Zxr 400 problem brak mocy itd

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Zxr 400 problem brak mocy itd

przez Zxr400Gacek » 30 maja 2018, o 23:56

Witam, jestem tu pierwszy raz i prosze was o pomoc, zacznę od początku...
Posiadam kawę zxr400 00r zakupioną dwa lata temu, przeszła u mnie kompletną renowacje oprócz części mechanicznych...
Były w nim gaźniki keihin fcr (flat slide) bodajże 33mm i ciekły miały dziure i nie były wyregulowane, zaden mechanik nie chciał sie podjąć regulacji i ich naprawy jeden nawet kazał mi zestaw naprawczy kupić na ebay co kosztuje duże pieniądze jak dla mnie... wiec postanowiłem kupić zwykłe gazniki z normalnymi 3 śrubami do synchronizacji, po czym uszkodzone fcr'y sprzedałem za 800zł.
Wcześniej do gaznikow była podpięta wtyczka chyba było to TPS, nie znam sie zbytnio mam dopiero 17 lat...
Gaźnik i które zakupiłem nie mialy żadnej wtyczki do podpięcia wiec tego nie podpiąłem...
Zaczęło sie tak że motocykl ciężko zapalał i miał tak mało mocy że ciężko mu sie ruszało ale nawet przy max gazie sie nie dławił tak jakby nie dawał rady... po wyjęciu całego air box bylo lepiej ale nie zbyt dobrze, od samego początku wkreca sie tylko do 10tyś... gazniki sychronizowalem sam bardzo dokładnie... dzownilen do innego mechanika który powiedział że skoro były gazniki fcr tamte, to muszą być i koniec. U nas w polsce chyba sie ich nie znajdziemam a na ebay to są kolosalne pieniądze... stawiam na to że mam inny komputer silnika,(tylko do fcr) którego nigdzie nie moge znaleźć w internecie (ze znaczkiem Mitsubishi).
Nie mam już siły.. dodam jeszcze że teraz motocykla w ogóle nie mogę odpalić, na pych odpalił, pochodzil z falującymi obrotami i nie spadającymi zatrzymywaly sie czasami na 2 czasami na 3tys i przejechalem 2km poczym zadławił sie do 2tys nie moglem w ogóle dodać gazu, po rozgrzaniu.
jeśli chodzi o zawory to miały sprawdzany luz i jest ok... prosze o pomoc.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 maja 2018, o 23:40

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości