Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

Jak przerobic motocykl, wasze przeróbki...

Moderator: michu

Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

przez Dome » 7 kwietnia 2015, o 19:48

Koledzy,
Noszę się z zamiarem zakupu akcesoryjnej szyby do mojej kawy.
Jazda 150km/h w wyprostowanej pozycji to dość uciążliwa sprawa.
Pytanie do posiadaczy takiej szyby(nie koniecznie w tym modelu).
Jak oceniacie aerodynamikę z szybą ORI i akcesoryjną ?
Brałem pod uwagę szyby ZeroGravity (doubble bubble) MRA (nie napisana jaka ale dość wysoka pewnie też DB) oraz jakieś chińskie cuda - też z podwójnym garbem, podwyższona o 3cm. Za chińczykami przemawia cena do 150 pln. Za poprzednie używane trzeba dać powyżej 200.
Czy te 3cm to dużo ? Nie chcę szyby Touring, która będzie wyglądała jak w turystyku.
Interesuje mnie kompromis pomiędzy sportowym wyglądem moto i poprawną aerodynamiką w pozycji wyprostowanej.

Macie może jakieś foty swoich moto z akcesoryjnymi szybami ?
Wrzucajcie !

Dzięki !
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

przez Kr1s » 8 kwietnia 2015, o 23:46

Sam robilem swojego czasu rozeznanie do tego modelu i wybor padl na MRA chyba model racing, w tym sezonie w koncu ja zakupie ;)
Masz jeszcze PUIG z dobrych jakosciowo, ale osobiscie z wygladu przypadla mi szyba MRA.
Sam jestem ciekawe o ile polepszy sie ochrona przed wiatrem, jestem wysoki i seryjna szyba w trasach nie wystarcza.
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 kwietnia 2010, o 12:18
Lokalizacja: Pozna

Re: Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

przez huragan » 7 kwietnia 2016, o 08:18

I jak? minął rok - na którą szybe sie zdecydowałeś?
Latam właśnie na ZERO GRAVITY DOUBLE BUBBLE i róznica wtrasie jest bardzo mocno na korzyść :) stabilniej idzie, nietelepie przy prędkości, spokojniej sie jedzie, wmiescie na krótkich przelotach niema znaczenia raczej.
 
Posty: 328
Dołączył(a): 16 grudnia 2011, o 04:06
Lokalizacja: ZS

Re: Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

przez Dome » 7 kwietnia 2016, o 10:44

Kolego huragan zdecydowałem się za zakup Chinola za jeżeli dobrze pamiętam 14 GBP już z przesyłką.
Szyba jest gruba i bardzo ciemna ale to akurat nie przeszkadza bo i tak przez nią nie patrzę.
Jazda super. Przy 160 praktycznie zero reakcji. Dopiero powyżej trzeba walczyć z wiatrem ale nie ma szału. Z ta szybą wyprostowany jechałem najwięcej 220 km/h ale to już granica, wszystkie mięśnie napięte żeby utrzymać się w siodle i żeby nie zdmuchnęło.
Po niecałym sezonie użytkowania (dość intensywnego bo zrobione 7kkm) pomimo częstego wycierania szyba nie jest porysowana, nie ma odprysków. Przy montażu otwory spasowały się ładnie z owiewką więc nie ma tam żadnej rzeźby czy wiercenia dziur.

Jeżeli miałbym jeszcze raz dokonać zakupu to wybrałbym ją ponownie. Śmiało mogę polecić.
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sportowa szyba Doubble Bubble do zx6r '06

przez mat_mrago » 23 czerwca 2016, o 21:16

Kolego a mógłbyś podesłać jakiegoś linka tej szyby co kupiłeś? Cena mega spoko, a jak mówisz, że daje rade to warto spróbować.
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 kwietnia 2016, o 19:47


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości