Wymiana rozrządu

Tutaj wpisujemy opinie o warsztatach motocyklowych w naszym mieście.

Wymiana rozrządu

przez piters » 6 sierpnia 2021, o 08:03

Takie pytanko mam do bardziej doświadczonych: CO POSZŁO NIE TAK??
Po wymianie rozrządu w 2.0 HDi 163KM i przejechaniu jakichś 300+ km poluzowało się koło pasowe. A dokładnie wyrwało gwint ale nie na śrubie, a w wale. Wg relacji samochód jechał bez najmniejszych objawów, a ostatnie 500 metrów prychał, stracił moc po czym kierowca go na szczęście zgasił.
Dla jasności: składane na blokadach, śruba dokręcona 70Nm+62 stopnie, jak w każdej instrukcji tego motoru. Rozrząd INA z NOWYMI ŚRUBAMI (z pewnego źródła). Gwint na wale dokładnie wyczyszczony, również koło i inne stykające się powierzchnie. Śrubę załapałem palcami, jak zaczął się fabryczny klej to szła zwykłą grzechotką, dopiero sam koniec dynamometrem, więc to nie sprawa krzywego wkręcenia..
 
Posty: 387
Dołączył(a): 23 października 2019, o 14:14

Re: Wymiana rozrządu

przez optimus » 9 sierpnia 2021, o 07:43

Tak mi się jeszcze przypomniało. W 2018 był "robiony" rozrząd: jak to rozbierałem, to pasek i rolka były jeszcze fabryczny, napinacz noname z 2017, a pompa wody SKF z 2018 złożona na czerwony silikon. Jest możliwość, że wcześniej ktoś spartolił, a po mojej ingerencji klęknęło definitywnie?
https://motoklub.pl/co-ile-wymiana-rozrzadu

Jakie macie z tym doświadczenia?
Ostatnio edytowano 24 sierpnia 2021, o 09:54 przez optimus, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 360
Dołączył(a): 25 października 2019, o 07:56

Re: Wymiana rozrządu

przez motorowerzysta » 22 sierpnia 2021, o 18:57

Ja również powoli zaczynam mojego klasycznego Volkswagena doprowadzać do ładu i muszę przyznać, ze na ten moment mam całkiem sporo motywacji. Nawet niedawno udało mi się znaleźć bardzo fajny artykuł https://bielskiedrogi.pl/node/15169 gdzie dokładnie ten temat został poruszony.
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 5 listopada 2019, o 22:17


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości