zx6r naprawa (pomocy, jestem kobietą! :P)

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

zx6r naprawa (pomocy, jestem kobietą! :P)

przez alex4ndria » 30 października 2017, o 15:45

Cześć!
Mam okazję kupić kawę 636 2004r po szlifie. Cenowo mi się to opłaca, pytanie jednak czy warto?
Sprzedający "z ręka na sercu" twierdzi, że motocykl ma jedynie do zrobienia owiewki (wymienię wszystkie na nowe) i trzeba wsadzić nowy licznik, bo po szlifie ubezpieczyciel zabrał.
Silnik, lagi, napęd, układ hamulcowy, wszystko podobno w dobrym stanie, motocykl prosty.
info od sprzedawcy:
Nowy akumulator, bardzo dobry stan opon, sportowy wydech MIVV, klamki sportowe, silnik w dobrym stanie.
Natomiast stan wizualny gorszy - motocykl jest po "szlifie" owiewki
do poklejenia/odratowania.
Wypełnienia czachy, których nie ma na zdjęciach- są i dodaje je do motocykla.
Brak licznika - został zabrany przez ubezpieczyciela podczas szkody, niestety nie odzyskany.

Koszt owiewek, licznika, serwisu przygotowującego do sezonu jest znośny. I teraz pytanie- warto? Pchać się? Mogę zainwestować, bo jedyne co to włożę w to dużo czasu- ale nie przeraża mnie to.
Co myślicie?
Generalnie nie pierwsze moto które będę ratować- ale pierwsza kawa.

P.S.
za co ubezpieczyciel zabiera licznik? Przy szlifie też może zabrać i nie oddać? Myślicie, że to była jakaś większa kraksa?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 października 2017, o 15:35

Re: zx6r naprawa (pomocy, jestem kobietą! :P)

przez Kamell80 » 11 listopada 2017, o 17:56

Chyba ktoś widząc że jesteś kobieta próbuje zrobić Cię w balona... jeszcze takich bzdur nie słyszałem na temat licznika...olej to moto i sprzedajacego ;)
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 stycznia 2014, o 22:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zx6r naprawa (pomocy, jestem kobietą! :P)

przez doktorek1 » 11 listopada 2017, o 21:01

Nie znam takiego przypadku żeby ubezpieczalnia zabierała licznik ! Ale według mnie nie można skreślać moto że nie nadaje się do odbudowy,trzeba tylko porządnie obejrzeć zrobić kalkulację kosztów i tyle Wiele motocykli jezdzi zrobionych po mniejszych lub większych upadkach ale setno sprawy leży w tym żeby naprawić moto bardzo rzetelnie uczciwie i bezpiecznie
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 listopada 2015, o 16:16


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości