drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

przez jewon » 7 stycznia 2012, o 00:39

juz od dawna myslałem żeby załozyc następujacy temat:
na pewno kazdy z was zna jakąś drogę gdzieś w polsce(chociaż nie koniecznie),którą kiedyś przejeżdżał lub jest gdzies w waszej okolicy,którą warto sie przejechać lub której warto unikać?mile widziana mapka oraz krótki opis ;-)

mój typ-na pierwszy ogien droga której należy unikac: :arrow: http://maps.google.pl/maps?saddr=W%C4%85ska&daddr=Widok&hl=pl&ie=UTF8&ll=50.388821,16.843758&spn=0.168548,0.308647&sll=50.381159,16.838608&sspn=0.168575,0.308647&geocode=Fby3AQMdcl4BAQ%3BFTY9AAMdXWMBAQ&vpsrc=6&mra=prev&t=m&z=12

droga 390 w Kotlinie Kłodzkiej Złoty Stok-Lądek Zdrój.(od razu informuje ze byłem tam w 2010r i tak mi to utkwiło bardzo w pamieci i zakładam ze tak jest do dziś,chyba że ktos napisze że wyremontowali,jeśli tak to super :-D )

nie dajcie sie zwieść pięknym serpentynom na mapie.w rzeczywistości to 17 kilometrów czystej masakry.droga na prawie całej długosci wyglada jakby została omyłkowo zbombardowana przez lotnictwo nato!!totalnie zeżarty asfalt.kilka razy zatrzymałem sie zeby sprawdzic czy nic sie nie stało z kołem bo amortyzatory dobiły do końca :-/
biedni ci ludzie co tam zyja i musza ta drogą jezdzic codziennie :cry:

jesli chcecie dostać się do ladka jadąc od strony nysy to jezdzcie naokoło przez kłodzko.droga krajowa nr46 na tym odcinku jest nowiutka,tym razem 17 kilometrów spoczko zakręcików na nowiutkiej nawierzchni

dołączam filmiki z drogi złoty stok-ladek zdrój.niby nie pozorna droga ale w rzeczywistosci to syf.lepiej ominąć
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=SKbEivldmY0

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=8dBFHsPCwb8&feature=related
 
Posty: 1117
Dołączył(a): 10 października 2010, o 23:29
Lokalizacja: Jaworzno

droga Kudowa-Międzylesie

przez jozpa » 7 stycznia 2012, o 19:48

droga Kudowa Zdr.- Międzylesie w odcinku od Lewina Kł nazywana w materiałach historycznych "autostradą sudecką" wiedzie przez Zieleniec (ośrodek sportów zimowych), często uczęszczana przez motocyklistów z obu stron granicy, nawierzchnia (i tu za moment) super, zawijasy niezłe, ale w miejscowości Poniatów :!: kończy się dobre :!: , bo zaczynają się cholerne dziury, do tego miejsca nawierzchnia super aha, właśnie, wcześniej, w miejscowości Mostowice większość skręca w lewo na Spaloną (jak na filmiku ) gdzie sa dziury że hoho, a trzeba pognać w prawo/prosto aby wydłużyć sobie frajde z jazdy, wiec we wspomnanym Poniatowie zawracamy (chyba, ze ktoś ma zawiechę od czołgu) i do Zielenca na obiadek ;-) i potem na miejsce widokowe na fajka

http://maps.google.pl/maps?saddr=Kudowa ... 4&t=m&z=10

http://www.youtube.com/watch?v=Q67i5sK4 ... plpp_video


autostrada sudecka
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6 grudnia 2009, o 12:35
Lokalizacja: Mordor

przez adek » 13 stycznia 2012, o 10:37

Mogę potwierdzić drogę Kudowa zdr- do Polanicy ,
co roku jeżdżę autem, bodajże 2 lata temu kładziono asfalt i jest miazga ;>
w tym roku obowiązkowo na moto , winkli od zajebania :mrgreen:
chociaż rok temu byłem kwiecień/maj samochodem iiii co? śnieg k***wa ;D
niby droga czysta ale z drzew zlatywało, także niezła niespodzianka .
 
Posty: 76
Dołączył(a): 29 maja 2011, o 11:46
Lokalizacja: O

przez jewon » 24 stycznia 2012, o 21:44

tym razem traska godna polecenia

małopolska,droga 957 na odcinku Jabłonka-Zawoja-Juszczyn

:arrow:
http://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=Trasa+957&hl=pl&ll=49.600475,19.671021&spn=0.342669,0.617294&sll=49.674738,19.663124&sspn=0.171073,0.308647&geocode=FRgk8wIdNIosAQ%3BFSB99gIdEGEsAQ&vpsrc=6&mra=me&mrsp=1,0&sz=12&t=m&z=11

co prawda odcinek Jabłonka-zawoja nie jest najlepszy ale Zawoja-juszczyn to juz poezja.nówka asfalt przez wioski mnóstwo wzniesień ostrych zakręcików.dzieciaki cieszace sie i skaczace na widok motocykla.troche niebezpiecznie, no ale na wioskach tak juz bywa.jesli trafi sie tam na mały ruch to bajka.ja polecam

filmik :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=6efvprvD8ZU
 
Posty: 1117
Dołączył(a): 10 października 2010, o 23:29
Lokalizacja: Jaworzno

przez zielony » 8 września 2013, o 20:32

 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 września 2011, o 10:28
Lokalizacja: Wawa/Rwlk

Drogi Warmi i Mazur

przez elf » 4 grudnia 2016, o 22:25

Polecam drogę;
1)
Pasłęk -Orneta -Lidzbark Warmiński ( tu można zajść na termy!!!) -Bartoszyce - Kętrzyn - Giżycko - Węgorzewo - Gołdap ( pyzy u Jędrusia palce lizać oraz tężnie) . Droga która ma nową nawierzchnię 2015r jedynie Lidzbark Warmiński - Bartoszyce jest starsza nawierzchnia.
2) trasa to kierunek Wiżajny ( mosty Stańczyki + śluzy poniemieckie) i widoki boskie ( droga gorszej jakości a na Mosty w Stańczykach dziury!!) ale polecam!!! Dalej Sejny Augustów itd... Drogi po remoncie
3) Okolice Olsztyna np. Olsztyn- Szczytno- Jedwabno- Olsztynek ( dużo smażalni ryb!!!)
4) Olsztyn -( Gietrzwałd karczma warmińska i sanktuarium) - Ostróda -Iława- Malbork - Elbląg -Tolkmicko-Braniewo - Pieniężno -Babiak- Lidzbark Warmiński -Olsztyn
Jest dużo fajnych tras na Warmii i Mazurach ( widokowych i żeby zejść na kolano) . Pozdrawiam serdecznie
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 kwietnia 2016, o 22:16

Re: Drogi Warmi i Mazur

przez Maajk » 6 grudnia 2016, o 11:48

elf napisał(a):Polecam drogę;
1)
Pasłęk -Orneta -Lidzbark Warmiński ( tu można zajść na termy!!!) -Bartoszyce - Kętrzyn - Giżycko - Węgorzewo - Gołdap ( pyzy u Jędrusia palce lizać oraz tężnie) . Droga która ma nową nawierzchnię 2015r jedynie Lidzbark Warmiński - Bartoszyce jest starsza nawierzchnia.
2) trasa to kierunek Wiżajny ( mosty Stańczyki + śluzy poniemieckie) i widoki boskie ( droga gorszej jakości a na Mosty w Stańczykach dziury!!) ale polecam!!! Dalej Sejny Augustów itd... Drogi po remoncie
3) Okolice Olsztyna np. Olsztyn- Szczytno- Jedwabno- Olsztynek ( dużo smażalni ryb!!!)
4) Olsztyn -( Gietrzwałd karczma warmińska i sanktuarium) - Ostróda -Iława- Malbork - Elbląg -Tolkmicko-Braniewo - Pieniężno -Babiak- Lidzbark Warmiński -Olsztyn
Jest dużo fajnych tras na Warmii i Mazurach ( widokowych i żeby zejść na kolano) . Pozdrawiam serdecznie



Dzieki kolego za przypomnienie 2) ;) Pochodze z Augustowa i dawno w tamtych rejonach nie bylem. Warmia, Mazury maja kiepskie drogi i do tego bardzo waskie ale tak jak napisales widoki sa nieziemskie. Polecam jeszcze objechac sobie jezioro Wigry i zatrzymac sie w klasztorze nad jeziorem Wigry. Na wiosne jak znalazl wycieczka. Na pewno tam wybiore sie swoim pierwszym moto hehe Piona
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 listopada 2016, o 21:43

Re: drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

przez Dejv » 6 grudnia 2016, o 13:00

To chyba faktycznie dawno tam nie byles Maajk ..... Wrecz odwrotnie , drogi sa zajebiste...
Wiekszosc opisanych przez elfa przejechalem i potwierdzam opis... Przy okazji jest co zwiedzoc i widoki mega...
Avatar użytkownika
 
Posty: 61
Dołączył(a): 26 sierpnia 2015, o 17:47

Re: drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

przez maksiu432 » 9 stycznia 2017, o 12:03

Znaczy się ja też tam dawno nie byłem ale nie aż tak bo z tego co pamiętam to drogi były na dobrym poziomie zgodnie z opisem :P Pawilony handlowe
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 listopada 2016, o 14:58

Re: drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

przez OldKaw.A » 24 lutego 2017, o 17:52

W maju planujemy z kumplem wypad do Kudowy Zdrój > sanatorium ;) Zabieramy ze sobą moto Versys 650 i Yamach MT-07.
Piękne okolice na wyprawy motocyklowe :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4 sierpnia 2016, o 11:42

Re: drogi godne polecenia/drogi do odradzenia

przez OldKaw.A » 27 maja 2017, o 18:48

Tutaj relacje z moto wypadów https://www.traseo.pl/profil/StanZag
Polecam
Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4 sierpnia 2016, o 11:42


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość