Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

przez Endrju_P » 27 grudnia 2015, o 11:21

Witam

Cała procedura zmiany podświetlenia licznika w kawie zx6r z 2006 jest bardzo prosta i jest tego typu tutoriali dość dużo w internetach, zwłaszcza na anglojęzycznych stronach np. ja korzystałem z tego poradnika:
http://zx6r.com/zx6r/6795-changing-color-instrumentaion.html
jest po angielsku ale wiadomo nie każdy musi rozumieć tak wiec poniżej opiszę to po polsku :

Potrzebne będzie:

-oczywiście diody
link do sklepu do wyboru do koloru (na allegro też są): https://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/11169/
Obrazek
-imbusy małe
-klucz pł/oczk. 10
-śrubokręty krzyżakowe mały i duży
-małe kleszcze
-stacja lutownicza (z temp. ok 400*C) lub lutownica oporowa prosta taka z obi z 30zł ale wtedy dłużej sie cyna będzie topić i trzeba dać topik
-cieńka cyna
-penseta
-odsysacz do cyny ok 10zł w OBI w rybniku (opcjonalnie, mi sie nie przydał)
-lupa też wskazana ;)
-aha i najważniejsze, tak ze 4 piwka muszą być, to precyzyjna robota, łapy nie mogą sie telepać :P

1. Najpierw ściągnąłem szybę z moto (śruby na imbus 4mm), potem lusterka, odkręca sie je od wewnątrz kluczem pł/oczkowym 10, śruby lusterek trzymają też boki stelażu licznika więc trzeba je wykręcić, mamy już dostęp do licznika, odłączamy kostkę z przewodami od licznika, i odkręcamy śruby znajdujące się za licznikiem trzymające stelaż licznika. Wtedy mam już w ręce wymontowany stelaż ale i przykręcony do niego licznik na 3 śrubach krzyżakowych. No to trzeba je odkręcić i licznik już jest osobno gotowy do rozbiórki.

TU posilę sie zdj z eng forum bo nie robiłem swoich

2. Z tyłu licznika jest 5 śrub krzyżakowych, 4 po kątach i jedna w środku , odkręcamy:

Obrazek


3. Na płytce górnej bedą kolejne 4 śruby po kątach, trzeba je wykręcić żeby oddzielić dwie płytki od siebie i wyciągnąć wszystko do końca z obudowy:

Obrazek


4. Te dwie płytki złączone są ze sobą jeszcze złączem 20 pinowym, siedzi to dość ciasno i mocno ale wypinamy/rozsuwamy DELIKATNIE:

Obrazek


5. Teraz trzeba oddzielić wyświetlacz od płytki, małymi kleszczami odginamy metalowe listki (6szt.) pokazane na zdj. :

Obrazek


6. Tak to potem wygląda:

Obrazek


7. Tak wygląda to co znajduje się od razu za wyświetlaczem cyfrowym:

Obrazek


8. Na zielono zaznaczone sa diody obrotomierza cyfrowego (wiem, ch**wo że cyfrowy :/ ) , na niebiesko prędkościomierza, na czerwono zaznaczona jest dioda tzw. czerwonego pola obrotomierza (ja ją zostawiłem, nie wylutowywalem jej):

Obrazek


9. Czas na wylutowywanie, tu bierzemy kolejnego browarka i jazda, najlepsza jest stacja lutownicza do tego i 450*C na niej ale mała zwykła lutownica ok 35W/260*C z cienkim szpiczastym grotem tez sie spisze ale wolniej i trzeba pomagać sobie topikiem, cienkim grotem podgrzewamy nóżki oryginalnych diód i podważamy pensetą DELIKATNIE bo dookoła sa ścieżki i inne szmery bajery które można uszkodzić, albo z nieuwagi zalać wszystko cyną i będą wtedy big kochoness.
Oryginalna cyna jest cyną ołowiową co znaczy że łatwo nie puści, trzeba grzać cierpliwie ale i uważnie w końcu się podda łajza. No i tak ze wszystkimi diodami.


10. Nasze nowe diody trzeba wlutować wszystkie tak samo + do + a - do -, na tych SMD-kach to łatwo poznać, jeden róg jest zcięty, i ma być po lewej na górze.
Co do lutowanie SMD jest dużo poradników na YT, ogólnie chodzi o to by najpierw na pole gdzie ma byc jedna nóżka diody nanieść odrobinę cyny, dop potem to podgrzać i dołożyć pęsetą diode.
polecam ten filmik zobaczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=sw04bDYbULs


A to juz gotowy ofekt, mój licznik:

Obrazek

i z forum (bez lampy błyskowej):

Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 17:52
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

przez huragan » 29 grudnia 2015, o 13:00

Elegancko:) najs robota!! pozdro Endrju
 
Posty: 328
Dołączył(a): 16 grudnia 2011, o 04:06
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

przez bartek2209 » 15 lutego 2016, o 17:56

Witam jaki numer tych smd 1210?
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 stycznia 2016, o 20:47

Re: Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

przez Endrju_P » 26 lutego 2016, o 18:00

EA3528PBC 3.5X2.8MM
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 17:52
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana podświetlenia licznika ZX6R 636 2005-2006

przez Mateusz_636 » 6 stycznia 2017, o 17:38

A mi wyszło tak :)
Obrazek
wymieniłem 11 diod na diody białe o barwie bodajże 5400 Kelwinów i 1 czerwoną diodę
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 23:12


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości