Moja kawka szczela w tłumik

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

Moja kawka szczela w tłumik

przez Maniek0 » 4 maja 2017, o 00:29

Witam. Może ktoś mi coś podpowie. Mam kawasaki EN500 z którym mam problem. To rzędówka nie v-ka. Jadąc traci moc i szczela w tłumik. Nie wiem co może być tego przyczyna? Całkiem nie dawno szczelał to wymieniłem świece i było ok lecz znów usterka wróciła. Muszę dodać jeszcze że zawsze szczela mi w lewy tłumik. Już nie wiem co może być bo każdy mówi mi co innego. Jeden że może regulator napięcia drugi że gaźniki inny że kranik zapchany lub cewka lub czujnik położenia wału. Może miał ktoś coś do czynienia z takim przypadkiem. Bo jak dam do mechanika to mnie skasuje jak nie wiem co jak zacznie mi robić wszystko po kolei metodą prób i błędów. Będę wdzięczny za pomoc za jakieś podpowiedzi. Z góry dzięki.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 maja 2017, o 00:13

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez gofer81 » 12 maja 2017, o 08:33

Tam są zdaje się gaźniki keihina podciśnieniowe. Zobaczy czy taka membranka po boku gaźnika (czasem nazywają to cut-off) jest szczelna. Jeśli puszcza to takie moga być objawy.

Zobacz też czy świeca nie jest czarna, może mieszanka za bogata i zalewa lewy gar. Strzały to jak benzyna w wydechu pierdyknie są.

No i zawory. Ustaw jak należy. Mogą być za małe.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 lipca 2015, o 07:30

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez cecynuf » 30 maja 2017, o 13:37

xxxxxxx
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 maja 2017, o 13:36

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez rudzik » 20 grudnia 2017, o 23:29

gofer81 napisał(a):Tam są zdaje się gaźniki keihina podciśnieniowe. Zobaczy czy taka membranka po boku gaźnika (czasem nazywają to cut-off) jest szczelna. Jeśli puszcza to takie moga być objawy.

Zobacz też czy świeca nie jest czarna, może mieszanka za bogata i zalewa lewy gar. Strzały to jak benzyna w wydechu pierdyknie są.

No i zawory. Ustaw jak należy. Mogą być za małe.


Nic dodać nic ująć. Mogę tylko powiedzieć, że u mnie winnym okazały się być zawory, ale sprawdzałem wszystko krok po kroku. Na szczęście nie musiałem wstawiać do aso i udało się samemu zrobić. No może nie do końca samemu , bo pomógł trochę kolega.
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 grudnia 2017, o 23:09

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez kamval » 4 lutego 2018, o 13:48

czesc
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lutego 2018, o 13:47

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez miamek » 3 marca 2018, o 21:00

czesc
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 marca 2018, o 20:59

Re: Moja kawka szczela w tłumik

przez patkarzoz » 10 marca 2018, o 13:22

czesc
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 marca 2018, o 13:22


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości