Olej z odmy i w Air boxie

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Olej z odmy i w Air boxie

przez osiak888 » 15 kwietnia 2018, o 20:35

Siema, pacjent zx10r 2005 r. 26 k nalotu potwierdzone. Kupiony w tym sezonie przy 2 wyjeździe po zakupie przy prędkości ok. 200 km/h strzał, siwy dym z wydechu, od razu zgasiłem moto i stanąłem. Cały silnik zalany olejem, po ostygnięciu próbowałem kręcić i już nie odpalał. Okazało się że było za dużo oleju (o około litr...) i wywaliło go odmą. Mechanik wysuszył świece, wszystko poczyścił, posprawdzał tłoki (wyglądają elegancko). Odebrałem moto, stan oleju już był ok. Po przejechaniu 100 km podobna sytuacja tylko bez huku, prędkość 200 km/h nagły spadek mocy, patrzę za siebie dym z wydechu, zatrzymałem się, silnik znów zalany olejem to samo wydech, stan oleju na minimum w okienku. Maszyna wystygła odpaliłem przejechałem się chwilę, wypaliło olej który był w wydechu i maszyna pracuje normalnie. Pytanie co może być przyczyną wywalania oleju? (dodam że po zakupie jeszcze nie zdążyłem wymienić oleju i filtra oleju, przy naprawie też nie były wymieniane). Może ktoś miał podobny problem?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwietnia 2018, o 20:15

Re: Olej z odmy i w Air boxie

przez doktorek1 » 22 kwietnia 2018, o 08:55

Mechanik posprawdzał tłoki tak napisałeś a niby w jaki sposób to zrobił rozbierając silnik bo jak dla mnie to jedyny spsób sprawdzenia tłoków. Dwie opcje biorę pod uwagę coś się dzieje z odpowietrzeniem silnika lub detonacją w w silniku z powodu przebicia na statorze .
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 listopada 2015, o 16:16


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość