Jazda bez prawka

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Jazda bez prawka

przez optimus » 25 lutego 2021, o 12:26

Załóżmy że mialem zabrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości ( ponad 0.5 promila)
Grzywna
Ograniczenie wolności - pracę społeczne
Pokrycie kosztów sądowych
Sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat
I teraz sytuacja taka że początkowo miałem plan taki że jak mina te 3 lata czyli ten czas zakazu sądowego to po prostu kupię auto i będę jeździł a w między czasie na nowo zdam egzamin bo muszę jedynie egzamin zrobić nie muszę powtarzać całego kursu ...
Ale w myśl nowych przepisów jazda bez uprawnień gdy były zabrane/ cofniete jest niby przestępstwem ...
To teraz nie rozumiem ... czyli gdy w trakcie zakazdu czyli tych 3 lat będę prowadził to mam przestępstwo bo to złamanie zakazu sądowego ale po 3 latach też przestępstwo bo brak uprawnień?
Czyli i tak i tak przestępstwo ?
A co z jazda skuterem bo uplywie zakazu bo wiem że w trakcie zakazu też nie mogę
 
Posty: 360
Dołączył(a): 25 października 2019, o 07:56

Re: Jazda bez prawka

przez piters » 25 lutego 2021, o 13:59

Jazda na zakazie przestępstwo.
Jazda po zakazie bez uprawnień w najgorszym przypadku 500 - kara minęła.
Choć ich system jest do bani i często widzi że masz kwiaty po zakazie

https://motoklub.pl/co-grozi-za-jazde-bez-prawa-jazdy

Więcej w tym temacie poczytasz sobie na tej stronie.
 
Posty: 387
Dołączył(a): 23 października 2019, o 14:14

Re: Jazda bez prawka

przez gapski » 25 kwietnia 2021, o 20:30

Jazda w trakcie zakazu = przestępstwo
jazda po upływie zakazu = wykroczenie, tak jak byś nigdy prawka nie miał
jeśli masz zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych to nawet skuterem nie możesz jeździć na legalu a po upływie zakazu możesz normalnie na samym dowodzie osobistym.
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 października 2020, o 19:03


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron