Zxr 400 gaśnie

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Zxr 400 gaśnie

przez mario218 » 6 października 2017, o 21:54

Witam. Pacjenta Kawa zxr 400 L7 (a glownie od poczatku posiadania jej przeze mnie ) było coś nie tak z obrotami po odpaleniu na ssaniu od razu 6 tysi, zmniejszalem ssanie to spadaly obroty i nie raz gasła . Przy kupnie mechanik byl prawie ze pewien ze to wina regulacji gaźników no to mysle sobie spoko, koszt nie straszny i do ogarnięcia. Dzisiaj moto u mnie po regulacji gaźników i pomiarze luzów zaworowych (jeden do poprawy reszta w normie ) przy odbiorze i przy mechaniku moto odpala bez problemu, wsiadam odpala bez problemu, wyjeżdzam pod górke, za szybko puszczam sprzęgło i gaśnie no to luz i odpalam i co ? I chechła chechła, chechła i ch*j. Dopiero ssanie, troche gazu i po kilkukrotnym kreceniu odpala i od razu wskakuje do 4 tysiecy mimo puszczonej manetki i wylaczonego ssania. Po pracy (ok5 godzin postoju) odpalam bez ssania i od strzala 2k, 1k i gasnie po 3-4 sekundach. Drugi raz to samo mimo odlreconej manetki (z pol cm) i ssania, trzecia proba bez manety samo ssanie i chechla chechla z 15 sekund i chujnia. Deszcz zaczyna kropic 20 km do domu decyzja szybka na popych. Probuje delikatnie sie odpychając, jedynka strzal ze sprzegla troche gazu i bu bu bu bu bu bu DUPA. Za 3 razem na popych odpala i tak dodajac gwaltownie gazu jakby ja przyduszalo, dopiero powoli wyjsc z 1k obrotów i wkreca sie bez problemu do odciny. W jjeździe zadnych problemow 1,2, przy 8 tysiacach bez problemu idzie ale w dolnym zakresie obrotow boje sie ze zgasnie. Glupia sytuacja dojezdzam do ronda na jedynce, troche hamulca, szarpie no to sprzeglo i gasnie. Stres, auta, ludzie chechla chechla chechla i nic dopiero na pych wystarczylo pol metra moze i od razu zagadala. Mkze to byc wina kompresji jest ok 8 barow ? Może mechanik przygral w chu*a ? Skasowal kilka ladnych stowek za nic ? Co do moto mam wrazenie jakby go zalewało ale zanim wroce do "mechanika" chcialem tutaj podpytac moze ktos ma jakies sugestie ? :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 czerwca 2016, o 22:35

Re: Zxr 400 gaśnie

przez bananowy » 11 listopada 2017, o 17:56

mario218 napisał(a): I chechła chechła, chechła i ch*j...

Rozumiem, że masz na myśli odgłos rozrusznika?

może któraś z dysz w gaźnikach jest przytkana? albo iglice są wytarte i przepuszczają zbyt dużą dawkę paliwa?
Posprawdzaj szczelność całego układu zasilania może króćce gaźnika puszczają lewe powietrze?
możesz zerknąć też na swiece zapłonowe
 
Posty: 162
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 19:33
Lokalizacja: TSZ

Re: Zxr 400 gaśnie

przez doktorek1 » 11 listopada 2017, o 21:23

Według mnie to Twoje moto się zalewa paliwem i tu bym szukał przyczyny.
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 listopada 2015, o 16:16

Re: Zxr 400 gaśnie

przez lukasz3872 » 13 marca 2018, o 17:54

Witam,
mam podobny problem jak u kolegi.
Pacjent zxr 400 l7 na zimnym silniku pali na strzała, wchodzi na obroty bez problemu.Po rozgrzaniu do temperatury roboczej zaczyna świrować- nie może wejść na obroty, dławi się i gaśnie. Motocykl był już u 2 mechaników i nikt nie wie co jest grane.
Wymienione były:
-gaźniki
- świece
- łańcuch rozrządu
-gniazda zaworów
-regulator napięcia ( cewki były sprawdzane i pomiary są okej)
Dodam, że gaźniki były ustawiane 3 razy i wiecznie jest problem z wolnymi obrotami (schodzi do 2 tyś i chwile się na nich utrzymuje). Przy wcześniejszych gaźnikach wywalała mgiełką paliwo na filtr powietrza. Gdyby ktoś się znał na rzeczy lub był w podobnej sytuacji to prosze dajcie znać bo mi już ręce odpadają.
Z góry dzięki i w razie czego zostawiam swój numer: 731 305 024. Jestem z woj. opolskiego (dokładnie Opole) więc jakbyście znali dobrego mechanika gdzieś w okolicach to również proszę o kontakt.
Trzymajcie się i korzystajcie z pogody( cieszcie się bo inni nie mogą :D )
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 marca 2018, o 17:42

Re: Zxr 400 gaśnie

przez levisik » 30 marca 2018, o 21:24

Motocykl wymaga po prostu dobrego strojenia. W leciwych motocyklach ustawianie na książkę, jest często niewystarczające.
 
Posty: 1948
Dołączył(a): 10 lipca 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości