Wypadek - co dalej?

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

przez grabarz18 » 18 lipca 2011, o 13:36

Niekompetencja i podejście Policjantów doprowadza mnie do coraz większego wk***ienia. Z uwagi na to, że otrzymałem od policji postanowienie w mojej sprawie takie jakie dostałem to zaczynają się dla mnie trochę schody...

Jako poszkodowany w wypadku chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o swojej sprawie poza 1 niewielką stroną na której było raptem stwierdzenie o mojej winie, niedostosowaniu prędkości i pouczeniu... Chciałem wiedzieć czy byli jacyś świadkowie, bo przecież może ja miałem jakieś omamy i to zajechaniu drogi to jakiś sen był a ja faktycznie leciałem jak szalony i sie wyłożyłem, a teraz szukam sam nie wiem czego...

Zastanawia mnie tylko to, że skoro tak jechałem z "niedostosowaną prędkością", to dlaczego motocykl nie jest zniszczony do stanu złomu, a ma jedynie obtartą owiewkę (praktycznie zniszczona), zgięta kierownicę i wgięty zbiornik paliwa (od kierownicy), jest jeszcze trochę pozdzierany ale nie jakoś strasznie mocno?
No mniejsza o to...

Wracając do sprawy... zachciało mi się dowiedzieć czegoś więcej o sprawie, w sensie czy jacyś świadkowie byli, czy wiadomo cokolwiek, bo jakoś poziom olania tematu mnie rozwalił... No więc zadzwoniłem na komisariat z którego przyjechała obsada radiowozu, tam mnie kilkakrotnie przełączali aż w końcu się dowiedziałem czegoś nie do końca tego co chciałem ale ciekawego. No więc miła pani po pytaniu jaki był to wypadek i i czy były ofiary, po mojej odpowiedzi, że ofiarą byłem ja, szpital, złamania... powiedziała, że w takim razie w moim przypadku powinno być prowadzone dochodzenie i zajmuje się tym na pewno policja z dzielnicy w której wypadek był... Wiedząc, że moja sprawa zakończyła się "w notatniku policjanta" spytałem czy tak się skończyć mogła jak sie skończyła... odpowiedziała, że NIE.

A więc lekko podsumowując...
- Powinno być prowadzone dochodzenie - NIE BYŁO
- Powinienem zostać wezwany na przesłuchanie - NIE ZOSTAŁEM
- Sprawa nie powinna być zakończona w notatniku policjanta - ZOSTAŁA TAK ZAKOŃCZONA

Czy w takim razie mogę napsuć trochę krwi policjantom i zmienić jednak to ich postanowienie? Nie wiem czy są świadkowie, bo nikt mi nie powiedział, pytanie, czy mają obowiązek podania mi takiej informacji?

Wiem, że to trochę taka walka z wiatrakami, ale nie pozwolę się robić w jajo bo jakiemuś policjantowi sie nie chciało... co więcej, to ich nie chciało się skutkuje mi blokadą w walce o odszkodowania, no i jeszcze ZUS mi coś szura, ze wypadek z mojej winy to mi nie wypłacą 100 ale 80% pensji (za L4) - mają do tego prawo?

[ Dodano: 19 Lipiec 2011, 11:46 ]
No i dzisiaj się dowiedziałem, że ZUS zakwestionował wypłatę 100% pensji za L4, które mi się należało z tytułu wypadku w drodze do pracy... stwierdzili, że skoro wypadek był z mojej winy to mam się bujać... czekam jeszcze na oficjalne pismo z podstawą prawną... No i poszło w plecy 20% pensji za okres L4...
Orientuje się ktoś czy ZUS ma do tego prawo?

A wszystko dzięki leniwym policjantom... Do tej pory jakoś nigdy nie miałem nic do Policji, ale to co zrobili ci lenie to czyste sku***stwo... :evil: :evil: :evil:
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2 lutego 2011, o 14:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadek - co dalej?

przez dakeda » 20 kwietnia 2023, o 12:50

Jeśli chodzi o miejscówkę do zrobienia badań, to polecam tę - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Wszystko powinno się odbyć szybko, raczej idą na rękę z terminami. W naszym przypadku to wyglądało tak, że zadzwoniłam i powiedzieli, że jak coś się zwolni, to dadzą znać. Ostatecznie wizyta po trzech dniach. Powiedzieli, jak się przygotować, przypomnieli o badaniu, udało się ustalić, co się dzieje. I właśnie tak powinno przebiegać w tym kraju załatwianie badania USG.
 
Posty: 119
Dołączył(a): 27 sierpnia 2020, o 08:14

Re: Wypadek - co dalej?

przez paragon » 17 marca 2024, o 10:33

na pewno najlepiej unikać takich sytuacji
 
Posty: 85
Dołączył(a): 2 sierpnia 2019, o 11:58

Re: Wypadek - co dalej?

przez krea » 18 marca 2024, o 11:02

Dokładnie tak! A każdy z nas ma możliwość odpowiedniego zabezpieczenia siebie i dziecka chociażby dzięki odblaskom żeby być lepiej widocznym na drodze. Czytałam o tym ciekawą publikację na tej stronie https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/ ... na-drodze/
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 sierpnia 2019, o 08:49

Poprzednia strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość