Upoważnienie notarialne - kiedy potrzebne?

Ogólne rozmowy o motocyklach...

Moderator: michu

Upoważnienie notarialne - kiedy potrzebne?

przez piters » 22 lutego 2020, o 12:33

W jakich okolicznościach będzie potrzebne upoważnienie notarialne? Mam tutaj na myśli aby załatwić sprawę przed tymi wszystkimi urzędami czy w sprawie wykonania cesji i innych tego typu czynności?

Pytam w kontekście członka rodziny, którego często trzeba zastępować przed organami państwowymi.

Re: Upoważnienie notarialne - kiedy potrzebne?

przez agago » 23 lutego 2020, o 13:08

super temat

przez Cit » 27 lutego 2020, o 09:57

Jeżeli jedna ze stron lub nawet obie ze stron chcą tą kwestię załatwić w postaci aktu notarialnego, to nie powinno być z tym większych trudności.
Jest to trochę droższa opcja, bo notariusz swoje kosztuje, ale w razie czego, gdyby doszło do kwesti egzekwowania zapisów umowy, to przed sądem jest to zdecydowanie lepsza, pewniejsza opcja.
Zalety takich umów notarialnych np tutaj zostały opisane: https://www.europework.pl/umowa-w-kance ... otariusza/

przez wojtek33232 » 10 marca 2020, o 15:18

W takich sprawach to się powinno pójść do adwokata.Tak ja uważam.

przez motorowerzysta » 26 czerwca 2020, o 18:22

W sumie wiele zależy od sytuacji i moim zdaniem na takie kwestie należy zwracać uwagę. Mnie ostatnio zaciekawił fakt tego jak zmieniły się umowy najmu w związku z sytuacją Covid. Nawet czytałem na stronie https://jakubowskazawada.com/publikacje ... ajmu-cz-1/ że jednak jakieś zmiany był i jestem zdania, ze po prostu warto jest to znać.