Kurtka motocyklowa

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez hajen » 28 czerwca 2011, o 20:17

Cześć, a propos odzieży Tschul. Wie ktoś jaka rozmiarówka jest tej odzieży? W sensie jakie obwody w pasie, klatce, długość ramion dla odpowiednich rozmiarów? :>
hajen
 

przez wierzba6 » 28 czerwca 2011, o 20:39

Ta pierwsza to na bank podroba, dostałem taka i nie wiem do końca co z nią zrobić wyglada na w miarę solidna ale boje sie o bezpieczeństwo w niej bo sie poprostu nie znam, może sie ktoś w tej kwestii wypowiedzieć?
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 13:12
Lokalizacja: Sopot

przez kamil » 28 czerwca 2011, o 20:51

Ta pierwsza to na bank podroba, dostałem taka i nie wiem do końca co z nią zrobić wyglada na w miarę solidna ale boje sie o bezpieczeństwo w niej bo sie poprostu nie znam, może sie ktoś w tej kwestii wypowiedzieć?

jak nie jezdzisz po torze to dokup twardy ochraniacz plecow najlepiej juz firmowy (ok 150)
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez wierzba6 » 28 czerwca 2011, o 20:54

Na ochraniacz pleców ale jakiś jest mało solidny, znaczy kończy sie jakoś w połowie pleców i taka ma kieszeń na ochranicz tylko, minus, nie da sie piąć ze spodniami, nie wiem jak scieralnosc , po torze nie jeżdżę ale nie wiem jak ze scieraniem właśnie jak co czy to nie zniknie jak zwykle jeansy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 13:12
Lokalizacja: Sopot

przez _Michał_ » 28 czerwca 2011, o 23:43

pablo198181, rozmiar odpowiedni dla Ciebie to podejrzewam będzie M-ka :-P Ja mam 178 cm i miałem 80 kg wagi i M-ka była idealna :-D Alpinestars roz. M a Tschul rozmiar 50, który w rzeczywistości odpowiada rozmiarowi 52 (alpinestars, berik, arlen ness). Teraz przytyłem ale jeszcze się mieszczę :-P Aczkolwiek trzeba trochę zrzucić ;-)
Panowie, kupcie Tschula (dobra opcja - low budget jak to mówią) ale solidnie zrobiona :-D Ewentualnie coś konkretnego ale trzeba się liczyć z większą kasą :-> Latałem cały sezon 2010 w Tschulu i sprzedałem, aczkolwiek nie był zniszczony itd. naprawdę w tej kasie dobry ciuch :-D A zmieniłem tylko dlatego, że chciałem coś z wyższej półki i padło na berika ale to już osobny temat ;-)
 
Posty: 568
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, o 15:52
Lokalizacja: Lodz

przez hajen » 28 czerwca 2011, o 23:59

Moja Adrenaline Titan miala rozwalony zamek. Nieudolna proba naprawy kurtki zakonczyla sie zwrotem pieniedzy. Dlatego chce kupic ta: http://moto-akces.pl/images/kurtki_skor ... silver.jpg

Obrazek
Ostatnio edytowano 1 lipca 2011, o 21:00 przez hajen, łącznie edytowano 1 raz
hajen
 

przez czarny » 30 czerwca 2011, o 20:28

Ja zakupiłem RST i nie żałuje... Jest naprawdę świetna i mega wygodna... Jeszcze tylko dokupię spodnie i będzie git :-) Ze swojej strony moge ją szczerze polecić :-)

http://moto.allegro.pl/rst-razor-kurtka ... 24276.html

Obrazek
Ostatnio edytowano 1 lipca 2011, o 21:04 przez czarny, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez pablo198181 » 8 lipca 2011, o 13:07

Przyszła wczoraj kurtala Tschul model 911.
Wyglądam w nim jak piep...ny Batman ;-)
A tak na poważnie to skóra jest zajebista (zwracam uwagę na fakt, że nie miałem wcześniej na sobie kurtki motocyklowej nie licząc przymiarki jakiegoś tekstyla O-ZONE).
Jestem bardzo zadowolony tym bardziej, że za nówkę zapłaciłem 370 PLN w tym przesyłka pobraniowa :mrgreen: Na szczęście babka prowadząca licytację na rozmiar M miała jeszcze rozmiar L, który po podaniu jej moich wymiarów mi zaproponowała. Jakiś szczęśliwiec wylicytował rozmiar M za 305 PLN + przesyłka. Mogę śmiało polecić bo ten model jest solidny, świetnie wygląda no i niewiele kosztuje :mrgreen:
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 15:10
Lokalizacja: Pozna

przez barni114 » 9 lipca 2011, o 00:41

No i elegancko bedzie Ci dlugo sluzyc, porzadna kurtka ,a nie jakis niby a* made in china ;-)
 
Posty: 201
Dołączył(a): 31 maja 2010, o 22:54
Lokalizacja: Krak

kurtka O'neal WARSZAWA

przez hajen » 12 lipca 2011, o 11:10

Wie ktoś, gdzie mogę przymierzyć kurteczkę/kurteczki firmy O'neal w Warsawie? Chodzi mi o taką kurtałkę:

http://sklep.scigacz.pl/kurtka-oneal-mo ... =1594_1597

Wpadła mi w oko i pasuje do Kawasaki :P
Ostatnio edytowano 16 lipca 2011, o 15:57 przez hajen, łącznie edytowano 1 raz
hajen
 

przez tester » 12 lipca 2011, o 22:41

a próbowałeś w Honda Plaza na Malowniczej? Tam to chyba wszystko mają...;)
 
Posty: 45
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, o 21:15
Lokalizacja: Warszawa

przez hajen » 13 lipca 2011, o 19:47

Próbowałem. Nie mieli. Próbowałem również w Free&Fun również (przy okazji moge powiedziec, ze zarąbisty sklep) i tez nie mieli. W ogole nie moge jej nigdzie przymierzyc.

[ Dodano: 23 Lipiec 2011, 15:37 ]
Cześć

W końcu kupiłem sobie kurteczkę - wyższy model niż Ozone. Kurtka to Rebelhorn (niby nowa na rynku). Zakupiłem w Warszawie w Acebikerze za 469zł (link do kurtki http://www.4ride.pl/index.php/kurtka-te ... namic.html ). Tano i powiedziałbym że dobrze. Bardzo lekka i ma dwie podpinki (ocieplająca i przeciwdeszczowa). Bez podpinek jest leciutka i przepuszczalna jak siatka. A w podpinkach jeżdząc dzisiaj (10 stopni i wicher) spociłem się w środku.

Polecam dla ludzi z low budget :)
hajen
 

przez stysiek » 19 sierpnia 2011, o 22:21

zastanawiam się nad kurtką skórzaną Berika,

ale nie wiem jak ze spodniami, czy iść w skórę ??? czy coś innego ???

do latania po mieście mi potrzeba,

teraz mam goretex, jednak jestem średnio zadowolony
 
Posty: 40
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 20:19

przez Anty_kk » 23 sierpnia 2011, o 23:07

ze skóry po mieście będziesz jeszcze mniej zadowolony
 
Posty: 442
Dołączył(a): 7 kwietnia 2009, o 21:19
Lokalizacja: Srebrna

przez himfun » 8 lutego 2012, o 22:01

Witam.

Dzisiaj rano przyszedł mi kombinezon, myślę że kilku z Was na pewno miało do czynienia z tym modelem - Probiker PRX-4. I mam pytanko, bo spodnie pasują super - mają lekki luz, ale jednocześnie dobrze przywierają do nóg, ale mam problem z kurtką. A mianowicie wydaje mi się ona tak jakby trochę przymała i co najgorsze za krótka... tzn gdy zepnę cały komplet w jedno to jest ok, ale gdy zakładam samą kurtkę wtedy robią się schody. Wiecie jak jest latem, wtedy czasami by się chciało założyć samą kurtkę co i tak jest wyzwaniem przy 30 stopniach, a z za krótką kurtką może to niezbyt spełniać swoją rolę, bo wyglądem się nie przejmuję akurat. Wstawiam kilka zdjęć i proszę Was o sugestie, czy tak powinno być, czy faktycznie jest za krótka, albo za mała. To mój pierwszy kombinezon i dlatego nie wiem jak to powinno wyglądać. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przepraszam za jakość zdjęć :-)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 grudnia 2011, o 13:56
Lokalizacja: Zdu

przez lukasz509 » 8 lutego 2012, o 22:32

kolego w kombinezonach motocyklowych tak jest ze struj ma być ciasny on sie dopasuje do ciała a co do kurtki masz dobra wszytskie takie są ze kurtki są krótkie skoro zepnieszze spodniami i jest oki to zostaw tak ma być też tak mam
 
Posty: 78
Dołączył(a): 7 września 2011, o 12:24

przez M.Pusz » 8 lutego 2012, o 22:56

posiadam tschula i z kurtka jest identyczne- kończy się na górze bioder. za ochronę bioder spodnie odpowiadają ;-)
co do ciasnoty to powinna się rozejść po czasie. moje kombi użyte jak dotąd tylko raz i jak u ciebie kuresko sztywne, ale dwa tygodnie jazdy wiosennej i będzie spoko :-D
 
Posty: 171
Dołączył(a): 1 listopada 2011, o 19:11
Lokalizacja: Mo

przez bullet » 8 lutego 2012, o 23:15

a mnie sie widzi że mogłaby być o rozmiar większa... dasz rade jakąś bluze założyć pod nią ???


długa to ona i tak nie będzie nigdy ;-) , ale widać ze troche mocno dopasowana , inna sprawa że troche sie napewno rozbije
 
Posty: 201
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 19:50
Lokalizacja: Ole

przez himfun » 8 lutego 2012, o 23:23

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Cieszę się że długość jest odpowiednia.

bullet - grubsza bluza wątpię żeby się wcisnęła, krótki rękawek albo cienka bluzka owszem ;-)

Problem w tym że zamawiałem kombi na necie i już raz wymieniałem z rozmiaru 50 na 52, nie wiem czy teraz gościu będzie chciał się znowu bawić w wymiany, ale jak trzeba to będę z nim gadać.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 grudnia 2011, o 13:56
Lokalizacja: Zdu

przez M.Pusz » 9 lutego 2012, o 00:09

nie wysyłałeś mu swoich rozmiarów? też kupowałem przez neta ale gościu super mi dobrał rozmiar po uprzednim podaniu wymiarów i jestem mega zadowolony.
 
Posty: 171
Dołączył(a): 1 listopada 2011, o 19:11
Lokalizacja: Mo

przez himfun » 9 lutego 2012, o 00:19

Na aukcji allegro była podana tylko rozmiarówka czyli: 50, 52 itd. Ja pomierzyłem po swojemu według rozmiarów z tej tabelki: http://www.moto-akcesoria.pl/rozmiary.php zakładka Kombinezony męskie. Z początku wyszedł mi rozmiar 50, okazał się za ciasny i wymieniłem na 52.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 grudnia 2011, o 13:56
Lokalizacja: Zdu

przez czarny » 9 lutego 2012, o 00:25

za mocno dopasowany jak dla mnie... Mam kurtkę RST ale narazie bez kompletu ze spodniami i bez problemu założe pod nią bluzę w zimniejsze dni. Normalnie w upały wiadomo jeżdżę z podkoszulką termo i jest git. Jak dla mnie himfun, jest także za krótka, moja sięga do pasa i taka ma być... Jak dla mnie nawet po rękawach u ciebie widać że króciutka (u mnie przykrywa cały nadgarstek do samej dłoni). Ale wiadomo co firma to inaczej. Jak masz możliwość to radzę przymierzyć numer wiekszą i ewentualnie wymienić.
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez bullet » 9 lutego 2012, o 15:59

himfun napisał(a):bullet - grubsza bluza wątpię żeby się wcisnęła, krótki rękawek albo cienka bluzka owszem


to lipa moim zdaniem , jak bedziesz latał w chłodniejsze dni to jakaś dodatkowa cienka bluza jest wskazana, oczywiscie ni mówi o jakiejś wełnianej :mrgreen:

wychodzi mi z tego że powinieneś mieć 54 góre i 52 dół

siedziałeś już w spodniach na moto ??? przymierzałeś się ?? bo możę sie okazać że jak stoisz to jest okey , ale niekoniecznie jak siedzisz ;-)


pozdr
 
Posty: 201
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 19:50
Lokalizacja: Ole

przez jewon » 9 lutego 2012, o 16:19

ja mam kombinezon 2-częściowy i jezdzenie w samej kurtce to lipa jak sie schyliłem to do połowy pleców siegała.razem spieta ze spodniami jest ok.ale bluza i jakies kalesony to pod kombik sie bez problemu zmieszczą
 
Posty: 1117
Dołączył(a): 10 października 2010, o 23:29
Lokalizacja: Jaworzno

przez renpa1971 » 9 lutego 2012, o 16:27

Kup porzadny pas nerkowy i problem golych plecow minie,a ta kurtka musi taka byc bo innym rozmiarze moga rekawy byc za duze i beda problemy z rekawicami ;-)
 
Posty: 1247
Dołączył(a): 6 lutego 2009, o 16:18
Lokalizacja: lodz

przez nepalczyk » 9 lutego 2012, o 17:43

himfun napisał(a):Witam.

Dzisiaj rano przyszedł mi kombinezon, myślę że kilku z Was na pewno miało do czynienia z tym modelem - Probiker PRX-4. I mam pytanko, bo spodnie pasują super - mają lekki luz, ale jednocześnie dobrze przywierają do nóg, ale mam problem z kurtką. A mianowicie wydaje mi się ona tak jakby trochę przymała i co najgorsze za krótka... tzn gdy zepnę cały komplet w jedno to jest ok, ale gdy zakładam samą kurtkę wtedy robią się schody. Wiecie jak jest latem, wtedy czasami by się chciało założyć samą kurtkę co i tak jest wyzwaniem przy 30 stopniach, a z za krótką kurtką może to niezbyt spełniać swoją rolę, bo wyglądem się nie przejmuję akurat. Wstawiam kilka zdjęć i proszę Was o sugestie, czy tak powinno być, czy faktycznie jest za krótka, albo za mała. To mój pierwszy kombinezon i dlatego nie wiem jak to powinno wyglądać. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ;-)
)


Jeżeli wchodzisz w kombiak to jest gites. Nie bierz większego bo później będziesz miał worek. Kombinezon sam się rozbije po pewnym czasie i bluzę spokojnie włożysz.


Borykałem się z tym samym problemem jak kupowałem Tschula 728. Gdzieś nawet też zakładałem temat z takimi samymi pytaniami. Kurtka kończy mi się na pępku, na początku wchodziłem w niego 5 minut, teraz tak się rozciągnął że szok ;-)
Ubierz spodnie siądź na moto i zobacz czy na długość jest dobrze i czy protektory leżą na miejscu ;-)
Ja na twoim miejscu bym go zostawił jeżeli mówisz że jest ciasny ale w niego wchodzisz bo jak mówiłem z biegiem czasu i tak się rozciągnie...
A jazda z samą kurtką z kombiaka 2 - częściowego jest bezsensowna, po to masz kombiak żeby nie jeździć w dżinach :-P
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez himfun » 9 lutego 2012, o 18:02

No i chyba go zostawię, tym bardziej że gościu nie ma rozmiaru większego :-P . Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Czekamy na wiosnę :lol:
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 grudnia 2011, o 13:56
Lokalizacja: Zdu

przez 636 » 9 lutego 2012, o 18:53

ten problem juz tu byl poruszany... wystarczylo tylko poczytac ten temat
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

Poprzednia strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron