Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz

przez Bennybeen92 » 11 lutego 2019, o 20:58

Witam wszystkich.
Od roku jestem posiadaczem zx6r z 2003roku. Po czasie zauważyłem pojawiający się nie zawsze ale dość często problem. Mianowicie chodzi o zmianę biegów z pierwszego na drugi podczas jazdy. Często wpada na luz.. I przy próbie ponownego wybicia biegu drugiego, że sprzęgłem jeśli uda się go wbić wpada z trzaskiem. Przy zmianie klika jak załączony drugi bieg jednak bywa to luz. Przy redukcji tego niema, przy innych biegach również wszystko ok, biegi nie wypadają, sprawdzane na odcince.. Co może być przyczyną? Miał ktoś podobny problem?

Re: Przy wbijaniu drugiego biegu często wpada luz

przez doktorek1 » 12 lutego 2019, o 18:17

Problem jest taki że masz początek końca skrzyni biegów,bo za chwilę po wbiciu dwójki zacznie ją wybijac .

przez Bennybeen92 » 12 lutego 2019, o 19:12

Skąd jest ta pewność o końcu skrzyni ? Wiem , że w sportach to dość częsty problem , ale czy istnieje możliwość, że moze być to kwestia jakiejś regulacji ?
Na myśl przyszło mi również zużycie lub poprawienie wyfrezowanych kanałków w części zaznaczonej na czerwono. (Że łatwiej wskakuje luz niż dwójka) Czy to może być przyczyną ?
Obrazek

przez Bennybeen92 » 12 lutego 2019, o 19:14

Bennybeen92 napisał(a):Skąd jest ta pewność o końcu skrzyni ? Wiem , że w sportach to dość częsty problem , ale czy istnieje możliwość, że moze być to kwestia jakiejś regulacji ?
Na myśl przyszło mi również zużycie lub poprawienie wyfrezowanych kanałków w części zaznaczonej na czerwono. (Że łatwiej wskakuje luz niż dwójka) Czy to może być przyczyną ?
Obrazek

https://zapodaj.net/cff530259b86a.bmp.html