Brak prawka i mandat co dalej?

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Brak prawka i mandat co dalej?

przez killbill » 22 maja 2011, o 07:32

Dostałem mandat za przekroczenie prędkości i brak prawka 10pkt i 700zł.Nagrali video nie oznakowanym samochodem bylem rekordzistą tego dnia 151km/h w mieście.Mam zamiar iść w końcu na kurs prawa jazdy i teraz pytanie czy po takiej przygodzie nie jestem przyblokowany z kursem na jakiś okres czasu.Coś mi się obiło o uszy że gdy złapią to dwa lata nie ma możliwości podejścia do kursu.Proszę o opinie.
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 marca 2011, o 20:30
Lokalizacja: Gda

przez adas777seven » 22 maja 2011, o 10:23

z tego co mi wiadomo dostałeś:

10 ptk i 400zł za przekroczenie prędkości (o ponad 50 km/h)
oraz
300zł za brak kategorii w tym wypadku A

czyli masz prawo jazdy ale nie masz kategorii A

zgadza się??

w przypadku gdybyś nie miał w ogóle prawa jazdy dostał byś 900zł lub 1000zł mandatu :

400 lub 500 za prędkość i 500 za brak uprawnień do kierowania

i z tego co mi wiadomo to jeśli 2x by cię złapali bez prawa jazdy to wtedy chyba jest odroczenie kursu na okres minimum 3 miesiące -ale do końca pewności nie mam!!

w twoim przypadku jeśli masz prawo jazdy a nie masz kategorii to mogą cię łapać w nie skończoność (chyba) 8-)


a pozwolili Ci wracać na moto czy kazali znaleźć kierowcę z uprawnieniami?????
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 kwietnia 2011, o 00:26
Lokalizacja: Gdynia

przez Slajciak » 22 maja 2011, o 10:26

killbill. Sytuacja wyglada nastepujaco:

Nie ma u nas ewidencji przewinien jak nie masz prawka. Za kazde zlapanie dostajesz 500zl za brak uprawnien. Na nastepny dzien jak Cie zlapia to tez dostaniesz 500zl i nic wiecej.
Z prostej logiki mozna wywnioskowac ze skoro kurs na prawko kosztuje 2000zl to w sumie sie amortyzuje do 4 kontrolach drogowych co moze zajac i 10 lat;)

Pozdro
 
Posty: 545
Dołączył(a): 21 stycznia 2011, o 14:30
Lokalizacja: Polkowice

przez Łysy » 22 maja 2011, o 10:29

Na pewno odraczają egzamin jak Cię złapią na dwóch gazach i nie masz prawka to nie maja co zabrać wiec za kare odraczają egzamin, kolesia na rowerze złapali po % i przez dwa lata nie mógł podejść do egzaminu, a miał na tyle pecha że był w trakcie kursu na B.
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 13:45
Lokalizacja: Przejd

przez adas777seven » 22 maja 2011, o 10:39

jeśli chodzi o kierowców po %%% to uważam ze kary i tak są za małe!!!

PIŁEŚ NIE JEDŹ
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 kwietnia 2011, o 00:26
Lokalizacja: Gdynia

przez Slajciak » 22 maja 2011, o 10:40

lysy jak nie amsz prawka i Cie zlapia NIE odraczaja egzaminu.
 
Posty: 545
Dołączył(a): 21 stycznia 2011, o 14:30
Lokalizacja: Polkowice

przez Black-Ghost » 22 maja 2011, o 11:49

Dokładnie mnie też kiedyś złapali bez prawka (Samochodem) dostalem 500zł i pytam sie ziemniaczka w mundurku czy będe miec z tego jakieś konsekwencje? A on do mnie ze spokojem że jeśli nie spowoduje żadnego wypadku to za każdym złapaniem dostane 500zł , a jeśli spowoduje wypadek bądz kolizje ubezpieczyciel nie pokryje kosztów naprawy tak wiec nie polecam bez prawa jazdy uszkodzic komus auto za 200-300tyś bo na jego naprawe bedziecie pracować do końca życia :lol: Albo dam przykład, kolega bez prawka na moto miał kolizje wyprzedzał prawą strona no i wyszło gówno z dupy rozjebał 3 samochody. ubezpieczalnia pokryła koszty bo moto było na ojca zarejestrowane ale jak ubezpieczalnia doszła że kierowała nim osoba bez uprawnien zarządała spłaty tych pieniedzy które dała na pokrycie kosztów naprawy , nie bylo tragedi bo w sumie chyba 10tyś zł tylko. Ale na tyle go to zniecheciło że sprzedał motor i jezdzi autobusem :lol: :lol: a drugi kolega dostal chyba z 5 razy po 500zł przez 2 miesiace a policjanci sie tylko cieszyli.. killbill, Więc dobrze ci radze idz zrób prawko ;-)
 
Posty: 244
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 14:12
Lokalizacja: Aalsmeer(NL)

przez levisik » 22 maja 2011, o 11:50

nie masz prawka -> potrącisz dziecko na jezdni -> będziesz dymany przez czarnuchów w więzieniu
 
Posty: 1948
Dołączył(a): 10 lipca 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

przez Black-Ghost » 22 maja 2011, o 11:57

levisik, Dobrze gadasz bo głośno ;-) :lol:
 
Posty: 244
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 14:12
Lokalizacja: Aalsmeer(NL)

przez GrzesiekGD » 22 maja 2011, o 12:59

killbill, pozwolili Ci odjechac motorem dalej czy jak to wygladalo bo wlasnie sie wybieram za miasto w pt zdalem prawko ale zanim odbiore to jeszcze troche zajmie czasu, a mam cisnienie ;]
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 lutego 2011, o 21:07
Lokalizacja: Gdansk

przez Black-Ghost » 22 maja 2011, o 13:39

hmm wszystko zalezy od policjanta! Jedn ci powie że masz wezwac kogos kto ma uprawnienia i zabierze pojazd, drugi powie ci że masz sobie dopchac do nastepnego skrzyżowania a tam już nie widzą a jeszcze jeden każe wezwać lawete :lol:
 
Posty: 244
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, o 14:12
Lokalizacja: Aalsmeer(NL)

przez pawelmoto2 » 22 maja 2011, o 16:56

levisik napisał(a):nie masz prawka -> potrącisz dziecko na jezdni -> będziesz dymany przez czarnuchów w więzieniu


za takie przewinienia to do usa deportuja do paki? czy u nas szukaja czy siedza jacys czarni i z nimi cie laduja???
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Xaime91 » 22 maja 2011, o 17:39

Black-Ghost napisał(a): drugi powie ci że masz sobie dopchac do nastepnego skrzyżowania a tam już nie widzą


najbardziej kusząca propozycja :lol: :mrgreen: :-P
 
Posty: 137
Dołączył(a): 10 kwietnia 2011, o 19:33
Lokalizacja: Wro (Pasikurowice)

przez Łysy » 22 maja 2011, o 21:29

Slajciak, nie doczytałeś posta, pisałem że jak Cię złapią bez prawka i na bani to odraczają i to na 100 % i nigdzie nie pisałem że za sam brak prawka odraczają ale czytanie nie idzie w parze ze zrozumieniem niestety!
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 13:45
Lokalizacja: Przejd

przez krzys51 » 22 maja 2011, o 21:37

CISZ SIĘ ,ŻE NIE SPOWODOWAŁEŚ WYPADKU -płacił byś za wszystkie powstałe szkody rzeczowe i osobowe a nie daj Boże komuś rentę do końca życia.Można się załatwić na całe życie.Więc warto zrobić uprawnienia. :shock:
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 stycznia 2011, o 14:40

przez Cwikol » 23 maja 2011, o 08:37

GrzesiekGD, nie masz prawka to siedź na dupie w domu, albo jedź autobusem, a nie kombinuj. Dostaniesz papier to jeździj. To że zdałeś póki co niczego nie zmienia. Wierdzielisz się w jakiegoś lansera z Porshe albo Mercedesa jakiegoś i polecisz z pieniędzmi nieźle. Na 10k się nie skończy. Nie mówiąc już o uszkodzeniu kogoś!

Co do jazdy po % to czy masz prawko czy nie masz, dają Ci zakaz prowadzenia pojazdów i koniec. Zależy też od ilości promili na jak długo.

Wkur**a mnie podejście nie mam prawka, ale sobie jeżdżę. Jak ktoś ma takie podejście to niech idzie na operacje jakąś do gościa który zamierza studiować medycyne. Nie masz uprawnień nie robisz czegoś, bo później nie tylko ty ale inni mogą przez to cierpiec.
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 grudnia 2010, o 10:12
Lokalizacja: Nowy S

przez nepalczyk » 23 maja 2011, o 10:22

Slajciak napisał(a):killbill. Sytuacja wyglada nastepujaco:

Z prostej logiki mozna wywnioskowac ze skoro kurs na prawko kosztuje 2000zl to w sumie sie amortyzuje do 4 kontrolach drogowych co moze zajac i 10 lat;)


Taa... a jeden dzwon nawet nie z twojej winy kosztuje cię w piździec.
Kolega trzy tygodnie temu rozp..ł szpeja bo dziadek mu wyjechał. Wina była dziadka. Ogólnie maszyna cała do kasacji, jednak kolega nie dostanie od firmy ubezpieczeniowej ani 1zł bo nie posiada uprawnień. Dobrze się jeździ dopóki coś się nie stanie ;-)
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez zunmen » 23 maja 2011, o 21:47

W przypadku gdy kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do prowadzenia go NIE działa ubezpieczenie OC. I to jest chyba największy problem. Można narobić sobie niesamowitych problemów. Sama kontrola policji to nie jest jeszcze koniec świata w przypadku braku prawka. Ale pomyślcie o konsekwencjach w przypadku wypadku. OC odpowiada chyba do 1,5 mln zł. A co jeśli trzeba by tą kasę wyłożyć z własnej kieszeni :)
 
Posty: 372
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 13:16
Lokalizacja: Kra

przez zajas » 23 maja 2011, o 22:04

zunmen napisał(a):OC odpowiada chyba do 1,5 mln zł


2,5 mln...........€ :evil: :evil: :evil:
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 marca 2011, o 00:55
Lokalizacja: KRK/OSW

przez phantom » 24 maja 2011, o 19:49

killbill jak Cię stać to jeździj ale oszczędz innym tego problemu!!! Tych Sądów i nie daj Boże OIOMów....
Tak jak zawsze mówię "Możesz być najlepszym kierowcą na drodze ale pamiętaj nie jesteś sam i ktoś może w ciebie przywalić lub wymusić etc..."
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 grudnia 2010, o 19:22
Lokalizacja: Elbl

przez tomo » 26 maja 2011, o 08:56

Cwikol napisał(a):GrzesiekGD, nie masz prawka to siedź na dupie w domu, albo jedź autobusem, a nie kombinuj. Dostaniesz papier to jeździj. To że zdałeś póki co niczego nie zmienia. Wierdzielisz się w jakiegoś lansera z Porshe albo Mercedesa jakiegoś i polecisz z pieniędzmi nieźle. Na 10k się nie skończy. Nie mówiąc już o uszkodzeniu kogoś!

Co do jazdy po % to czy masz prawko czy nie masz, dają Ci zakaz prowadzenia pojazdów i koniec. Zależy też od ilości promili na jak długo.

Wkur**a mnie podejście nie mam prawka, ale sobie jeżdżę. Jak ktoś ma takie podejście to niech idzie na operacje jakąś do gościa który zamierza studiować medycyne. Nie masz uprawnień nie robisz czegoś, bo później nie tylko ty ale inni mogą przez to cierpiec.


Zgadzam się w 100%

Najpierw zrób uprawnienia a potem jeździj do woli !!!
 
Posty: 113
Dołączył(a): 7 lipca 2010, o 15:43
Lokalizacja: Polska po

przez pablo198181 » 26 maja 2011, o 10:03

Również się zgadzam. Bez prawka ani rusz. Jestem tego idealnym przykładem (jazda w deszczu, zblokowany przedni hamulec, brak prawka, bez rejestracji, bez pierwszego przeglądu, bez OC, ślizg na jakieś 8 metrów i moto oparło się oponą o zderzak puszki, która stała przede mną). Nic nikomu się nie stało, na aucie nawet zadrapania (w przeciwieństwie do moto), w dodatku kierowcą puszki był motocyklista. Wysiadł i zapytał czy nic mi się nie stało, zobaczył, że nie ma blach na moto, uśmiechnął się i radził odstawić moto aż do zebrania kompletu dokumentów. Tak też uczyniłem. A mogło być gorzej... więc radzę być tym mądrzejszym, niż płacić za głupotę. Swoją głupotę.
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 grudnia 2010, o 15:10
Lokalizacja: Pozna

przez matey » 26 maja 2011, o 13:26

pablo198181, popieram
 
Posty: 886
Dołączył(a): 8 listopada 2010, o 13:34

przez GrzesiekGD » 28 maja 2011, o 13:54

pablo198181 napisał(a): (jazda w deszczu, zblokowany przedni hamulec, brak prawka, bez rejestracji, bez pierwszego przeglądu, bez OC


faktycznie idealnym...
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 lutego 2011, o 21:07
Lokalizacja: Gdansk

przez sobanmorena » 4 marca 2012, o 10:27

witam ostatnio zostalem zatrzymany przez policje w gdansku moja kawka nie ma rejestracji bo jest przywieziona z niemiec a do jazdy w terenie nie potrzebuje taiblic pies ktory mnie zatrzymal byl smiesny bo powiedzial oc prawo jazdy itp.dalem mu brif i powiedzialem ze tablice zgubilem i jechalem wlasnie jej szukac :)a co do prawka powiedzialem ze zapomnialem pytal czy mam powiedzialem ze mam ale zapomnialem dodac ze tylko na b wiec otrzymalem mandat w wysokosci 50 zl za brak przy sobie praw jazdy i mnie puscil oczywiscie zostalem spisany. wiec dobrze gadaj i bedzie ci darowane hehehehehe :mrgreen: :lol:
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 grudnia 2011, o 11:37

przez bullet » 4 marca 2012, o 13:14

sobanmorena napisał(a):oczywiscie zostalem spisany



i przy okazji sprawdzą czy masz uprawnienia na kat A , i wtedy może być gorzej.... oby nie :-P


swoją drogą mega kozak jesteś , bez prawka , nie opłacone OC , brak rejestracji :mrgreen: , jeździj lepiej tylko po lasach
 
Posty: 201
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 19:50
Lokalizacja: Ole

przez Slajciak » 4 marca 2012, o 14:44

Ja jakbym byl "psem" bym Ci dowalil co mozna.

Jezdzisz bez prawka, ubezpieczenia i rejestracji. Przeciez jak w kogos wydupisz albo w Ciebie to masz problemy jak cholera. Pomijajac fakt ze Twoje umiejetnosci moga byc watpliwe skoro nawet prawka nie masz i zapewne stwarzasz zagrozenie.

Jeszcze obrazanie policji bo Cie puscili praktycznie bez konsekwencji. Zenua.
 
Posty: 545
Dołączył(a): 21 stycznia 2011, o 14:30
Lokalizacja: Polkowice

przez songoku » 4 marca 2012, o 14:47

Nie chciałem pisać, ale zgadzam się ze Slajciakiem. Dla mnie zero tolerancji jak ktoś jezdzi bez prawka albo ubezpieczenia...
 
Posty: 873
Dołączył(a): 20 listopada 2011, o 18:04
Lokalizacja: DC

przez bonzo320i » 4 marca 2012, o 16:18

Niestety kolega chciał Się pochwalić, ale nie poszło po jego myśli. Co do braku kategorii A to wielu z nas bankowo zaczynało pierwsze jazdy bez uprawnień - ja też, ale ubezpieczenie, przegląd i rejestracja to była podstawa. Aż dziwne że facet w wieku 31 lat zachowuje Się jak dzieciak :evil:
Avatar użytkownika
 
Posty: 631
Dołączył(a): 14 lipca 2009, o 21:39
Lokalizacja: Ko

przez seba601s » 4 marca 2012, o 16:38

bonzo320i napisał(a):Niestety kolega chciał Się pochwalić, ale nie poszło po jego myśli. Co do braku kategorii A to wielu z nas bankowo zaczynało pierwsze jazdy bez uprawnień - ja też, ale ubezpieczenie, przegląd i rejestracja to była podstawa. Aż dziwne że facet w wieku 31 lat zachowuje Się jak dzieciak :evil:

no upiekło mu sie..co nie zawsze sie uda. Ja nigdy bez prawka nie jezdziłem,nawet jak stał pod blokiem maluszek(moje pierwsze autko) to nie jeździłem, aż prawka w reku nie miałem. A kusiło jak cholera,to samo z motorem,najpierw papierek a potem ogladałem motory...
ciekawe czy moga cos wiecej dowalić jak sie okaże że nie miał prawka...??
 
Posty: 634
Dołączył(a): 24 sierpnia 2010, o 15:48
Lokalizacja: katowice

Następna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
cron