Kontrola przez policje - co właściwie im wolno??

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Kontrola przez policje - co właściwie im wolno??

przez wesel24 » 10 kwietnia 2013, o 19:38

Podczas dzisiejszego przelotu po mieście miałem powiedzmy rutynową kontrole. Napisałem powiedzmy bo w jej trakcie zostałem jakby to powiedziec wkur***ny przez policjanta który ją przeprowadzał. Teraz z grupsza opis całego zajścia:
Widze że stoją więc już wiedziałem że będzie się działo. Znak lizakiem, grzecznie zjeżdzam na bok na prośbę policjanta gasze silnik i daje dokumenty do kontroli. Ten paczy i paczy i każe mi zsiąść z pojazdu, co robie i przy tym zdejmuje kask i kominiare. Policjant siada na moto, buja sie to tu to tam i sprawdza hamulce. Po czym i tu moje zdziwienie - odpala moto i zapina jednynke, naciska klamke hamulca i popuszcza sprzęgło, wyglądało jakby chciał zacząć palić kapcia, ale domyślam się że był to kolejny test przedniego hamulca. I UWAGA!!! teraz najlepsze, pyta się mnie czy moto zagrzane, ja na to że tak i w tej chwili ładuje moją kawke, nie katowaną przeze mnie DO ODCIĘCIA!!!. Po czym stwierdza że: Szału nie ma....
No i teraz moje pytanko jaki jest zakres kontroli pojazdu policjanta co mu wolno a co nie?? Z ciekawości jutro mam zamiar podjechać na jakiś komisariat i zapytać się o to.
 
Posty: 168
Dołączył(a): 10 marca 2012, o 21:08
Lokalizacja: Radom

przez zoltaibiza » 10 kwietnia 2013, o 19:44

No to misiak sie chyba wyżyc musiał... nie znam sie ale wydaje mi sie MOCNO ze nie ma do tego prawa !!! Bez kitu... gdyby tak u mnie zrobil to bym go chyba zjeb.. z motocykla.
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 marca 2010, o 14:27

przez wesel24 » 10 kwietnia 2013, o 19:54

siedziałem na dupie bo tylni kapec łysy i chciałem zatrzymać dowód...
 
Posty: 168
Dołączył(a): 10 marca 2012, o 21:08
Lokalizacja: Radom

przez Zbyrdol » 10 kwietnia 2013, o 21:41

wesel24 napisał(a): wyglądało jakby chciał zacząć palić kapcia,


parsknąłem śmiechem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 września 2009, o 20:12
Lokalizacja: GKA

przez Adolf » 10 kwietnia 2013, o 21:42

pacze, pacze i niie wierzę.... :mrgreen: Jaja sobie robisz, to nie może być prawda :mrgreen:
 
Posty: 65
Dołączył(a): 22 kwietnia 2011, o 19:38

przez Kvba » 10 kwietnia 2013, o 21:50

Kij z dowodem. Ja bym go zjebał zdrowo z góry na dół za coś takiego. Od nadmiaru władzy w dupach się przewraca co poniektórym.

Nie wiem jak jest to prawnie rozwiązane ale jakby mi Smerf wsiadł na odpalony motocykl, od razu zgasiłbym silnik, zabrał kluczyki i niech wypierdala. Ten jeszcze sobie biegami mieszał i walił do odcięcia...

Trafiłeś na głupka niestety. Ja tam nie mam nic do Miśków, akurat mam takie "szczęście", że mnie dość często zbierają do rutynowej kontroli i tak naprawdę to tylko raz trafiłem na chama, który chciał się bawić w szeryfa, a reszta była naprawdę spoko, pogadają, pożartują i przymkną oko na niektóre rzeczy. ;-)
 
Posty: 265
Dołączył(a): 16 maja 2009, o 01:19
Lokalizacja: Wroc

przez maniek90 » 10 kwietnia 2013, o 21:55

zoltaibiza napisał(a):No to misiak sie chyba wyżyc musiał...


Baba nie dała w domu :-)

Z tego co mi wiadomo to zanim misiek wsiądzie do/ na pojazd w celu jakiegokolwiek użytkowania (w sensie kierowcy) to musi sporządzić notatkę. Po drugie kontrola hamulców odbywa się na stacji kontroli pojazdów, na sucho to można sobie rower mietka sprawdzić.

Chciałbym, żeby mnie tak sprawdzili, byłoby wideo :D
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4 marca 2013, o 19:14

przez krzys51 » 10 kwietnia 2013, o 22:42

Koledzy aby więcej takich kontroli. Koleś przymierza się do zakupu motonga . Ja bym dał mu kask i niech dokładniej sprawdzi, usiadł w suce i poczekał. Uśmiałem się.
Wesel24 myślałem, że nik od wesołek ale chyba powinien byś Chytrusek24
:roll:
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 stycznia 2011, o 14:40

przez quest6 » 10 kwietnia 2013, o 23:14

Jestem prawie pewien, że nie miał do tego prawa. Widzę, że po raz kolejny spotykam się z nadużyciem władzy przez policjanta. Opowiem Wam moją historię, która mrozi krew w żyłach: jako młody niedoświadczony kierowca jadąc samochodem spieszyłem się na zajęcia studenckie, a w mieście korki pieruńskie! no to jak najszybciej przelecieć przez Kraków? Bus pas i jazda... no i na moje nieszczęście Misiek w Kijance...widziałem go już z daleka, ale jako, że był próg oddzielający od normalnego pasa, to nie mogłem wrócić na pas "prawidłowy"... Stał skur.iel w takim miejscu, że zaraz za nim zaczynają sie słupki na chodniku, tak, że nie ma się tam gdzie zatrzymać, jedyne miejsce bez słupków zajął on ze swoim radiowozem. I macha lizaczkiem, a ja jako, że nie chciałem blokować całego bus pasa (za mną jechał autobus i taxi)...przejechałem dosłownie 50-70 m i zatrzymalem się w zatoczce... gość zamiast podejść, wsiada do radiowozu...koguty...ledwie jedynke wbił...i już przy mnie...sciągnął mnie kawałek dalej...i jazda z gadką: Straszył mnie, że powinien do mnie strzelać, bo uciekałem i nie zatrzymałem się do kontroli, że teraz ma prawo mi zabrać prawo jazdy (ciekawe za co...nie miałem żadnych punktów, ani nie stworzyłem zagrożenia, a wręcz przeciwnie) no i takie tam...już nie wspomnę o tym, że mówił do mnie per "synku" no i teraz najlepsze...mandat w wysokości 1000 zł...11 pkt karnych... a ja głupi, wystraszony (zastraszył mnie nieźle tym strzelaniem) zapłaciłem frycowe młodego i przyjąłem.... :/ na dodatek zauważcie, że zawsze jak tam podpisują się na mandacie to Ty musisz czytelnie, a on ani cyferek indentyfikatora ani nazwiska dobrze nigdy specjalnie nie napiszą!
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, o 02:36
Lokalizacja: Krak

przez nepalczyk » 11 kwietnia 2013, o 06:44

wesel24, ja bym napisał o tym do ścigacz.pl myślę że zrobiliby o nadużyciach odpowiedni artykuł
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez wesel24 » 11 kwietnia 2013, o 13:03

Jak napisałem tak zrobiłem...
Na komisariacie przy ul. Traugutta panowie powiedzieli mi że policjant może zrobić wszytko z motocyklem co uzna za stosowne aby sprawdzić jego stan techniczny, może nim ruszyć i pałować jeśli będzie miał chotę...
 
Posty: 168
Dołączył(a): 10 marca 2012, o 21:08
Lokalizacja: Radom

przez Kawasaki ZX10R » 11 kwietnia 2013, o 13:57

Ogólnie niezłe jaja :-D teraz wiem że trzeba kluczyk zabierać i kierę blokować jak coś hehee ;-)

A tak na poważnie o ile by sobie siadł to spoko czemu nie jeśli by się chociaż zapytał a tak to trochę na chama... No i te odpalenie z przygazówką. Pewnie tak jak kolega wcześniej wspomniał szuka czegoś dla siebie i testuje sprzęty :mrgreen:

Mój kolega kiedyś żeby uniknąć mandatu dał się przejechać misiakowi kawałek :lol: ale była beka :-P
Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Dołączył(a): 18 października 2012, o 18:33

przez zoltaibiza » 11 kwietnia 2013, o 14:00

wesel24 napisał(a):i pałować jeśli będzie miał chotę...

z tym sie w zyciu nie zgodze. Na bank tak nie jest. Mysle ze powiedzieli Ci tak by "chronic" kumpla.
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 marca 2010, o 14:27

przez AdamSsS » 11 kwietnia 2013, o 14:19

Kolego to co zrobil ten "policjant jest karygodne i niedozwolone. Na codzien mam stycznosc z policjantami . Spytalem kilku i wszyscy zgodnie ze tdn czlowiek nie powinien byc policjantem .
Po pierwsze jezeli usiadl on na motocykl juz z kluczykiem w stacyjce a nie posiada on. Prawa jazdy to juz jest mandat dla niego 500 zl . I nie ma zmiluj . Na jakiej pofstawie uruchomil on silnik ?? Nie ma ze od tak sobie jedyne co mugl to powidziec ci zebys uruchomil silnik ale on na motocyklu byc nie powinien . Druga sprawa wbicie jedynki skoro to zrobil moglbyc podciagniete jego zachowanie o zamiar oddalenia sie nim czyli zwyklego przywlaszczenia kradzierzy . A to palowanie jemu nie wolno to tak jabys ty wzial wsiad do suki i zapalil i po odcince . Jest to niszczenie cudzego mienia.
Sa to wnioski komedanta policji i kilku plicjantow z drogowki . Po czhms takim policjant w najlepsYm wypadku dostalby mandat i nagane do akt. A mogl nawet pozegnac sie z praca i wytoczyc mu sprawe karna o prube kradzierzy.
Pamietajcie policjant jest osoba publiczna i mozecie go nagrywac bez jego zgody ale musicie go poinformowac ze zaczynacie navrywac.
Co do dowodu to co ziaby ci ty oponke bys zmienil podbil przeglad a zalatwilbys jedego buca ..
Teraz to nic nie zrobisz a w komisariacie kryli typa . Teraz jest po fakcie .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez Gość » 11 kwietnia 2013, o 18:30

Najlepiej mieć kamerke na moto i pierwsze co policjant zrobi to zapyta czy się nagrywa jeżeli tak to najczęsciej odpuszczają i każą jechać dalej :D
 
Posty: 37
Dołączył(a): 22 grudnia 2012, o 16:44
Lokalizacja: Jawor

przez unearth » 11 kwietnia 2013, o 20:32

AdamSsS napisał(a):Po pierwsze jezeli usiadl on na motocykl juz z kluczykiem w stacyjce a nie posiada on. Prawa jazdy to juz jest mandat dla niego 500 zl . I nie ma zmiluj .


Podaj mi jakś podstawę prawną, bo pierdoły opowiadasz. Usiąść na fotelu kierowcy w samochodzie bez uprawnień też nie mogę? :lol:

Dalej nawet nie czytałem, bo mnie oczy bolą od tej twojej ortografii i składni.
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 kwietnia 2012, o 22:25

przez basiek » 11 kwietnia 2013, o 21:01

Kodeks Drogowy
Rozdział 1 - Uprawnienia Policji i innych organów
Art. 129.
1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:
.... 6. sprawdzania stanu technicznego, wyposażenia, ładunku, wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze;

jak uda mi się znaleźć komentarz do tego to wrzucę
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 września 2009, o 22:55
Lokalizacja: warszawa

przez wesel24 » 11 kwietnia 2013, o 21:10

i oto własnie chodzi, sprawdzenie stanu technicznego... Z etgo co mi na komisariacie powiedzieli, jest to szeroko pojete, nie ma opisanego nigdzie sposobu sprawdzania świateł, hamulców itd. więc policjant może zrobic co mu sie podoba ponieważ uzasadni to tym że w ten sposób sprawdza dany podzespół...
 
Posty: 168
Dołączył(a): 10 marca 2012, o 21:08
Lokalizacja: Radom

przez emgie » 11 kwietnia 2013, o 21:49

Ciesz się, że Cię nie zatrzymali na Ukrainie ;-)
 
Posty: 49
Dołączył(a): 17 stycznia 2013, o 22:14
Lokalizacja: Gda

przez AdamSsS » 11 kwietnia 2013, o 22:06

unearth, Jest zapis jak pojazd stoi możesz nawet być najebany i sobie siedzieć za kółkiem ale kiedy kluczyki są w stacyjce to jest już traktowane jako użycie pojazdu . Tak samo z motocyklem . Jak siedzisz i nie masz prawka spoko ale jak włożysz kluczyki do stacyjki to już jest traktowane jako użytkowanei bez prawka i mandat.
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

przez Arquil » 11 kwietnia 2013, o 22:12

powinienes wziac kuzyna Henka, zatrzymac tego policjanta po cywilu w celu przeprowadzenia kontroli, usiasc na nim i palowac do odcinki, a na koniec rzucic ze szalu nie ma....
 
Posty: 23
Dołączył(a): 8 grudnia 2011, o 00:11
Lokalizacja: z zainteresowania

przez Adolf » 11 kwietnia 2013, o 22:36

Arquil napisał(a):powinienes wziac kuzyna Henka, zatrzymac tego policjanta po cywilu w celu przeprowadzenia kontroli, usiasc na nim i palowac do odcinki, a na koniec rzucic ze szalu nie ma....

Browar poleciał....... :mrgreen:
 
Posty: 65
Dołączył(a): 22 kwietnia 2011, o 19:38

przez peterzx7r » 12 kwietnia 2013, o 10:58

Niezłe jaja ;-)
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 lipca 2009, o 13:39
Lokalizacja: PASYM (Mazury)

przez unearth » 12 kwietnia 2013, o 15:23

AdamSsS napisał(a):unearth, Jest zapis jak pojazd stoi możesz nawet być najebany i sobie siedzieć za kółkiem ale kiedy kluczyki są w stacyjce to jest już traktowane jako użycie pojazdu . Tak samo z motocyklem . Jak siedzisz i nie masz prawka spoko ale jak włożysz kluczyki do stacyjki to już jest traktowane jako użytkowanei bez prawka i mandat.


No to ja właśnie czekam na odpowiedź GDZIE konkretnie, bo napisanie, że "gdzieś jest" mnie nie satysfakcjonuje. Swoją droga ciężko znaleźć coś, czego nie ma więc się nie dziwię
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 kwietnia 2012, o 22:25

przez gromu » 12 kwietnia 2013, o 15:27

Ja ostatnio miałem kontrolę i zapłaciłem 100pln 67/40kmh :P ale gliniarze byli spoko i do niczego się nie przyczepiali... http://www.youtube.com/watch?v=p7JHrxxr9_M tutaj macie skrócony przebieg

Miałem kamera na kasku i wiedzieli że wszystko nagrywam, tylko pytali po co mi ona, a ja na to że czarna skrzynka...i koniec tematu.

Na koniec pytał czy będzie na youtube :mrgreen:
 
Posty: 179
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 22:43
Lokalizacja: Legnica

przez k8 » 12 kwietnia 2013, o 16:44

gromu, co masz za kamerke ?
 
Posty: 123
Dołączył(a): 26 lipca 2010, o 17:59
Lokalizacja: sc/kos

przez gromu » 12 kwietnia 2013, o 17:58

gopro hero motorsports
 
Posty: 179
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 22:43
Lokalizacja: Legnica

przez DENAT » 12 kwietnia 2013, o 18:15

Nagrywa ładnie to gopro tylko dziwne że tak trzeszczy masz szczelną tą obudowę?
 
Posty: 151
Dołączył(a): 11 września 2012, o 21:14

przez gromu » 12 kwietnia 2013, o 18:26

tak, szczelną, to dość powszechne niestety.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 19 stycznia 2013, o 22:43
Lokalizacja: Legnica

przez quest6 » 12 kwietnia 2013, o 19:09

Ja ostatnio miałem kontrolę i zapłaciłem 100pln 67/40kmh :P ale gliniarze byli spoko i do niczego się nie przyczepiali... http://www.youtube.com/watch?v=p7JHrxxr9_M tutaj macie skrócony przebieg

Miałem kamera na kasku i wiedzieli że wszystko nagrywam, tylko pytali po co mi ona, a ja na to że czarna skrzynka...i koniec tematu.

Na koniec pytał czy będzie na youtube



Swoją drogą Gromu, twój kompan ma identyko kask jak ja!:)) Suomy Apex Tornado -srebrny antracyt :D
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, o 02:36
Lokalizacja: Krak

Następna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości