Książki serwisowe? Intrukcje Obsługi?

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Książki serwisowe? Intrukcje Obsługi?

przez Yoklam » 2 kwietnia 2018, o 15:44

Witam, Dzień dobry, cześć.

Mam pytanie, otóż szukam książki serwisowej/intrukcji obsługi do jednego z moich moto. Tylko proszę, nie piszcie żebym sobie wygooglował co konkretnie chce wymienić i na stopro znajdę filmik na YT tego właśnie dotyczący.
Sytuacja wygląda tak że mój motocykl jest teraz w posiadaniu koleżanki. Koleżanka ta nie jest mechanikiem ani nie ma w swoim otoczeniu nikogo, kto mógłby jej pomóc nawet w sprawie eksploatacyjnych rzeczy typu klocki, napęd itd. Byłem przy próbie wymieniania przez nią klocków i nie szło jej to za dobrze. Szukam więc dla niej jakiejś książki w której miałaby opisane (może nie krok po kroku, ale dobrze by było gdyby jakieś obrazki/schematy się pojawiły) jak wykonać dane czynności.
Np. jest dział ze zmianą klocków hamulcowych i ona wie co ma odkręcać żeby zdjąć zaciski, jak założyć nowe klocki itd.

Czy istnieją takie instruckje? Myślicie że w normalnych ksiązkach serwisowych coś takiego znajdę?
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 czerwca 2017, o 20:01

Re: Książki serwisowe? Intrukcje Obsługi?

przez keg » 3 kwietnia 2018, o 20:33

Spróbuj tutaj. Z tego co widzę to nie serwisówki tylko instrukcje użytkownika, ale może wystarczy.
http://www.kawasaki-techinfo.net/searchOM_nv.php?name=Z650+ABS&code=ER650&from_year=2017&to_year=2018&view_lang=EN&spec=EU&category=MC&page_no=1#
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lutego 2018, o 12:56

Re: Książki serwisowe? Intrukcje Obsługi?

przez dayan » 4 kwietnia 2018, o 11:48

Koleżanka, która nie wie jak wymienić klocki ma wymienić napęd?
Jak wymieni klocki to przy okazji niech wymieni płyn hamulcowy. Ma narzędzia do tego czy będzie klamką pompować?

Czasami trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odżałować te pare groszy na mechanika.
Avatar użytkownika
 
Posty: 125
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:52


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości