Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Woocash88 » 22 lipca 2018, o 23:54

Mój problem chyba najlepiej opisuje nagranie. (Link na dole)

Kamerę włączyłem zaraz po tym jak Kawa kilka razy przerwała i po kilkuset metrach sama zgasła podczas jazdy, zjechałem na pobocze i odpaliłem kamerę żeby mieć na filmie nagranie z problemem. Jak widać, po zgaśnięciu moto nie ma problemu z odpaleniem, to szarpanie podczas jazdy znów pojawiło się po przejechaniu około 200-300m od tego miejsca postoju, pojechaliśmy na stację, dolałem paliwo do fulla i wszystko niby działało normalnie przez ok 70km po czym znów kilka razy "czknęła" ale dojechałem do domu bez większych tragedii, kilka dni później miałem okazję się przejechać po okolicy i znów to samo, znów zgasła i jak widać odpaliła bez problemu po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu, dosłownie siłą rozpędu (tak wiem że dla motocykla takie odpalenie nie jest zdrowe). Kontrolka FI zapaliła się tylko w momencie kiedy sama zgasła na postoju, reszta problemów pojawiła się bez żadnej błędnej kontrolki, ta czerwona którą widać po zgaśnięciu motocykla to kontrolka ciśnienia oleju (ale to chyba forumowi specjaliści wiedzą że ona świeci po zgaśnięciu).

Motocyklem zrobiłem od serwisu 8 tyś. km.

w Silniku serwisowane było ostatnio (18.11.2016):

Regulacja zaworów

Czyszczenie Filtra powietrza

Serwis układu chłodzenia

Wymiana Świec (Irydowe)

Olej i filtr oleju wymieniany zawszę na czas, ostatnio wymieniony 3tyś km temu.

Czytałem że może to być problem z ECU, mógłbym taki kupić, ale czy wtedy immobiliser będzie działał poprawnie?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem, jeśli ktoś trafnie zdiagnozuje to przywiozę mu dobrą flachę już naprawionym motocyklem :)

https://www.youtube.com/watch?v=UZ_6wN09SQc
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lipca 2018, o 23:34

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Carry » 23 lipca 2018, o 08:50

W tych modelach ECU się często przegrzewały i dawały takie objawy - moge ci dostosować kupione ECU na allegro żeby działało w twoim moto - wypada je wtedy przenieść lub założyć jakąś ochronę terminczną
Avatar użytkownika
 
Posty: 140
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Woocash88 » 23 lipca 2018, o 12:27

Rozumiem że potrzebowałbyś mój stary i nowy komputer aby zrobić tak, by ten nowy był "łapany" przez moto jak ten stary, tak? Czy potrzebujesz do tego jeszcze kluczyk oraz stacyjkę? I jaki byłby koszt takiej operacji?
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lipca 2018, o 23:34

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Carry » 24 lipca 2018, o 07:55

potzebuje tylko nowe ECU i numer starego - 500 zl z wysylka do ciebei kurierem za pobraniem - w cenie poprawie tez mape paliwa:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 140
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Woocash88 » 24 lipca 2018, o 16:02

Niektórzy doradzają mi wymianę czujnika położenia wału, właśnie leci do mnie takowy, jeśli moja usterka nie okaże się uszkodzonym czujnikiem położenia wału, to bym się pisał na taką usługę, ale na allegro nie widzę nowego, używka to nie będzie problem? Na czym polega ta poprawa mapy? Zawszę byłem przeciwnikiem grzebania w ustawieniach, ale skoro masz o tym pojęcie i twierdzisz że warto to Ci uwierzę :) Czy ten numer telefonu w Twoim profilu, jest numerem bezpośrednio do Ciebie?
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lipca 2018, o 23:34

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Carry » 27 lipca 2018, o 08:52

używka będzie ok - jak z czujnikiem ci nie wyjdzie to dawaj znać

poczutaj sobie tutaj:

https://www.facebook.com/mototunepl/

jakbyś miał po przejrzeniu stronki jeszce pytania czy wątpliwości to pisz i dzwoń - zajmuje się tym sam:)
Avatar użytkownika
 
Posty: 140
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawasaki zx6r 2005r przerywa i gaśnie, problem z ECU?

przez Woocash88 » 2 sierpnia 2018, o 12:35

A więc Panie i Panowie, wymieniłem ECU oraz stacyjkę i wszystko zaczęło działać jak dawniej, nic nie przerywa, nie gaśnie, wymiana jest dość "ciekawa", śruby trzymające stacyjkę z górną półką trzeba rozwiercić, bo śruby mają gładkie łebki, zaś sam ECU jest pod taką blachą która jest przykręcona na śrubach wyprofilowanych w taki sposób, że jest możliwość je tylko dokręcić, a przy próbie odkręcenia śrubokręt nam "przeskakuje". Ale chyba każdy za pomocą wiertarki, majzla i młotka (i oczywiście potrzebnych imbusów) jest w stanie to zrobić sam bez problemu. Mam nadzieję że temat komuś się kiedyś przyda. Pzdrawiam

Ps. Carry nie skorzystałem z Twoich usług ponieważ znalazłem w mojej okolicy tanio zestaw: stacyjka, ecu, korek wlewu, zamek zadupka i 3 kluczyki.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lipca 2018, o 23:34


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości
cron