Blokowanie większego motocykla na A2 - sprawdzony serwis

Tutaj wpisujemy opinie o warsztatach motocyklowych w naszym mieście.

Blokowanie większego motocykla na A2 - sprawdzony serwis

przez raczek1 » 16 maja 2014, o 11:20

Polecam serwis SMGmotocykle w Garbowie, gdzie zablokowałem moją Kawę er6f na prawo jazdy A2.
Serwis posiada certyfikowaną hamownie - co jest potrzebne przy blokowaniu motocykla.

Blokada została założona w ciągu kilku godzin, serwis przewiózł go do diagnosty, gdzie dostałem badanie techniczne.
Na drugi dzień zarejestrowałem motocykl ze zmniejszoną mocą 35kW w wydziale komunikacji. Dzięki dokumentom z serwisu i od diagnosty nie było żadnego problemu z rejestracją.

Blokady są mechaniczne i blokadę można sobie samemu zdjąć po wyrobieniu PJ kat. A (po zdjęciu blokady nie zostają żadne ślady, moto działa jak przed blokadą).


www.smgmotocykle.pl
SMG - Serwis Motocykli Garbów
mgr inż. Robert Zarychta
Ul. Garbów 46B
21-080 Garbów

tel. kom. 791 645 337

Pozdrawiam i polecam
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 marca 2014, o 23:39
Lokalizacja: Polska

przez Kubunia » 16 maja 2014, o 11:53

A tak z ciekawości - jaka cena takiej imprezy?
 
Posty: 72
Dołączył(a): 23 lutego 2014, o 18:10
Lokalizacja: DPL

przez raczek1 » 16 maja 2014, o 17:38

Zapłaciłem 800zł za blokadę z hamownią i opinią techniczną oraz badaniem u diagnosty. Myślę, że cena jest rozsądna bo serwis daje pełną gwarancję rejestracji nowej mocy, w razie problemów to on bierze na siebie prawnika i załatwia wszystko.

U mnie obyło się bez komplikacji ale słyszałem u znajomych, że w niektórych wydziałach robią problemy - wtedy na pewno prawnik lepiej przekona urzędnika.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 marca 2014, o 23:39
Lokalizacja: Polska

przez janekpol » 16 maja 2014, o 22:02

W moim wydziale komunikacij takie coś nie przejdzie :-(
 
Posty: 335
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 21:10
Lokalizacja: DSW

Re: Blokowanie większego motocykla na A2 - sprawdzony serwis

przez motokofeina » 16 maja 2014, o 22:09

raczek1 napisał(a):Serwis posiada certyfikowaną hamownie - co jest potrzebne przy blokowaniu motocykla.

Czesc;

Moglbys rozwinac termin "certyfikowana hamownia"?
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 11:06
Lokalizacja: Nadarzyn

przez raczek1 » 18 maja 2014, o 00:55

janekpol napisał(a):W moim wydziale komunikacij takie coś nie przejdzie :-(

Z tego co się dowiedziałem to mieli już kilka takich przypadków więc nie ma rzeczy niemożliwych :) W cenie jest obsługa prawnika który to wszystko załatwia, najczęściej wtedy urzędnicy miękną. Ta gwarancja to dobra rzecz, bo po urzędach w Polsce nigdy nic nie wiadomo.


motokofeina napisał(a):
raczek1 napisał(a):Serwis posiada certyfikowaną hamownie - co jest potrzebne przy blokowaniu motocykla.

Czesc;

Moglbys rozwinac termin "certyfikowana hamownia"?

Cześć motokofeina
Chodzi o wiarygodność pomiaru.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 marca 2014, o 23:39
Lokalizacja: Polska

przez janekpol » 18 maja 2014, o 08:57

Miałem wszystkie dokumenty z Salonu Yamaha (certyfikaty hamownie i cuda na kiju) łącznie z fachową obsługą prawniczą i lipa!!!!!!!!!!!!!!! Nic to nie da. Yamaha obiecywała że tak to się robi tylko po to żeby wyciągnąć kasę. W wydziale komunikacji mówią jedno TYLKO WYMIANA SILNIKA ŻADNE BLOKADY NIE W CHODZĄ W GRĘ!!!! Więc spisałem fikcyjną umowę że zmieniłem silnik koleś podbił mi przegląd i wtedy zarejestrowałem bez najmniejszego problemu i kosztowało mnie to przegląd plus 100 pln dla kolesia bo w rzeczywistosci żadnego silnika nie zmieniłem :-) :-) A w Yamaszce zostawiłem nie potrzebnie prawie 1000 pln :-( :-(
 
Posty: 335
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 21:10
Lokalizacja: DSW

przez bartol435 » 31 maja 2014, o 11:18

Siemka, powiedzcie czy spotkaliście sie z czyms takim. Ostatnio pojechałem z ciekawości na stacje zapytać diagnosty z czym muszę przyjść ,żebym mógł na A2, że ten wykaz z hamowni itp. A on mi na to ze wprowadzili zakaz , że tak tutaj w polsce jak sobie moto zblokuje to on nie może mi podbić. Tylko wchodzi w gre moto zablokowane fabrycznie lub sprowadzone zza granicy które ma wpisaną tą mniejszą moc ;/

Jeszcze jedno jak mam suzuki gsr 600 które ma 98 km to mówicie że dało by rade jakoś to zrobić, czy tylko te do 95 km zblokować można?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 11:14

przez janekpol » 31 maja 2014, o 22:41

Mozesz wywieżć za granice motor. Tam Ci zarejestruja na podstawie wykresu z hamowni potem go wyrejestruj i w Polsce już go normalnie zarejestrujesz. Wiem bo tak robiłem.
 
Posty: 335
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 21:10
Lokalizacja: DSW

przez fryderyk » 9 czerwca 2014, o 13:45

Niestety, tak już z tym polskim systemem. Nie widzę powodów dla których nie mogli by robić tego samego w kraju...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwietnia 2014, o 10:16


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości