Pierwsze moto kawa 250

informacje dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z motocyklem

Pierwsze moto kawa 250

przez Arthadel » 10 maja 2016, o 21:31

Hej mam 24 lata, niedawno zdałem prawko na motocykl :) Osobiście bardzo mi się podobają motocykle kawasaki, wiadomo wygląd odgrywa duże znaczenie, a jednocześnie nie chciałbym czegoś co w razie upadku by było drogie w naprawie. Myślałem nad ninją 250 na początek o ile udało by się kupić coś sensownego do 10 tysięcy, to i tak byłby tylko motocykl na 2 lata ponieważ później zamierzam wyjechać na inny kontynent, więc automatycznie nie jest to zakup na długi okres. Jestem takiego normalnego wzrostu 176, więc myślę, że z tego co czytałem bym się dobrze czuł. Motocykl potrzebny byłby mi oczywiście do miasta, ale również chciałbym sobie na nim pozwiedzać europe, także sam komfort jest ważną rzeczą. W dużej mierze interesują mnie także koszty utrzymania w miarę nowego motocykla, jak i dostępność części do małej ninji. Swoją drogą ciekawi mnie czy też tak mieliście, że mieliście taką zajawkę, prawo jazdy kat b zdałem 2 lata temu, ale nie ciągnie mnie wcale do jazdy samochodem, za to jazda motocyklem sprawia naprawdę sporo frajdy, a jednocześnie perspektywa sezonu w Australii, który trwa cały rok zdejmuje pewne ograniczenia. Ogólnie bardzo polubiłem to i mam nadzieję, że nie będzie to chwilowe uzależnienie :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2016, o 20:22

Re: Pierwsze moto kawa 250

przez Czako » 8 czerwca 2016, o 00:08

Witaj kolego nic się nie łam ja mam od niedawna to znaczy od paru dni vn 1500 class przerwa moja to trzydzieści lat zero kàtaktu z motorem ale powoli go ogarniam czego i Tobie życzę ...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 czerwca 2016, o 23:15

Re: Pierwsze moto kawa 250

przez Bellique » 9 sierpnia 2016, o 10:49

Chce prawko na moto i moim pierwszym zakupem też będzie baby ninja. Jest lekka, niska, dobrze się prowadzi, zrywna i podobno wybacza wiele błędów początkującego kierowcy ;) W 6 sek rozpędza się do 100, także całkiem niezły wynik. Oczywiście nie wspominając już o wyglądzie, który też ma znaczenie. Ja poluję na czarną. Widziałam w necie wiele ofert i można ją kupić już za 6-7k.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sierpnia 2016, o 10:41

Re: Pierwsze moto kawa 250

przez koperta4512 » 10 sierpnia 2016, o 12:35

Moim pierwszym motocyklem po zrobieniu pj była właśnie Ninja 250R. Gdy się zastanawiałem od czego zacząć i wybór padł na Ninje znalazłem informacje że Ninja 250R nadaje się bardziej na drugi motocykl niż na pierwszy, ponieważ szybko się nudzi (niestety się z tym zgodzę ale jest to kwestia indywidualne). Jeździłem nią dwa lata i po roku już zacząłem się zastanawiać jaki następny motocykl kupić.
Kawą się dobrze jeździ, przyspieszenia ma fajne, v-max na poziomie 160km/h daje rade, wygląd ma fajny (co prawda Ninja 300R lepiej się prezentuje ale więcej kosztuje) ale bardziej skłaniałbym się ku CB500/ER6/CBF600.
Jeśli masz jakieś pytania w kwestii Kawasaki to pytaj i jeszcze dodam od ciebie że dobrze jest mieć poniżej 180cm wzrostu. Motocykl nie jest duży i będąc wysokim będzie się wyglądało jak na psie oraz oryginalna szybka nie będzie spełniać swojego zadania ale jak kupimy akcesoryjną szybkę typu double bouble to będzie OK.
Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Dołączył(a): 8 lipca 2013, o 16:28
Lokalizacja: Piotrk

Re: Pierwsze moto kawa 250

przez Kazikdobry » 21 grudnia 2021, o 11:03

Arthadel napisał(a):Hej mam 24 lata, niedawno zdałem prawko na motocykl :) Osobiście bardzo mi się podobają motocykle kawasaki, wiadomo wygląd odgrywa duże znaczenie, a jednocześnie nie chciałbym czegoś co w razie upadku by było drogie w naprawie. Myślałem nad ninją 250 na początek o ile udało by się kupić coś sensownego do 10 tysięcy, to i tak byłby tylko motocykl na 2 lata ponieważ później zamierzam wyjechać na inny kontynent, więc automatycznie nie jest to zakup na długi okres. Jestem takiego normalnego wzrostu 176, więc myślę, że z tego co czytałem bym się dobrze czuł. Motocykl potrzebny byłby mi oczywiście do miasta, ale również chciałbym sobie na nim pozwiedzać europe, także sam komfort jest ważną rzeczą. W dużej mierze interesują mnie także koszty utrzymania w miarę nowego motocykla, jak i dostępność części do małej ninji. Swoją drogą ciekawi mnie czy też tak mieliście, że mieliście taką zajawkę, prawo jazdy kat b zdałem 2 lata temu, ale nie ciągnie mnie wcale do jazdy samochodem, za to jazda motocyklem sprawia naprawdę sporo frajdy, a jednocześnie perspektywa sezonu w Australii, który trwa cały rok zdejmuje pewne ograniczenia. Ogólnie bardzo polubiłem to i mam nadzieję, że nie będzie to chwilowe uzależnienie :)



Taka fascynacja jest na całe życie.
Sezonu w Australii zazdroszczę.

_______________________
Polecam ciekawy artykuł
https://www.stowarzyszenie-hubertus.pl/ ... leznienia/
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 marca 2019, o 14:18

Re: Pierwsze moto kawa 250

przez motorowerzysta » 23 stycznia 2022, o 19:24

Jak dla mnie to przede wszystkim klasyczne auta jak VW Garbus są najlepszym wyborem i właśnie takimi samochodami ja się również interesuję. Jakiś czas temu również miałem okazję przeczytać bardzo fajny artykuł https://www.fox360.net/pl/automoto/jak- ... rbusa.html i musze przyznać, iż faktycznie odświeżenie wnętrza takiego Garbusa to jest poważna kwestia.
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 5 listopada 2019, o 22:17


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość