Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci moc

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci moc

przez sroda » 7 października 2017, o 16:52

Witam,
Zacznę może od filmu pokazującego jak zachowuje się moto:
https://youtu.be/q60FUzB23Dw
Problem pojawił się nagle. Kawa jechała poprawnie do momentu, gdy po hamowaniu chciałem wyprzedzić samochód. Poczułem spadek mocy do około 30-40 km (v-max 180 km/h). Po zatrzymaniu i odkręceniu manetki motocykl na neutralu wkręcał się jeszcze do odciny, na biegu przy jeździe nie było to możliwe. Po jakimś czasie przestał wkręcać się nawet na neutralu i zachowuje się tak jak na filmie. Początkowo wymieniłem pompę paliwa na używaną to było to samo lub jeszcze gorzej. Oryginał w serwisie kawasaki kosztuje prawie 2000 zł z obudową (nie występuje sam mechanizm pompy jak i filtr paliwa, który znajduje się wewnątrz pompy). Niedawno dostałem nowy filtr paliwa + nowy mechanizm pompy – zamiennik (podobno stosowany w serwisach). Po kolejnym złożeniu i dolaniu świeżego paliwa motocykl wkręca się tym razem na neutralu do 14000, jednak po czasie obroty spadają. Poza pompą wykręcałem świece. Chwilę po awarii były suche, lekko czerwone. Teraz po paru próbach z pompą pojawił się nalot (kolor kakao więc tu też nic złego nie widzę). Filtr powietrza czysty (K&N). Wtryski nie leją, trzymają ciśnienie. Czujnik podciśnienia przy danych podciśnieniach podaje prawidłowe wartości (sprawdzane z serwisówką). Komputer nie pokazuje również żadnego błędu, po odłączaniu czujników wywala błędy więc pozostałe czujniki powinny być ok. Jedynie nie sprawdzony to czujnik położenia wałka (serwisówka nie podaje wartości jak go sprawdzić). Może macie jakieś pomysły bo mi już zaczyna ich brakować. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdr
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 października 2017, o 14:06

Re: Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci

przez polawicz » 8 października 2017, o 10:38

;dddddd
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 października 2017, o 10:37

Re: Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci

przez bananowy » 11 listopada 2017, o 17:41

Obstawiałbym moduł zapłonowy, posprawdzaj też dojście powietrza do airboxa, może gdzieś jest coś przypchane, ogólnie może być bardzo dużo różnych przyczyn ;)
 
Posty: 162
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 19:33
Lokalizacja: TSZ

Re: Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci

przez doktorek1 » 11 listopada 2017, o 21:07

Wejdz w tryb diagnostyczny i zobacz czy pokaże coś niewłaściwego.
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 listopada 2015, o 16:16

Re: Kawasaki ninja zx6r 2008-nie wkręca się na obroty, traci

przez bananowy » 14 lutego 2018, o 22:02

Dokładnie takie same objawy występowały w mojej Yamaszce. Problemem był przytkany dolot do filtra powietrza. Bidulka nie miała czym oddychać i obroty zawieszały się na max 7-8 tys obr.
Sprawdź sobie też czy jakiś wężyk paliwowy nie jest przypadkiem zagięty.
 
Posty: 162
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 19:33
Lokalizacja: TSZ


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości