Regulacja tylnego zawieszenia, 636 2004

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

Regulacja tylnego zawieszenia, 636 2004

przez ovaron » 11 maja 2016, o 12:39

Witam forumowiczów :) jestem tutaj nowy i mam do was małe pytanie, posiadam moją 636 prawie rok i zauważyłem ze jest ona znacznie wyższa niż inne sportowe motocykle, po wstępnych oględzinach stwierdziłem ze sprężyna tylna skrecona jest na gwincie na sam dół prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela. Teraz pytanie, czy odkrrcajac ta sprężynę Max do góry bardzo zmienia się właściwości jezdne oprócz tego że będzie motocykl "miekszy" i czy dupa z siedziskiem się troszkę obniży ? Bo z takimi ustawieniami i przy moim wzroście (170cm) ciężko się schodzi schodzi na kolano i czasem to denerwuje a poprzedni właściciel miał ok 180cm i myślę że to właśnie on pokusił się o podwyższenie "dupy".. Dzięki wielkie za odpowiedź, pozdrawiam !
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 12:31

Re: Regulacja tylnego zawieszenia, 636 2004

przez tester » 11 maja 2016, o 16:03

Tak, rozprężając sprężynę dupa opadnie. Warto przy tej okazji ustawić SAG pod siebie i temat regulacji sprężyn zamknąć a dobicie/odbicie ustawić po organoleptycznym sprawdzeniu jak moto lata po regulacji sprężyn.
 
Posty: 45
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, o 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja tylnego zawieszenia, 636 2004

przez Hajcu » 13 maja 2016, o 18:08

ovaron napisał(a):Witam forumowiczów :) jestem tutaj nowy i mam do was małe pytanie, posiadam moją 636 prawie rok i zauważyłem ze jest ona znacznie wyższa niż inne sportowe motocykle, po wstępnych oględzinach stwierdziłem ze sprężyna tylna skrecona jest na gwincie na sam dół prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela. Teraz pytanie, czy odkrrcajac ta sprężynę Max do góry bardzo zmienia się właściwości jezdne oprócz tego że będzie motocykl "miekszy" i czy dupa z siedziskiem się troszkę obniży ? Bo z takimi ustawieniami i przy moim wzroście (170cm) ciężko się schodzi schodzi na kolano i czasem to denerwuje a poprzedni właściciel miał ok 180cm i myślę że to właśnie on pokusił się o podwyższenie "dupy".. Dzięki wielkie za odpowiedź, pozdrawiam !

Poczytaj artykuły na temat regulacji zawieszeń na http://www.sportjazda.pl
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31

Re: Regulacja tylnego zawieszenia, 636 2004

przez AdamSsS » 13 maja 2016, o 21:01

A gówno prawda . luzując sprężynę jedyne co zyskasz to że pod tobą moto będzie mieksze i się bardziej ugnie . Regulujesz nią tylko napięcie wstępne .
Aby obniżyć lub podnieść dupę musisz zmienić rozmiar amortyzatora lub tak zwane kości zawieszenai tylnego .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości