 2007, może 2008. Jako że to byłby mój pierwszy sport (wcześniej przez jeden sezon jeździłem DragStarem 1100) chciałbym Was prosić o jakieś porady na co zwrócić uwagę przy kupnie, jakich problemów z tym moto mogę się spodziewać? W temacie sportów jestem kompletnym laikiem. W ogóle moje doświadczenie jako motocyklisty jest niewielkie. No i jeszcze jedno pytanko - kojarzycie może jakąś wypożyczalnię moto, w której mógłbym sobie taki model wynająć np. na jeden dzień? Wiadomo - zanim wydam dużą kasę na motor, to chciałbym zobaczyć, czy to w ogóle jest dla mnie. Niestety z moich znajomych nikt tego modelu nie posiada. Z góry dzięki za wszelkie informacje i pozdrawiam
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 marca 2016, o 10:39

Re: Kawa ZX6R 2008r.

przez wiertło » 25 marca 2016, o 11:40

Avatar użytkownika
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 września 2015, o 18:57

Re: Kawa ZX6R 2008r.

przez Hajcu » 26 marca 2016, o 09:24

Mogę Ci polecić wypożyczalnie http://wypozyczmotocykl.pl/. Brałem stamtąd GSXR 1000 k7 na dwa dni, rok temu jakoś w sierpniu. Tak jak Ty chciałem zobaczyć, czy litr jest dla mnie, bo do tamtej pory jeździłem tylko na sportowych 600 Hondy. Kontakt z właścicielem był OK, dostałem nawet plecak motocyklowy bez dopłaty i na koniec gość podwiózł mnie do miasta :)
Miej tylko świadomość, że to cholernie droga zabawa - u mnie to było 2 dni i 800 km przebiegu - razem ok 900 zł. No i tej kasy Ci nikt nie zwróci, zastanów się, czy nie lepiej odłożyć do motocykla. Po zakupie zobaczysz, że to skarbonka bez dna, z budżetem ograniczonym tylko naszą wyobraźnią (no i możliwościami finansowymi).

Kupując swój motocykl skłaniałem się w kierunku Hondy CBR 1000RR 06-07 bo wszyscy trąbili, że najbardziej cywilizowana, że moc do opanowania, że na pierwszego litra najlepsza, bla bla bla. Wypożyczyłem tego Gixxera by przekonać się, czy nie będzie za dziki, zbyt agresywny i czy mnie nie zabije. Nie zabił. W hierarchii motocyklowej wśród litrów z tamtych czasów Honda uchodzi za nudziarę, suzuki za narwanego młodziaka a Kawasaki za dziką bestię. Przed przejażdżką tą K7 nawet bym nie spojrzał w stronę Kawy. Ale po niej wybór padł na ZX10R z 2008 - cholernie mi się podobał, w dodatku trafiłem szczęśliwie z egzemplarzem w super stanie za dobrą kasę. I nie żałuję.

W ten sposób moim pierwszym motocyklem została dyszka, choć to niechlubna sprawa i wielu pewnie popukałoby się w tym momencie w łeb. Zaznaczyć tylko muszę, że pierwszym w znaczeniu z moim imieniem i nazwiskiem w dowodzie. Wcześniej przechodziłem wieloletnią inicjację i progresję przez pojemności, zaczynając od 50ccm Simsona, 250 MZ, 650 Hondy i 1300 Yamahy. Na tych dwóch ostatnich zrobiłem kilka tyś km, więcej niż ich prawowity właściciel, czyli mój tata :) Do tego doszły liczne doświadczenia z motocykli kolegów, w tym dwa Bandity 1200, dwie Hondy CBR600, Kawa ZX6R, Africa Twin, CBR1100XX, i ostatnio Hayabusa.

Chodzi o to, że nikt, powtarzam NIKT nie jest w stanie Ci powiedzieć, co jest dla Ciebie odpowiednie. W skrócie, jeśli dopiero co zdałeś prawo jazdy i niczym ponadto jeszcze nie jeździłeś (choćby WSK dziadka po polu za młodu) to nie masz jeszcze wyrobionych odruchów, wtedy ZX6R może być zbyt wymagająca na początku (na początku, nie na początek), i od Ciebie i Twoich uwarunkowań zależy, jak szybko się oswoisz z mocą i opanujesz podstawy. Ale ponieważ jeździłeś już jeden sezon, to nie musisz się obawiać, z 600 dasz sobie radę. A pasję motocyklową trzeba czuć. Jeśli zastanawiasz się, czy to w ogóle dla Ciebie, to znaczy, że jeszcze nie przejechałeś się czymś, co by wywróciłoby Twój świat do góry nogami. Jeszcze tego nie czujesz, ale wszystko przed Tobą :)
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31

Re: Kawa ZX6R 2008r.

przez Krzych » 1 kwietnia 2016, o 14:33

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź :)

Pozdrawiam
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 marca 2016, o 10:39

Re: Kawa ZX6R 2008r.

przez Hajcu » 1 kwietnia 2016, o 21:03

Nie ma sprawy :) A przy kupnie sporta prócz tego wszystkiego co się sprawdza przy kupnie jakiegokolwiek motocykla należy sprawdzić to, czego inne moto nie mają w nadmiarze - owiewki. Popatrz, czy nie są chińskie, sklejane, malowane, wymieniane z innych motocykli itd. Na każdej oryginalnej owiewce masz od wewnątrz wybity rok produkcji, jak są młodsze od motocykla to wniosek nasuwa się sam. Generalnie nie ma co się bać sportów po szlifie, bo takich co go nie miały jest bardzo mało i swoje kosztują, należy tylko sprawdzić, jak mocno motocykl był uszkodzony i jak daleko nastąpiła ingerencja w jego odbudowę. By to sprawnie ocenić potrzeba po trochu wiedzy o danym modelu, doświadczenia, wprawnego oka i szczęścia. Czyli jak nie wiesz o moto za dużo to pomoc mechanika lub znajomego motocyklisty jest wręcz obowiązkowa.
Powodzenia w spełnianiu pasji :D Pozdro
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości