Słaby hamulec przedni el250

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

Słaby hamulec przedni el250

przez gofer81 » 12 maja 2017, o 08:41

Witam,

Tak, wiem, ten motocykl tak ma. Ale miałem ETZ250 i hebel przedni był brzytwa w porównaniu z tym. Średnica tarczy podobna, jeden tłoczek. zacisk był BREMBO.

Tarcza w el250 ok, klocki nowe markowe, płyn zmieniony, zacisk czyściutki i złożony jak należy, hamulce odpowietrzone i niestety nada trzeba włożyć sporo siły w hamowanie. Dwoma palcami nie da rady. Klamka dochodzi do połowy przestrzeni od rolgazu, jak się wdusi z całej siły. Lagi uszczelnione więc tarcza nie zaolejona.

Mam dwie prośby:
1) napiszcie proszę z doświadczenia na ile przewód w oplocie może poprawić sytuację? Zmieniłem przewód gumowy na oplot w ETZ i było zero różnicy.
2) czy zacisk z ninji 250, gpz czy gpx (dwutłoczkowy) może poprawić sprawę?

Gdyby ktoś z Was miał ww. sprzęty w Wawie lub okolicy, może mógłby dać podpatrzyć czy te zaciski podejdą bez przeróbek?

Szerokości!
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 lipca 2015, o 07:30

Re: Słaby hamulec przedni el250

przez eleoank » 2 czerwca 2017, o 12:09

yyyyyyyyyy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 czerwca 2017, o 12:08


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości