zbroja, buzer, zółw, pas nerkowy itp

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez michal78 » 18 kwietnia 2010, o 20:02

ja mam vanucciego i jestem super zadowolony!!! :mrgreen:
 
Posty: 918
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 10:54
Lokalizacja: bludenz

przez clash » 18 kwietnia 2010, o 21:11

Uvex - polecam
 
Posty: 241
Dołączył(a): 1 sierpnia 2008, o 11:46
Lokalizacja: warschau

przez vojtek » 18 kwietnia 2010, o 23:13

 
Posty: 179
Dołączył(a): 5 marca 2008, o 03:39
Lokalizacja: siedliska/warszawa

przez Katsumoto » 20 kwietnia 2010, o 01:38

BERLUSCONI, a nie lepiej uzywac ochraniacza na kregosłup ktory tez działa jak pas nerkowy?.... ;-) Ja takiego używam i nic mi po nerach nie wieje a i ostatnio mi pomoglo przed mozliwa utrata wladzy w nogach, takze chyba warto rozwazyc taka opcje:)...
 
Posty: 202
Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 00:52
Lokalizacja: GWE

przez BERLUSCONI » 20 kwietnia 2010, o 22:55

Katsumoto, podaj link tego ochraniacza co masz i czy jest wygodny w uzytkowaniu???

http://moto.allegro.pl/item994993312_zb ... st_ce.html

Wygodne to jest???
 
Posty: 284
Dołączył(a): 12 października 2009, o 00:54
Lokalizacja: NYSA

przez kaszub » 20 kwietnia 2010, o 22:57

BERLUSCONI, te buzery też polecają z tego linka co zapodałeś ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Katsumoto » 21 kwietnia 2010, o 01:51

BERLUSCONI, tak jest bardzo podobny do niego, jednak mój jest wyprodukowany przez firmę UTIKA. Obecnie jednak chyba ten model juz nie jest produkowany przez UTIKĘ jednakże co do samych plastikowych oslon bezpośrednio na kręgosłup to jest to samo co na zdjęciu z linka co podeslales . Niestety nie mogę go porównac z innymi ochroniaczami innych firm bo to moj pierwszy ktory kupilem i uzytkuje ale nie narzekam i wogole go nie czuje na plecach... Obecnie bez niego jezdzac czuje sie jak calkiem nagi wiec jest jakby wrośnięty w skóre :-D Pozdro...

[ Dodano: 21 Kwiecień 2010, 01:55 ]
Znalazałem ten moj ochraniacz. Widać obecnie robią go pod nazwą ADRENALINE. Zobacz tutaj BERLUSCONI, :

http://www.motocombo.pl/produkt-5207-10_15.html
 
Posty: 202
Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 00:52
Lokalizacja: GWE

przez BERLUSCONI » 24 kwietnia 2010, o 21:39

Katsumoto, wielkie dzieki za przekonanie mnie do ochraniacza. Jesli nie ma duzej roznicy w konforcie jazdy to kupie cos takiego, a mianowicie czatuje obecnie na cos takiego: http://allegro.pl/item991598995_ochr_kr ... ol_12.html
jak sie uda to moze za 250-300zl wyrwe od znajomego :mrgreen: ale pas i tak bede musial sobie kupic na male wypady po piwo :mrgreen:
 
Posty: 284
Dołączył(a): 12 października 2009, o 00:54
Lokalizacja: NYSA

przez Katsumoto » 25 kwietnia 2010, o 02:04

BERLUSCONI napisał(a):mianowicie czatuje obecnie na cos takiego: http://allegro.pl/item991..._scapol_12.html
no widzęBERLUSCONI, że nie zadowalasz się byle czym tylko strzelasz w to co na najwyższych pólkach :-P Niech Ci służy jak najlepiej bo napewno jest lepszy niz ten który ja używam ;-) ...
 
Posty: 202
Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 00:52
Lokalizacja: GWE

przez BERLUSCONI » 25 kwietnia 2010, o 21:23

Kupione moze nie z Dianese ale nowy od Louisa za 100zl z przesylka :mrgreen:
http://cgi.ebay.de/Rueckenprotektoren-P ... 4aa09ec8d6
cos takiego jak w tym linku ; innego nie moglem znalesc ;-)
 
Posty: 284
Dołączył(a): 12 października 2009, o 00:54
Lokalizacja: NYSA

przez ElPaul » 12 lutego 2011, o 15:44

Plan mam taki, że pod koniec tego sezonu, albo na poczatku przyszłego przeżucam się na coś szybszego niż obecnie mam, przy czym na nowym sprzęcie chciałbym usiąść nieco lepiej ubrany ;-)

Generalnie chciałbym wymienić swój tekstylny ubiorek na kombinezon bez garbu, a pod niego wcisnąć tego typu ochraniacz.

W oko wpadły mi produkty firmy Spidi MSR03 i MSR04, ceny w obu przypadkach oscylują w okolicach 400-500zł.

Może jakieś inne propozycję? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy faktycznie za wyższą cene ma się dużo lepszy produkt, a więc czy od razu mozna skreslac produkty znanych firm np. Ozone, która oferuje podobne ochraniacze za około sto polskich złotych?

Pytanie czy warto w coś takiego inwestować, zwłaszcza że w planach kupno całego kombinezonu. Teraz plecy chroni tylko grubsza pianka w kurtce, więc chyba pewniej będe czuł się mając taki kawał blachy na plecach ;-)
 
Posty: 138
Dołączył(a): 11 sierpnia 2010, o 17:49
Lokalizacja: Pozna

przez dzymol » 12 lutego 2011, o 17:24

moim zdaniem jesli kupowac kombi to żeby był z możliwościa włożenia twardego aochraniacza pleców w miejsce ochraniacza piankowego
dainese albo alpina ma cos takiego
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 stycznia 2011, o 13:13
Lokalizacja: R

przez sebastian » 12 lutego 2011, o 17:26

W ochraniacz" żółwia" zawsze warto zainwestowac najlepiej w jakiś uznanej marki jak Dainese, Alpinestars czy Spidi Są różne modele gabarytowo i cenowo można coś wybrac dla siebie i najlepiej przy przymierzaniu miec ze sobą kurtkę pod którą będziesz zakładał
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez ElPaul » 12 lutego 2011, o 18:03

Hmm... o tym nie wiedziałem, że są kombinezony wysposażone w takie wyjmowane wkładki.

Fajny bajer, ale w sezon chciałbym wjechać z blachą na plecach zamiast pianki, dlatego chyba skończy się na tym, że wezmę kurtkę do sklepu i obadam sprawę na żywym organiźmie i tak samo zrobie przy kupowaniu w niedalekiej przyszłości całego kombinezonu.

A nawet jak dostanę kombinezon z wymienianym protektorem to ten stary trafi na plecy plecaczka ;-)

Zdam relacje jak coś kupie!
 
Posty: 138
Dołączył(a): 11 sierpnia 2010, o 17:49
Lokalizacja: Pozna

przez loony » 13 lutego 2011, o 11:07

Otóż też rozkminiam kupno żółwia i też zwróciłem uwagę na spidi. Oczywiście chodzi o żółwia pod kombi jednoczęściowe. Wpadł mi w oko ten: http://www.spidi.com/media/catalog/prod ... _016_1.jpg ewentualnie jeszcze biorę pod uwagę tego http://www.makeya.com/images/gallery/no ... %20016.jpg to właściwie ten sam model tylko ze ma dodatkowo dopinane rękawy - w sam raz na letnie śmiganie po mieście. Na pewno mój żółw musi mieć też coś na klacie.
 
Posty: 58
Dołączył(a): 9 maja 2008, o 22:09
Lokalizacja: Lublin

przez sebastian » 13 lutego 2011, o 12:37

Ten model z rękawami nie zmieści się pod kombinezon Chyba że wymontujesz ochraniacze z kurtki ;-)
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez ElPaul » 13 lutego 2011, o 12:54

Loony, ten pierwszy wygląda nprawdę zajefajnie, w przyszłym tygodniu jadę do sklepu, który jest oficjalnym przedstawicielem firmy Spidi i nie omieszkam zapytać się, o model z Twojego zdjęcia.

Mam nadzieję, że będą mieli coś takiego w ofercie, bo póki co na ich stronce są tylko takie trzy modele: http://www.rapid-motocykle.pl/?id_str=8 ... &numer=124
 
Posty: 138
Dołączył(a): 11 sierpnia 2010, o 17:49
Lokalizacja: Pozna

przez loony » 13 lutego 2011, o 15:08

seba, z rekawami sie nie zmiesci, ale rekawy odpinaja sie razem z ochraniaczami na barki
 
Posty: 58
Dołączył(a): 9 maja 2008, o 22:09
Lokalizacja: Lublin

przez sebastian » 13 lutego 2011, o 17:09

aaa no chyba że tak :mrgreen:
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 czerwca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Wawa - Bielany

przez ElPaul » 15 lutego 2011, o 14:14

Obiecanej wycieczki do sklepu z ochraniaczami Spidi nie będzie, bo wybór padł na Alpinestars Bionic 2 :-)

Dzisiaj byłem przymierzyć, niestety chłopaki ze sklepu zamówili o numer za mały, tak więc w pełni dopiero będe cieszył morde za kilka dni.

Generalnie jednak jestem pozytywnie zaskoczony tym ochraniaczem, siatka okazał się bardzo fajna w dotyku, mam ochranaicze na łokcie, barki, klate i plecy, mam tylko nadzieję, że faktycznie te plastiki wytrzymują tyle w przypadku upadku jak to zapewnia producent.

Fajnie, bo przynajmniej na plecach będzie coś więcej niż zwykła pianka w kurtce. Zresztą nie tylko o to mi chodziło, w mojej kurtce protektory latają po całej długości rękawa, raz mam go na łokciu, a raz na przedramieniu, a w zbroi wszystko na swoim miejscu.
 
Posty: 138
Dołączył(a): 11 sierpnia 2010, o 17:49
Lokalizacja: Pozna

zbroja do crossa zamiast kurtki - jazda w gorące ddni

przez prezeS » 22 marca 2011, o 16:08

Hejka,

Macie jakieś doświadczenia z gleba w samej zbroi?
Wielu z nas w tym lata, jednak czy to się sprawdzi w czymś oprócz parkingówki?

Topiące się ochraniacze + delikatna siateczka średnio się raczej sprawdzą podczas szlifu...

Ja rozważam coś takiego na upały po mieście:
http://www.helmetcity.co.uk/Knox-Cross-Shirt_AKRV9.aspx


Pozdro.
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 marca 2011, o 00:18
Lokalizacja: Wroc

przez ElPaul » 28 marca 2011, o 11:30

Historia wtapiającej się w skóre siatki moim zdaniem jest wyssana z palca.

Specjalnie ubrałem się w moją zbroję i trochę poturlałem się po podłodzę, niezlaeżnie od tego czy cżłowiek leży na plecach, brzuchu, bokiem czy na łokciach to siatka nie ma żadnego kontaku z podłożem, jedynymi punktami styku zbroi z podłożem przypada na ochraniacze.

A więc skoro siatką nie trzesz po asfalcie to nie ma ona prawa w żaden sposób uszkodzić się, czy też w skutek tarcia zapalić się i wtopić w skóre.

Co do topiących się ochraniaczy to w mojej wykonane są z tworzywa sztucznego, a pod każdym jest jakaś pianka i dodatkowy materiał. Ten plastiki na plecach wyglądają niepozornie, pierwszy raz jak wybierałem w sklepie to byłem rozczarowany, liczyłem na kawał solidengo twardego materiału na plecach, ale jak tylko kupiłem i zrobiłem sobie mały "crashtest" ze ścianą w domu to byłem mocno zaskoczony. Uderzajac o plecy dosłownie czujesz jak impet uderzenia rozchodzi się po bokach, a plecy zostają nie naruszone. Wogóle nie ma co porówynywać z kurtką tekstylną wyposażoną w piankowy ochraniacz.

Na lato zestaw podkoszulka termoaktywna z długim rękawem i zbroja wydaję się być idealny, choć muszę to wypróbować, bo zbroje nabyłem dopiero tej zimy ;-)

Co do zbroi z Twojego linka nie podoba mi się zbyt krótki garb, mógłby jeszcze bardziej zachodzić na tyłek oraz brak ochraniaczy na kaltke piersiową. Ja mogę polecić to co samemu kupiłem czyli Alpne Bionic, możesz smiało kupić w podobnej cenie co ta wrzucona przez Ciebie.

Jeżeli mógłbym szukać jakiś minusów zbroi to na pewno brak możliwości wykorzystania jej w przypadku kupna kombinezonu skórzanego, po prostu nie zmieści się, a pod drugie zbroja mocno ogranicza ruch rąk, co jest na przykład odczuwalne przy zakładaniu kasku, a o podrapani się po tyłku i plecach możesz zapomnieć ;-)
 
Posty: 138
Dołączył(a): 11 sierpnia 2010, o 17:49
Lokalizacja: Pozna

Poprzednia strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości