Tankbag

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez kaszub » 11 lutego 2010, o 02:16

piotrekb_tt napisał(a):wpisałem w szukajke "zx6r torba na bak" i wypluło mi tematy o wszystkim tylko nie o tym.Tak też myślałem ze duży będzie zasłaniał zegar...Z tego co widzę ta torba jest na magnesy.Jak to się sprawdza?Nie przesuwa się?Nie rysuje baku??


http://www.mojekawasaki.pl/viewtopic.ph ... torba++bak no to ci bedzie pasował idealnie było tego wiecej ja tez mam ten model i nie moze być duzy wiec to dobry wybór tego co ci wysłałem ;-) tu masz
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez 636 » 11 lutego 2010, o 13:50

http://www.allegro.pl/item919161706_torba_oxford_expander_tankbag_na_bak_38_l_dos0zl.html

ja testowalem ta jadac na zlot i powiem ze dobrze sie spisywala zadnych klopotow :mrgreen: taka tez kupie :-P

p.s moze ktos mi wyjasni jak dokladnie sa mocowane te sakwy boczne? bo widze ze paskami przez siedzenie no ale dolem? sie opieraja tylko na plastikach ewentualnie wydechu?
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez bodzio204 » 11 lutego 2010, o 18:42

Mam taką samą torbę, nawet nie trzeba tego wiązać tylko kładziesz na bak i nie ma prawa spaść. W komplecie są paski do wiązania tego i pokrowiec z przeźroczystej folii na cała torbe.
Mieści sie w niej lekko 7-8 browarów w butelce, w puszce nie sprawdzałem :mrgreen: .
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17 kwietnia 2009, o 22:03
Lokalizacja: RPZ / RLE

przez kriszx-6r » 11 lutego 2010, o 21:37

piotrekb_tt napisał(a):wielkie dzięki za propozycje z tą klamerką i z chęcią bym skorzystał ale torba którą posiadasz trochę przerasta mój budżet który na nią przeznaczyłem (Myśle o zx10 na przyszły sezon albo o nowszej 636 więc szkoda mi 780zł zapłacić za torbę za którą nikt mi nie odda przy sprzedaży sprzęta)


Torba pasuje do kazdeo motocykla sportowego(no moze procz jakis egzotykow)
Klamre kupujesz pod moto z tym ze do kawy sa 2 modele i jedna pasuja do wszystkich 636 zx10r,do tego na klamre montujesz uchwyt na kamere,nawigacje,mozliwosci jest wiele,ale tak jak zauwazyles nie maly wydatek :-(
bodzio204 napisał(a):Mam taką samą torbę, nawet nie trzeba tego wiązać tylko kładziesz na bak i nie ma prawa spaść. W komplecie są paski do wiązania tego i pokrowiec z przeźroczystej folii na cała torbe.
Mieści sie w niej lekko 7-8 browarów w butelce, w puszce nie sprawdzałem


w mojej 3-4 szesciopaki :mrgreen: i trzeba do tego dodac,ze wogole nie przeszkadza :-D
Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Dołączył(a): 14 czerwca 2007, o 19:30
Lokalizacja: Hamburg(D)/Biala(PL)

przez piotrekb_tt » 12 lutego 2010, o 00:34

Wlaśnie jak to jest z tymi pojemnościami??Czy w taka siedmio czy osmio litrowa da sie spakować większość niezbędnych rzeczy na 2-3 dniowy wyjazd?Pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z torbami na bak a wyjeżdżając nad morze wolałbym nie brać plecaka bo 400km z ciężarem na plecach na sporcie może być troche męczące...
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez Fat » 12 lutego 2010, o 10:01

Zajebiste są te torby z klamrami, przymierzałem się do takiej (firmy Bags-Connection) i jakość wykonania powala na kolana. Niestety, cena również... http://tinyurl.com/ydycsgz

W 8-litrową torbę to spakujesz conajwyżej parę gaci i skarpetek ;)
 
Posty: 180
Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 22:31
Lokalizacja: Pozna

przez Fat » 12 lutego 2010, o 10:17

636 napisał(a):p.s moze ktos mi wyjasni jak dokladnie sa mocowane te sakwy boczne? bo widze ze paskami przez siedzenie no ale dolem? sie opieraja tylko na plastikach ewentualnie wydechu?

W Oxfordach dostajesz w komplecie krótkie i w miare sztywne ekspandery (te takie gumy z haczykami) i za ich pomocą spinasz dół sakwy (są specjalne ucha) z dowolną częścią motocykla, lub sakwy dołem ze sobą. Do tego masz zwykłe paski z klamrami, które przewijasz np. przez tylny set podnóżka. Trzeba trochę pokombinować ogólnie. Jeśli nie masz stelaża, to sakwy leżą na plastikach, więc warto wcześniej czymś okleić owiewkę żeby się nie porysowała.
 
Posty: 180
Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 22:31
Lokalizacja: Pozna

przez 13b » 12 lutego 2010, o 10:20

a powiedzcie mi jak wyglada sprawa z takimi torbami na naked-ach? wy w plastikach macie owiewki a ja nie mam zadnej, no i obawiam sie ze wiatr zdmuchnie mi ta torbę z baku. ma ktos taka torbe na zetce?
 
Posty: 39
Dołączył(a): 3 sierpnia 2009, o 19:59
Lokalizacja: Wolin

przez piotrekb_tt » 12 lutego 2010, o 13:26

W 8-litrową torbę to spakujesz conajwyżej parę gaci i skarpetek ;)


Oprócz gaci i skarpetek przydało by się wrzucić do niej jakieś spodenki podkoszulek pare dokumenty itp :-) Tak więc chyba muszę kupić taka z 18 litrów...Ma ktoś namiar na takową w dobrej kasie albo może coś polecić??
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez 636 » 12 lutego 2010, o 14:20

no to chyba se kupie :mrgreen:
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez kriszx-6r » 12 lutego 2010, o 18:29

piotrekb_tt napisał(a):Wlaśnie jak to jest z tymi pojemnościami??Czy w taka siedmio czy osmio litrowa da sie spakować większość niezbędnych rzeczy na 2-3 dniowy wyjazd?
Zalezy co jest dla ciebie niezbedne. Ja w 10-15 litrowej bym bym sie spakowal,ale moja zona z 22 litrowa ma problemy :mrgreen:
Fat napisał(a):Zajebiste są te torby z klamrami, przymierzałem się do takiej (firmy Bags-Connection) i jakość wykonania powala na kolana. Niestety, cena również... http://tinyurl.com/ydycsgz

O takiej pisalem i moge potwierdzic slowa Fat´a-wygonanie zajebiste ,cena rowniez.
Ja jestem zdania ,lepiej wydac raz i na cos porzadnego,albo wcale :mrgreen:
13b napisał(a):a powiedzcie mi jak wyglada sprawa z takimi torbami na naked-ach? wy w plastikach macie owiewki a ja nie mam zadnej, no i obawiam sie ze wiatr zdmuchnie mi ta torbę z baku. ma ktos taka torbe na zetce?


Tej z bagsa ci nie zdmuchnie,chyba ze razem z wlewem paliwa sie oderwie :mrgreen:
Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Dołączył(a): 14 czerwca 2007, o 19:30
Lokalizacja: Hamburg(D)/Biala(PL)

przez 636 » 12 lutego 2010, o 18:47

tylko po co tyle kapusty pchac jak za to mozna miec sakwy boczne i tank-a na magnesy ktorego tez nic nie dmuchnie :-D
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez piotrekb_tt » 12 lutego 2010, o 19:23

636, powiedz jak wygląda sprawa z sakwami bocznymi w 636?Jest to w miarę łatwe do ogarnięcia? Tez się nad nimi zastanawiałem ale doszedłem do wnosku że dużo zachodu będzie ze stelażem...

[ Dodano: 12 Luty 2010, 18:27 ]
kriszx-6r, myśle że podobnie jak ty starczy mi 10-15 litrów.Żoną się nie przejmuj bo maja dziewczyna jak jedziemy na wakacje też zawsze pakuje się dwa razy większą torbę niż moja i to ledwo ją dopina jeszcze :mrgreen:
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez 636 » 12 lutego 2010, o 20:41

piotrekb_tt, a kto powiedzial ze trzeba stelaz do bocznych sakiew? :mrgreen: ja stwierdzilem ze zainwestuje w boczne sakwy zamiast tank-a bo on troche przeszkadza w predkosciach powyzej 200km :D

[ Dodano: 12 Luty 2010, 19:43 ]
co do tanka to podeslalem ci lincora na priv... a sakwy boczne poszukaj tej samej firmy na alledrogo...

dzisiaj olukalem swojego szpeja i widze ze kierunki beda niezle robily za stelaz :d
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez piotrekb_tt » 12 lutego 2010, o 20:53

Tak wiem, czytałem wiad na pw od Ciebie. A te boczne sakwy przewieszasz od góry przez siedzenie dla pasażera a od dołu spinasz expanderem?Nigdy nie miałem do czynienia z bocznymi sakwami a nie lubięe jak coś wkur..jąco lata mi z tyłu podczas jazdy więc im więcej się dowiem tym łatwiej będzie mi podjąć decyzję.
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez kriszx-6r » 12 lutego 2010, o 22:41

636 napisał(a):tylko po co tyle kapusty pchac jak za to mozna miec sakwy boczne i tank-a na magnesy ktorego tez nic nie dmuchnie :-D

Po peirwsze po to ze taka torbe zaloze do kazdego moto.
Na magnesy nie zalozysz do moto ktore maja plastikowe oslony,np.kupilem cbr600rr i jakbym wczesniej kupil torbe na magnesy,to torby dzis bym do hondy nie zalozyl.
Po drugie magnesy drapia lakier,i to nie lekko :-/ .uchwyt ktory montujesz do baku sluzy rowniez na uchwyt kamery,nawigacji i czegos tam jeszcze
636 napisał(a):ja stwierdzilem ze zainwestuje w boczne sakwy zamiast tank-a bo on troche przeszkadza w predkosciach powyzej 200km :D


Uwierz mi ze torby ktora mam nawet przy 250,na autostradzie i wypchanej na maxa nie czujesz :-P ,oczywiscie jest to zalezne od tego jaki i jak ci kask pasuje,bo wczesniej jezdzilem w nolanie n102,to faktycznie trzeba bylo sie przy powyzej 180 za owiewke chowac,gdzie z torba na baku to niemozliwe.
Sakwy boczne to faktycznie moze dobre rozwiazanie,jednak nie na krotki wypad tylko urlop :-D
Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Dołączył(a): 14 czerwca 2007, o 19:30
Lokalizacja: Hamburg(D)/Biala(PL)

przez kaszub » 13 lutego 2010, o 02:16

piotrekb_tt napisał(a):Wlaśnie jak to jest z tymi pojemnościami??Czy w taka siedmio czy osmio litrowa da sie spakować większość niezbędnych rzeczy na 2-3 dniowy wyjazd?Pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z torbami na bak a wyjeżdżając nad morze wolałbym nie brać plecaka bo 400km z ciężarem na plecach na sporcie może być troche męczące...


Piotrek 8 litrów koszt 65zł ,nie ma co wiekszej na sporcie ,bo bedzie przeszkadzał na sporcie takie jak my mamy zx6r(plastiki) dokupujesz boczne koszt 190-240 zł pojemnośc 40-48 litrów co daje ci razem 48+8 =56 litrów co nie spakujesz się w to odpowiedz sobię na to :roll: :?: koszt 300zł wszystkiego ,bo mi to wystarcza 56 litrów i cena mi bardzo odpowiada a wiem tez ze ta torba na baku na zx6r 2000r wytrzymuje przy tej prędkosci i nawet większej na odcinku sprawdzono nawet 400km dowieziona spowrotem na miejsce po trasie ;-) :lol:

Każdy ma swoje zdanie i zależy ile kasy chce przeznaczyć ale tak jak pisałem prędzej niczym się ona nie ruzniła od marki luisa -nie wiem czy dobrze napisałem tą markę ,poco mam dać więcej za taką samą torbę jak ma zamocowanie takie samę i sprawdza się tak samo jak inna -marka kosztuje to tyle
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez piotrekb_tt » 13 lutego 2010, o 02:38

kaszub, tak też chyba zrobie.Kupie jedna ósemkę na bak i sakwy na tył.Tym bardziej że torby firmy Moto-Detail którą mi poleciłeś mają w ofercie chłopaki z mojego miasta, rzut beretem.Znam ich trochę to może dadzą przed zakupem przymierzyć :-D Myśle ze wystarczy mi z 15 litrów ale od przybytku głowa nie boli zwłaszcza ze te torby są w systemie teleskopowym..
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez xede » 13 lutego 2010, o 11:59

przeciez taka torba tworzy opory aerodynamiczne poza tym jak da sie rade przytulic do baku przy wiekszych predkosciach w moim z750 bez owiewek? :/
 
Posty: 131
Dołączył(a): 17 stycznia 2010, o 11:11

przez Biniek » 13 lutego 2010, o 12:01

xede, a jak chcesz sie zapakowac na parodniowy wypad zeby nie tworzyc oporu aerodynamicznego?
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez xede » 13 lutego 2010, o 14:25

ja jade moto a ktos autem :-P
 
Posty: 131
Dołączył(a): 17 stycznia 2010, o 11:11

przez 636 » 13 lutego 2010, o 16:04

kriszx-6r, troche twojej racji w tym jest :mrgreen: ale tylko troche :mrgreen: twoja torba jest niska stad brak turbulencji bo jak mnienmam wpelni wyprostowany ponad 200 chyba z ta torba nie jezdzisz? :-P

ta ktora uzywalem hm 38 litrow na baku to troche harcore :mrgreen: ale zrobilem ok 400km z ustronstwem i dalo rade... p.s jak dla mnie bagaze sie zabiera na wypady na urlop a nie kilkugodzinne wypady gdzie torba i sakwy sa raczej zbedne :mrgreen: za wszystko zaplacisz karta mastercard ktora zmiesci sie w zadupku :mrgreen:
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez 636 » 13 lutego 2010, o 16:06

xede, buahahaha zartujesz? :mrgreen:

[ Dodano: 13 Luty 2010, 15:07 ]
ale przyznam ze z tank-iem ok 38 litrow na zx powyzej 200km jest troche nie wygodnie :-P
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez Biniek » 13 lutego 2010, o 16:14

Ja mam sakwy boczne oxforda i jak na moje predkosci jakie obecnie rozwijam swoim demonem predkosci czyli z sakwami maksymalnie 110-120km/h to spisuja sie dobrze, ale stelaz by sie przydal bo co jakis czas sprawdzam reka czy aby nie zgubilem ich :D sakwy sa przydatne ;-) Raz kupisz i w razie wypadu masz sie w co zapakowac ;-) Jedynie trzeba o nich pamietac jak sie czlowiek przeciska miedzy puszkami zeby kogos nie porysowac :-P
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez 636 » 13 lutego 2010, o 17:56

Biniek, o takie wlasnie chce kupic hm czyli polecasz :D
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez Biniek » 13 lutego 2010, o 19:42

Jak za taka kase to na prawde polecam ;-) Masz tyle ekspanderow w zestawie, ze nie wiadomo co z nimi zrobic :-P Wykonanie dobre, mozesz je powiekszyc o pare litrow na sakwe jak ci malo przez rozsuniecie zameczka, ja osobiscie jestem zadowolony ;-) Ogolem jak czytam w necie to ludzie bardzo dobrze wypowiadaja sie o firmie oxford nastepny zakup z tej firmy szykuje sie na pokrowiec na moto ;-)
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez MicheleW » 13 lutego 2010, o 20:46

Biniek, a jaki to model tych sakw ?
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lutego 2009, o 21:28
Lokalizacja: Ko

przez Biniek » 13 lutego 2010, o 21:03

To sa sakwy Oxford First Time pierwsza lepsza aukcja z brzegu:
http://www.allegro.pl/item919170868_tor ... _48_l.html
Ja za nie placilem duuzo teraz o wiele tansze sa i na prawde za ta kase brac i nie patrzec puki jeszcze sa w sprzedazy ;-) Na prawde zeby te sakwy zapakowac to troche potrzeba ;-) I na prawde nie zaluje tych wydanych pieniedzy, bo raz wydalem, ale na przyszlosc na zloty kawasaki bede mial sie w co zapakowac ;-) Dlugo sie zastanawialem i wybor padl na Oxforda i szczerze mowiac firma jest godna polecenia, moze na nowy sezon jak starczy kaski to kupie sobie tankbaga o takiego:
http://www.allegro.pl/item891133837_oxf ... netic.html
albo:
http://www.allegro.pl/item891136866_oxf ... skach.html
Mowie firma bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla i uwazam, ze za taka kase to tylko brac i jezdzic ;-)
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez ZenonBoski » 13 lutego 2010, o 22:00

Ja mam sakwy Metro - bardzo podobne (żeby nie powiedzieć że zerżnięte) do tych oxford co Biniek zapodał i spisują się dobrze. Metro ma dwa rozmiary - musiałem wziąść mniejsze żeby się plecaczkowi nogi zmieściły, bo mam wystające kierunki. Można je powiększyć rozsuwając zamek - robią się szersze. Ponieważ zadupek mam spory to nie musiałem robić stelażu - do 18o dawały radę :-) Zapłaciłem za nie chyba 170zł na bazarze, wiec przesyłka odpadła :-)

z wyborem tankbaga nie pomogę bo nie mam
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

Pokrowiec przeciwdeszczowy na tankbaga

przez konDzik » 16 lipca 2010, o 23:46

Witam!
Posiadam TAKIEGO tankbaga i przyznam się szczerze że jestem z niego zadowolony - z wyjątkiem gdy pada :-/ . Możecie pochwalić się jakie patenty używacie by ochronić wasz cenny bagaż przed deszczem... :->
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 lutego 2010, o 13:39
Lokalizacja: Oleks

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
cron