Zaniżona wartość odszkodowania

Zaniżona wartość odszkodowania

przez hero55 » 8 sierpnia 2018, o 09:21

Witam forumowiczów! Zastanawiam się nad podjęciem jakiś kroków, gdyż otrzymałam wczoraj przelew z ubezpieczalni i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Współpasażer pojazdu w którym siedzieliśmy wspomniał mi o https://automobilis.pl/odszkodowania/od ... wypadkowe/, która pomaga wyszarpać PRAWDZIWE odszkodowanie od ubezpieczali kierowcy drugiego samochodu. Podobno wystarczy oddać im samochód, oni zrobią wycenę za darmo i we własnym imieniu będą walczyć o wyższą kwotę, a ja dostaję różnicę od ręki. Czy miał ktoś doświadczenie z taką firmą?

Re: Zaniżona wartość odszkodowania

przez Marcin45 » 29 sierpnia 2018, o 09:31

Witam,
Kuzynka miała też podobny problem. Na początku wybrała wariant kosztorysowy bo zależało jej na szybkiej gotówce i naprawie auta, ale później tego żałowała i mogła od razu oddać autko do warsztatu. Kwota odszkodowania była z początku całkiem pokaźna i kuzynka bardzo się cieszyła, że może spokojnie naprawić samochód. Niestety znajomy mechanik wybuchnął śmiechem gdy zobaczył te pieniądze i stan autka. Okazało się, że odszkodowanie nawet nie wystarczy na zakup wszystkich części, a gdzie tu lakierowanie czy zapłata mechanikowi. Dopiero po wynajęciu rzeczoznawcy i sporządzeniu drugiego kosztorysu wyszło na jaw, że kuzynce należy się prawie drugie tyle co na samym początku. Od sprawy minęło już ponad rok czasu, kuzynka właśnie planuje sprzedaż auta a ja przeczytałem na stronie https://www.helpfind.pl/blog/utrata-wartosci-handlowej-pojazdu,32, że może ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej samochodu. Ktoś jest więcej zorientowany w tym temacie? Podobno nie każde zdarzenie się do tego kwalifikuje, ale warto walczyć o dodatkowe pieniądze bo kuzynka nie chce oszukiwać i wystawi autko jak powypadkowe co wiąże się z niższą kwotą sprzedaży. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie.