prośba o pomoc w wyborze (Vulcan 900)

informacje dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z motocyklem

prośba o pomoc w wyborze (Vulcan 900)

przez rockcoffee » 9 sierpnia 2017, o 15:02

Witam
Jestem miłosnikiem wszystkiego co ma dwa kółka i jest cruiserem. Innych moto nie biorę pod uwagę, Jestem dośc postawnym facetem z waga blisko 100kg, i chciałbym zapytać wszystkich bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze pierwszego motocykla. Mam okazję kupić nowego Vulcana 900, lub ewentualnie używkę powyżej 1000cm, jeszcze pod uwage brałem vulcana s ale on nie odzwierciedla moich upodobań co do rasowego cruisera, jest to rzędówka z co prawda większą mocą ale dla mnie wazniejszy jest moment który pociągnie 100kg właściciela wraz z bagażem i być może drugą połówką. Proszę o rade czy wydając na pierwsze moto około 32000zł na vulcana 900 nie będę załował na przykład po roku że brakuje mi mocy? czy może te 900cm i 50KM bedzie spełniało moje oczekiwania na kilka lat? zupełnie nie wiem jak to jest po czasie użytkowanie bo nie miałem wcześniej żadnego własnego moto. kupując nowy motocykl nie chciałbym załować decyzji, bo przy kupnie raczej sie traci niż zyskuje dlatego chciałbym wybrać na kilka lat swój motocykl. Moze ktos się wypowie również co do samego vulcana 900? ma jakies słabe bardziej strony? warty polecenia?
Będę wdzieczny za wszystkie rady od bardziej doświadczonych
Pozdrawiam
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sierpnia 2017, o 18:51

Re: prośba o pomoc w wyborze (Vulcan 900)

przez LisuWloc » 10 sierpnia 2017, o 12:06

Wg mnie 50KM to malutko. Wiem, że choppery i cruisery inaczej się liczą, ale z taką mocą znudzisz się kolego po sezonie. Przechodziłem to samo. Oczywiście to moja subiektywna opinia.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lipca 2017, o 08:17

Re: prośba o pomoc w wyborze (Vulcan 900)

przez dayan » 11 sierpnia 2017, o 07:51

Jak napisano powyżej, szukaj czegoś dużo powyżej litra.

Miałem Intrudera 600 (45KM) i dawał rade do spokojnej jazdy w 2 osoby, potem przesiadka na Intrudera 1400 (65KM) gdzie już było czuć większy moment.
Nie orientuje się za bardzo jakie są sprzęty w Kawasaki, ale szukaj odpowiedników VL1500 lub coś w stylu power cruisera VZR1800. Będziesz pan zadowolony ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 125
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 08:52

Re: prośba o pomoc w wyborze (Vulcan 900)

przez rockcoffee » 12 sierpnia 2017, o 10:01

dzięki za rady Panowie.. musze to rozważyć, dla mnie to cenne rady
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sierpnia 2017, o 18:51


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości