Zx6r 2008 problem z cykaniem silnik

Ogólne rozmowy o motocyklach...

Moderator: michu

Zx6r 2008 problem z cykaniem silnik

przez Slodki » 19 września 2019, o 14:24

Jestem nowy na forum, więc wszystkich witam.Mam pytanie co do pracy silnika w zx6r z 2008 roku, otóż mam ją od czerwca tego roku i gnębi mnie jeden aspekt otóż na wolnych obrotach aż do 8k słychać z górnej części silnika takie jakby cykliczne cykanie, brzęczenie dzieje się tak i podczas postoju i podczas jazdy z mniejszą prędkością dodam że dźwięk ten występuje o stałym natężeniu niezależnie od obrotów oraz czy jest ciepły czy zimny i jest to dosyć denerwujące przy dłuższej jeździe.Raczej nie będzie to ani rozrząd ani zawory, przynajmniej tak mi się zdaje i pewny mechanik mi to wykluczył.W kawie wymieniłem olej, filtry, uszczelkę pokrywy zaworów oraz świece.Sprawdzałem plastiki jak i cały silnik wszystko skręcone.Już mi brak pomysłów co to może być czy to wina cewki że strzela iskrą, czy uszczelka kolektora wydechowego jest wydmuchana, a może coś z osprzętu silnika daje taki efekt ? Mam nadzieję że ktoś miał coś podobnego i mi pomoże, a może te silniki tak chodzą i nie ma się czym przejmować ?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 września 2019, o 14:04

Re: Zx6r 2008 problem z cykaniem silnik

przez borynka » 24 września 2019, o 09:12

siemka witam
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 września 2019, o 09:11

Re: Zx6r 2008 problem z cykaniem silnik

przez borynka » 24 września 2019, o 09:12

siemka witam
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 września 2019, o 09:11


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości