Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez podpiras89 » 1 kwietnia 2016, o 21:54

Witam.
Mam problem z moją kawą :( kupiłem po zimie nowy aku wsadzony do moto ponad tydzień temu odpalany parę razy od tamtej pory i dzisiaj wyzionął już ducha :/ po sprawdzeniu miernikiem okazało się że nie ma ładowania... spotkał się ktoś z podobnym problemem w tym modelu?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 kwietnia 2016, o 21:46

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez wiertło » 1 kwietnia 2016, o 23:14

Nie masz ładowania to zobacz alternator on za to jest odpowiedzialny.
Avatar użytkownika
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 września 2015, o 18:57

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez Robert1982 » 11 kwietnia 2016, o 09:09

Kolego mialem podobny problem też mam zx10r 2009 katalog a 2010 w dowodzie. U mnie ladowania braklo podczas jazdy. Okazało sie że regulator napięcia miał przebicie i on szmacił sprawe. Po manipulacjach czasem pojawialo sie ładowanie ale w końcu przy jeździe ginęło. Przy okazji wymiany regulatora napięcia ( znajduje się przy tylnim amortyzatorze ) zajrzałem w kostki od kabli ( kabel alternatora czarna kostka i kostka szara którą juz wychodzi napięcie z regulatora ) i okazalo sie tam ze dodatkowo kabel + czyli w4 na schemacie i kabel BK/G (prad puszczany na swiatla przednie ) są uszkodzone i nadpalone. Zbadaj te element. Czy prad z alternatora dochodzi do regulatora i co dzieje sie z nim po wyjsciu z ragulatora napiecia. Pozdrawiam
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwietnia 2016, o 08:50

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez ganmpr@wp.pl » 24 kwietnia 2016, o 18:25

Witam.
Jeśli mogę to podłączę się do tematu.
U mnie sprawa wygląda ciut inaczej. Oryginalny regulator skopcił się. Kupiłem 2 nowe i po kilku godzinach też się sfajczył. Założyłem kolejny i zacząłem obmierzać napięcia. I tu coś dziwnego. Na wolnych obrotach na akumulatorze jest ok 14,4V jednak w miarę wzrastania obrotów napięcie leci w dół do 13,4V. Dodam, że dwa regulatory kupiłem na Ali. I nie wiem, czy to co kupiłem to g-wno, czy jednak problem jest gdzie indziej.
Mógłby ktoś podać wartości napięć na wolnych obrotach i w miarę wzrostu obrotów. (tak do max napięcia ładowania). Dziękuję
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwietnia 2016, o 18:15

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez wiertło » 24 kwietnia 2016, o 19:24

ganmpr@wp.pl napisał(a):Witam.
Jeśli mogę to podłączę się do tematu.
U mnie sprawa wygląda ciut inaczej. Oryginalny regulator skopcił się. Kupiłem 2 nowe i po kilku godzinach też się sfajczył. Założyłem kolejny i zacząłem obmierzać napięcia. I tu coś dziwnego. Na wolnych obrotach na akumulatorze jest ok 14,4V jednak w miarę wzrastania obrotów napięcie leci w dół do 13,4V. Dodam, że dwa regulatory kupiłem na Ali. I nie wiem, czy to co kupiłem to g-wno, czy jednak problem jest gdzie indziej.
Mógłby ktoś podać wartości napięć na wolnych obrotach i w miarę wzrostu obrotów. (tak do max napięcia ładowania). Dziękuję


A sprawdzałeś alternator ?? przebicie do masy itp ??
w serwisówce masz wszystko ładnie opisane.
Avatar użytkownika
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 września 2015, o 18:57

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez ganmpr@wp.pl » 24 kwietnia 2016, o 21:06

Sprawdziłem to. Nie ma przebicia (zwarcia) masy. Chyba, że w miarę wzrostu napięcia następuje przebicie izolacji? Może załatwię tester i sprawdzę do około 1400V. Pobadamy i zobaczymy.

A tak z innej beczki. Jak tu zmienić nazwę użytkownika bo wyświetla mi maila?
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwietnia 2016, o 18:15

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez ganmpr@wp.pl » 28 kwietnia 2016, o 06:07

Sprawdziłem. Alternator nie ma przebicia do masy. Regulator kolejny uszkodzony(moto było tylko na nim odpalone kilka razy aby ładowanie sprawdzić).Czy ktoś z szanownych forumowiczów może powiedzieć jaka powinna być prawidłowa wartość napięcia na alternatorze, po odpięciu go od regulatora a później po jego podłączeniu? (po podłączeniu do regulatora powinien być spadek napięcia z uwagi na samo obciążenie - mowa o napięciu AC na alternatorze)
U mnie przy 4tys obr jest ok 60V (w serwisówce ktoś mądrze napisał 40V or more ) a jak dołożę gazem to i 114V miernik pokazał. Czy takie wartości mogą się pojawiać?
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwietnia 2016, o 18:15

Re: Brak ładowania zx10r 2009 :( pomocy...

przez kiju85 » 16 października 2016, o 00:37

Szkoda ze forum jest nie prowadzone do konca. Tematy nie są rozwiazywane, czyli nie jest to potrzebne nikomu. Drugi temat z rzedu ... niestety
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 października 2016, o 00:25


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości
cron