kawsaki zx6r gaśnie

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

kawsaki zx6r gaśnie

przez PaxiFixi » 7 września 2016, o 21:57

Witam . Mam taki problem że kawasaki zx6r 636 2006 gaśnie , odpalam pochodzi chwilę i gaśnie i muszę podłączyć prostownik żeby podładować . Sprawdzałem miernikiem to na wyłączonym jest jakoś 12.8 V a jak odpalę to 13+ . Odpaliłem , pochodziła i zgasła , miernik do aku podłączyłem i pokazywał 12.8V więc nie wiem o co chodzi , zauważyłem że mam oleju poniżej minimum , i już zamówiłem na dolewkę bo nie mam akurat i takie pytanie mam czy jest możliwość że motocykl odcina prąd żeby motocykl się nie zniszczył z powodu niskiego stanu oleju ? Jak podładowałem i odpaliłem to przytrzymałem go na 3k obrotów to nie gasł , tylko jak stoi w miejscu na około 1.5k obrotów to gaśnie , czasem zegar mryga , tak jak by prądu brakowało
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 21:20

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez Hajcu » 7 września 2016, o 22:42

Może regulator? Albo problem z masą lub przewodami?
Nie ma możliwości, żeby odcinało prąd przez olej. Tak długo jak smok zaciąga z miski olejowej niski stan oleju może co najwyżej wpłynąć na przegrzanie silnika.
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez PaxiFixi » 7 września 2016, o 22:50

o przegrzaniu nie ma co mówić bo temperatury nie łapie , a mogę jakoś regulator sprawdzić ? czy musiał bym inny podłączyć
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 21:20

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez PaxiFixi » 7 września 2016, o 22:52

w zeszłym tygodniu wrócił od mechanika , był wymieniany moduł ze stacyjką , przegląd kabli , wiązek itp , pierwsze 5 dni po odebraniu jeździł bez problemu , i pierwszy problem zaczął się jak wyluzowałem stojąc na czerwonym i nagle zgasł , i później już regularnie jak na luzie stał to rozładowywał się , i jeszze mi się przypomniało że nim to się zrobiło to pierw nie działały mi długie światła i prawy kierunek .... raz działały raz nie może coś zwarcie w rączce albo co
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 21:20

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez majorek » 8 września 2016, o 15:02

Miałem identyczne objawy w zxr400. Przewody z wiązki biegnącej do regulatora napięcia, były w połowie połączone konektorkami i jeden się wypiął.
Pewnie Ci dobrze zrobili ale gdzieś znowu się coś poluzowało albo gdzieś jest kabel przetarty. Ja bym zwrócił motocykl do mechaniora, niech poprawi.
Sprawdź też przewody masowe.
 
Posty: 118
Dołączył(a): 27 sierpnia 2014, o 13:27

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez PaxiFixi » 8 września 2016, o 15:44

no na poniedziałek do mechaniora daje , niech zobaczą co to tam się stało
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 21:20

Re: kawsaki zx6r gaśnie

przez PaxiFixi » 12 września 2016, o 13:38

Jutro go do mechanika prowadzę , włożyłem nowy akumulator , i nawet już nie odpala , rozrusznik nie pomaga , jak przekręcam kluczyk to słysze takie tyknięcie przy module , świecą tylko światła postojowe licznik mrygnie i tyle . Był ostatnio na czyszczeniu wtryskiwaczy , nowe swiece , było robiony przegląd instalacji , odebrałem od mechanika pojeździłem tydzień i się coś zrypało .
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 21:20


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości