Szajka z powiatu konińskiego rozpracowana???

Wszystkie informacje o skradzionych motocyklach.

Szajka z powiatu konińskiego rozpracowana???

przez DaRu » 27 listopada 2012, o 19:36

Witam witam.
Niedawno udało się ująć sprawców kradzieży motocykli z powiatu konińskiego.
Ciekawe czy byli tylko chłopcami na posyłki i stoi ktoś za tym na większą skalę.
Niech ich tam dobrze rozpracują.

Cytat:
"Policjanci kolskiej komendy na gorącym uczynku zatrzymali włamywaczy, w ręce których trafiło m.in. pięć motocykli wartych 41 000 zł. Podczas zatrzymania mężczyźni przewozili busem dwa skradzione motory. Zorganizowana grupa swój przestępczy proceder prowadziła od kilku miesięcy, a jak wynika z dotychczasowych ustaleń kradzieży dokonywali na terenie całego województwa wielkopolskiego.


W nocy 22 listopada policjanci kolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch motocykli z jednego, z garaży na terenie Koła. W ręce włamywaczy wpadły pojazdy warte ponad 10 000 zł. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze niemal natychmiast ustalili, że sprawcami włamania jest kilkuosobowa grupa poruszająca się dostawczym fiatem. Za sprawcami podjęto pościg, w czasie którego porzucili oni busa, a swoja ucieczkę kontynuowali pieszo. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali czterech sprawców i odzyskali skradzione mienie.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że nocne włamanie to nie pierwsze przestępstwo popełnione przez zatrzymanych. Informacje uzyskane przez policjantów wskazywały, że zatrzymani w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonali co najmniej sześciu włamań. Ich złodziejskim łupem w tym czasie padło pięć motocykli wartych 41 000 zł. oraz agregaty prądotwórcze i elektronarzędzia warte ponad 12 000 zł. Zatrzymani przestępstw dokonali m.in. na terenie Poznania, Leszna, Swarzędza, Brzeźna i Koła.

Cała czwórka zatrzymanych to mieszkańcy powiatu konińskiego, w wieku 18-26 lat. Dwójka włamywaczy była już wcześniej karana. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. "


Obrazek

źródło:koło.policja.gov.pl
 
Posty: 57
Dołączył(a): 27 maja 2010, o 19:25
Lokalizacja: Konin/Liche

przez RobgiE » 28 listopada 2012, o 20:58

A to znajomy policjant mi opowiadał że Honde 929 przenieśli nad torami żeby na busa zapakować, takie poświęcenie. Dobrze że złapali z tym że skroili z konkretnego garażu więc nie wiem czy nie byli z klimatów motocyklowych.
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 października 2011, o 20:49

przez MateuSzVs » 1 grudnia 2012, o 11:16

No super :-D to teraz jak już ich połapali to poucinać ręce przy samej dupie i puścić w świat, niech dalej kraść próbują ;-)
 
Posty: 447
Dołączył(a): 19 sierpnia 2009, o 13:29
Lokalizacja: okolice Krakowa


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość