regulator czy alternator

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

regulator czy alternator

przez hubert85 » 4 października 2015, o 13:14

Witam was posiadam Kawasaki ZX6r z 99r i mam maly problem z nia moze mi ktos pomoze wracajac ostatnio z trasy zalwazylem ze skazowka od obrotomierza i od pretkosciomieza spadly mi na 0 przy wlaczonych swiatlach jak swiatla wylaczylem to powrocily do gory i normalnie dzialaly i dojezdzajac do skrzyzowania i wciskajac klamke od sprzegla motocykl gasl ale odpalal na popych czy to moze byc wina reduktora napiecia czy alternatora i oczywiscie akumulator po dojechaniu do domu byl calkiem rozladowany
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 października 2015, o 13:04

Re: regulator czy alternator

przez Endrju_P » 21 stycznia 2016, o 18:10

alternator (sprawdź ładowanie, powinno być ok 13,8 - 14,4, sprawdź szczotki i styki poczyść,)

sprawdź reg. napięcia - zadaniem jest utrzymywanie stałego napięcia ładowania (właśnie o 14 V) za niskie nap. powoduje niedoładowanie i
problemy z odpaleniem, za wysokie rozd***cy aku ;)

sprawdź aku po nocnym postoju czy ma 12,4V

aku podczas rozruchu silnika nie powinno mieć mniej niż 10-11V jeśli jest mniej to aku do wymiany a skoro sie popsuło to patrz wyżej (alternator i reg. do sprawdzenia/naprawy)
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2013, o 17:52
Lokalizacja: Rybnik


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 4 gości