Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

przez dayan » 20 marca 2017, o 13:50

Sprawa wygląda mniej więcej tak:
Przed ślubem kupiłem moto. Zarejestrowałem itd. Po ślubie zmieniłem miejscowość. Z papierów zmieniłem tylko dowód osobisty, dowód rejestracyjny moto są po staremu. Chyba jest jakiś termin, w którym trzeba zmienić papiery, a to wiadomo dodatkowo wydana kasa. A ogólnie minęło już 5 lat.
Po zakupie ERki żona kazała sprzedać drugie moto (nie udało się jej wziąć na przeczekanie). I tu pojawia się pytanie:
Jak to wpisać na umowie?
W internetach piszą, że nie ma problemu tylko dane sprzedawcy klepać z dowodu rejestracyjnego (w sensie adres) a z nowego dowodu osobistego podać tylko nr i serie. Przerabiał ktoś temat?
Avatar użytkownika
 
Posty: 125
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:52

Re: Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

przez ULOK » 20 marca 2017, o 23:02

Ja jak sprzedawalem moto po zmiane DO i meldunku to wszystkie dane wlacznie z dowodem wpisalem stare i problemow nie bylo.Sprzedalem koledze takze wiem ze przeszlo wszystko.Malo tego tak samo pozniej sprzedalem samochod.
 
Posty: 263
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 22:17
Lokalizacja: LOP/LUB

Re: Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

przez KarolinaRytel » 26 czerwca 2017, o 14:17

Witam
W umowie wystarczy tylko wpisać dane z dowodu rejestracyjnego. A i przede wszystkim w urzędzie komunikacji gdzie był motor zarejestrowany w ciągu miesiąca zgłosić jego sprzedaż i wszystko będzie oki.

_________________________________________________________________________

projekty domów z wejściem od południa
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 czerwca 2017, o 14:08

Re: Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

przez grzecec » 19 marca 2019, o 13:16

hej
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 marca 2019, o 13:16

Re: Zmiana meldunku a sprzedaż motocykla ze starymi danymi

przez krysiay » 15 marca 2020, o 12:59

czesc
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 marca 2020, o 12:58


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości