Wyświetlacz biegów

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez A.S. » 31 stycznia 2010, o 15:15

Witam!!
Elmar >> no fajnie by było gdyby coś się udało .. ale spoko .. powolutku :-)
Co do czujnika pochylenia to nie problem z elektryką :-) ... zwykły przekaźnik którym by sterował układ ... przekaźnik można podłączyć pod czujnik przewrotu .. on odcina i zapłon i wtryski i pompę paliwa słowem wszystko więc nie ma obawy że np odcięcie samego zapłonu spowoduje zalanie cylindrów a paliwo z nich ot choćby uszkodzi katalizator ;-) ..
Co do wersji .... to fakt ..... słusznie napisał kolega od Jawy :-) ze można potem zrobić przystawkę która będzie zmieniała wyjście z fabrycznego czujnika które polega na podawaniu masy na poszczególne kable na taką co będzie dawała te 3,5 .. 3,0 itp ......
Z tego co poczytałem to musi to byc przetwornik A/C ... zmieniający wysokość napięcia na ilość impulsów cyfrowych ... potem znowu przetwornik z impulsów na sterowanie wyświetlaczem .....
Kiedyś takie rzeczy były oparte o "timer 555" ..czytałem o tym w książce " Timer 555 w przykładach" ale ja już dawno się w to nie bawiłem ;-)
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez elmar » 31 stycznia 2010, o 20:15

BAUmk napisał(a):Co do wersji .... to fakt ..... słusznie napisał kolega od Jawy :-) ze można potem zrobić przystawkę która będzie zmieniała wyjście z fabrycznego czujnika które polega na podawaniu masy na poszczególne kable na taką co będzie dawała te 3,5 .. 3,0 itp ......
Z tego co poczytałem to musi to byc przetwornik A/C ... zmieniający wysokość napięcia na ilość impulsów cyfrowych ... potem znowu przetwornik z impulsów na sterowanie wyświetlaczem .....
Kiedyś takie rzeczy były oparte o "timer 555" ..czytałem o tym w książce " Timer 555 w przykładach" ale ja już dawno się w to nie bawiłem ;-)

według minę bez sensu jak, jakiś motocykl ma taki czujnik to nie potrzeba nawet procka wystarczą dwa scalaki i po sprawie, zresztą na necie jest mnóstwo takich układów np na forum suzuki gs 500 (nie chce mi się w tym momencie linka szukać)
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez Biniek » 31 stycznia 2010, o 20:43

Hmmm... Chyba zle mnie zrozumieliscie ;-) Majac jedynie czujnik luzu (o ile dobrze zrozumialem to tylko takie cos jest w GPZ, nie ma zadnego kabelka na ktorym jest napiecie zalezne od zarzuconego biegu) nie da sie zrobic wyswietlacza biegow calego na sygnalach elektrycznych (nie licze wspomnianej mozliwosci mierzenia predkosci obrotowej i predkosci).
Jednym z rozwiazan ktore nasunelo mi sie do glowy jest zamontowanie mechanizmu z potencjometrem, ktory przy wrzucaniu biegu w gore lub dol zmienial by napiecie wyjsciowe podane na niego z akumulatora (przesuwal by suwak potencometru).
W ten sposob mamy jakis prosty mechanizm rozpoznawania danego biegu, jest on stosunkowo malo zlozony (co skutkuje mniejsza iloscia czesci ktore moga sie zepsuc) i zapewne prosty w realizacji. Ten mechanizm z potencjometrem ma nam zastapic ów kabelek wystający z silnika w zx10. Potem mozna to realizowac na rozne sposoby albo prockiem albo bramkami i innymi wynalazkami, mozliwosci jest duzo.

Mowie, na razie to sa moje takie luzne przemyslenia ;-) u siebie w Jawie nie moge zamontowac takiego mechanizu z potencjometrem bo wajcha zmiany biegow sluzy tez jako kopka i trzeba by bylo kombinowac z tym potencjometrem. Myslalem na poczatku, zeby zrobic to na liczniku w scalaku i zliczac jedynie ilosc ruchow wajcha zmiany biegow w gore lub w dol, ale byl by problem przy uruchamianiu moto, bo wskazywal by pierwszy stan a nie aktualny (czyli mozemy miec przy zalaczeniu zasilania zapiety 4 bieg a on nam bedzie pokazywal np 1). A nie bedziesz podawal na licznik zasilania non stop ;-) Za jakies pare miesiecy bede mogl o tym rozmawiac, ale do tego czasu na pewno znajdziecie jakies rozwiazanie ;-)
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez kaszub » 31 stycznia 2010, o 21:47

glowa napisał(a):kaszub no co ty gadasz miałeś problem z zamontowaniem wyświetlacza biegów? a jaki kupiłeś ten co oferowali tu na forum za 130zł czy jakiś lepszy z allegro? ja to zamontowałem w 10min + 10min na konfiguracje i i cieszyłem się z zakupu, powiedz mi w czym problem


glowa, grzebaliśmy na zlocie i nie chce zapamietywać biegów ,nie chce się uczyć po wzuceniu luzu pokazywał , 1 pokazał ale migała 1-bieg powinień do minuty przestać migać powinien zapamiętać i tak kolejne a to gówno nie zapamiętywało :evil: dałem za niego 200zł z allegro nówka sztuka :evil:

http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string ... &country=1

ze 2 godziny grzebalismy na zlocie w Sulejowie z gównem :evil: a to podobno jedne z najlepszych wyswietlaczy tej marki :evil:

oto to gówienko moje :evil:

http://img205.imageshack.us/i/wyswietlaczbiegw.jpg/
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez diabelek669 » 31 stycznia 2010, o 22:23

kaszub napisał(a):
glowa napisał(a):kaszub no co ty gadasz miałeś problem z zamontowaniem wyświetlacza biegów? a jaki kupiłeś ten co oferowali tu na forum za 130zł czy jakiś lepszy z allegro? ja to zamontowałem w 10min + 10min na konfiguracje i i cieszyłem się z zakupu, powiedz mi w czym problem


glowa, grzebaliśmy na zlocie i nie chce zapamietywać biegów ,nie chce się uczyć po wzuceniu luzu pokazywał , 1 pokazał ale migała 1-bieg powinień do minuty przestać migać powinien zapamiętać i tak kolejne a to gówno nie zapamiętywało :evil: dałem za niego 200zł z allegro nówka sztuka :evil:

http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string ... &country=1

ze 2 godziny grzebalismy na zlocie w Sulejowie z gównem :evil: a to podobno jedne z najlepszych wyswietlaczy tej marki :evil:

oto to gówienko moje :evil:

http://img205.imageshack.us/i/wyswietlaczbiegw.jpg/


U mnie tego typu problemów nie ma ;-) tylko nieraz ma odpały i się spóźnia z pokazywaniem aktualnego biegu... Sam nie wiem od czego to może zależeć :-(
 
Posty: 357
Dołączył(a): 1 listopada 2009, o 09:09
Lokalizacja: Wroc

przez glowa » 31 stycznia 2010, o 22:52

ja robiłem według instrukcji od użytkownika allegro czajnik_01 http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=897227341 i naprawdę jak wszystko się dobrze podłączyło to nie było żadnego problemu to było wręcz banalne jak zaczaiłem o co chodzi, może poproś go o instrukcje napewno ci prześle i musi działać, no chyba że już z niej korzystałeś to nie wiem dlaczego tak się dzieje
 
Posty: 196
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 09:24
Lokalizacja: Myslib

przez kaszub » 31 stycznia 2010, o 23:34

glowa napisał(a):może poproś go o instrukcje napewno ci prześle i musi działać, no chyba że już z niej korzystałeś to nie wiem dlaczego tak się dzieje


insrykcje mam po polsku a dzisiaj znalazłem też filmik sprubuje jeszcze raz z filmikiem w sezonie

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=4tuVMoSent4 jak nie od :evil: dam moto do serwisu niech mi to założą :evil:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez ZenonBoski » 1 lutego 2010, o 02:28

kaszub, to wina braku kolorów kabli na Twój rocznik - nie wszystkie się zgadzały - jakbyś miał schemat instalacji elektrycznej z opisanymi kablami idącymi do licznika to mogę podjąć się drugiej próby :-)
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez kaszub » 1 lutego 2010, o 02:33

ZenonBoski, a skąd to wziąść nie my mieliśmy dobrze obezyj filmik ,chyba wiem co było nie tak :mrgreen:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez ZenonBoski » 1 lutego 2010, o 02:38

obejrzałem do końca i robiliśmy identycznie. pierwszy bieg nie chciał się zaprogramować, tak jakby czujnik nie miał jednego z sygnałów - czyli złe kolorki
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez kaszub » 1 lutego 2010, o 02:49

ale tego nie pamietam od 34 -do 50 sekundy bo on ma 8 biegów a zaprogramowania a my po migajacym p zaczeliśmy go uczyć biegów programowac -zapamietania no jakbedę w kraju to sprubuje to jeszcze raz ,albo ktoś pomoze z tymi kablami schemat instalacji zx6r 2000 r
:-(
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez koliber » 1 lutego 2010, o 15:29

schemat instalacji zx6r 2000 r

www.kawasaki.com :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez ZenonBoski » 1 lutego 2010, o 23:15

kaszub napisał(a):po migajacym p zaczeliśmy go uczyć biegów programowac
po migającym P wybieraliśmy ilość biegów (6), dopiero potem jechaliśmy z koksem

znajdź schemat złączki licznika, na którym będzie podpisane po kolei który kabelek od czego jest i wtedy pójdzie bez problemu
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez A.S. » 10 marca 2010, o 00:41

Witam!!
Odświeżam temat ...
Pobadałem sprawę i najlepiej i najprościej zrobić to na komparatorze ..
Tyle tylko że gościu na allegro.pl sprzedaje gotowe urządzenie za 150 zyta ;-)
Nie wiem czy warto się babrać samemu ( ponoć działa w ZX-10 .. tak mi gość napisał )
http://www.allegro.pl/item946876257_wys ... iegow.html
F-vat czy paragonu nie daje czyli gwarancja teoretyczna tylko ...
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez kaszub » 10 marca 2010, o 00:43

ZenonBoski napisał(a):znajdź schemat złączki licznika, na którym będzie podpisane po kolei który kabelek od czego jest i wtedy pójdzie bez problemu


czy ktoś mi pomoże z tym ,bo chcę go na świeta założyć
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Kamyk » 10 marca 2010, o 11:09

Zakladal juz ktos takie cos do ER5? :)

Chcialem sam zrobic, ale jak juz mozna kupic gotowca to czemu nie :)

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
 
Posty: 257
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, o 13:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

przez pitrak » 13 kwietnia 2010, o 13:50

Potwierdzam ! Sam nabyłem ten wyświetlacz . Jest bardzo prosty w montażu i działa bez zarzutów . Podaję linka do dwóch filmików jak go zamontować
Część 1

http://www.youtube.com/watch?v=R9COQR9V ... re=related

Część 2

http://www.youtube.com/watch?v=x4IP1Top ... re=related

Kto nie jest przekonany to proszę o opinię ;-) Pozdrawiam :-) ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez Kamyk » 13 kwietnia 2010, o 13:59

Super :)

No to teraz mnie natchnales, a ten filmik jest extra. Idealnie tlumaczenie, krok po kroku. Bedzie cieplej na dworze to robie upgrade Erki :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 257
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, o 13:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

przez pitrak » 13 kwietnia 2010, o 14:05

Ja na razie czekam aż dojdzie do mnie. Na tą chwilę to wiem tylko , że wysłał do mnie i przesłał mi te filmiki :-) Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać :-) ;-) Efekt jest widoczny ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez miecu » 13 kwietnia 2010, o 14:47

Kamyk, kamyk w erce predkosciomierz masz na lince wiec chyba nie podlaczysz tkaiego wyswietlacza...chyba ze cos pod czujnik luzu sa ustrojstwa ;)
 
Posty: 484
Dołączył(a): 2 grudnia 2007, o 23:58
Lokalizacja: Lublin

przez Kamyk » 13 kwietnia 2010, o 14:49

Hmm ... Zaraz zadam kolesiowi pytanie i zobaczymy co odpowie :)

A np. w Suzuki GN250 oraz GSX400F to jak jest? Bo tam sa standardowo wmontowane.

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
 
Posty: 257
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, o 13:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

przez Bartollini » 13 kwietnia 2010, o 15:55

ja mam wyswietlacz biegów w swoim thundarcacie taki, ze działa nawet na postoju, więc musi być gdzieś przy sprzęgle albo skrzyni biegów podłączony. Sam tego nie robiłem, kupiłem już z zamontowanym. Poszukam na forum Tcata i wrzuce. Może mnie nie zlinczują :)
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez Kura » 13 kwietnia 2010, o 17:30

Kamyk, w tych modelach co wymieniles jest czyjnik luzu zintegrowany z czujnikiem danego biegu.. w er nie da sie tego zrobic tak samo jak w gpz itd :/ wrrr
 
Posty: 955
Dołączył(a): 30 października 2008, o 18:31
Lokalizacja: ostr

przez Kamyk » 13 kwietnia 2010, o 19:13

Szkoda :( No trudno, bedzie trza jezdzic bez :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 257
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, o 13:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

przez A.S. » 13 kwietnia 2010, o 20:43

Bartollini napisał(a):w swoim thundarcacie taki, ze działa nawet na postoju

W Thundercat i Thunderace ... są proste jak budowa cepa zworki przy automacie zmiany biegów .. kilka kabli . prosty wyświetlacz i działa :-) ...
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez bonzo320i » 13 kwietnia 2010, o 20:54

A czy próbował ktoś podłączyć wersję tego wyświetlacza( GD-01) do moto z prędkościomierzem na lince np. moja Kawa(1996r),czy da się wogóle oraz jak z działeaniem tego ustrojstwa??
Avatar użytkownika
 
Posty: 631
Dołączył(a): 14 lipca 2009, o 21:39
Lokalizacja: Ko

przez Bartollini » 13 kwietnia 2010, o 22:46

BAUmk napisał(a):
Bartollini napisał(a):w swoim thundarcacie taki, ze działa nawet na postoju

W Thundercat i Thunderace ... są proste jak budowa cepa zworki przy automacie zmiany biegów .. kilka kabli . prosty wyświetlacz i działa :-) ...

aha czyli pod inne moto nie podejdzie, no cóż dobrymi chęciami piekło wybrukowane :evil: ;-)
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez pitrak » 14 kwietnia 2010, o 09:36

bonzo320i Bracie zapytaj gostka w @-lu . ;-) To jest jego aukcja http://www.allegro.pl/item985456215_wys ... iegow.html
;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez Biniek » 14 kwietnia 2010, o 09:39

Ale to jest interes :mrgreen: 150 ziko a komponenty kosztuja pewnie gora 10zl :mrgreen:
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez Kamyk » 14 kwietnia 2010, o 09:40

Komponenty moze tak, ale czy gdzies na necie jest schemat?

Moze tam jakis uklad programowalny jest?

Zaraz poszukam, bo faktycznie samemu mozna by bylo zrobic :)

Edit:

Ha!! Znalazlem - koszt 50zl :)

http://forum.moto-friends-mala.pl/viewtopic.php?t=374

W takim razie gdyby mozna bylo w ER5 to bym sobie zrobil :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 257
Dołączył(a): 16 stycznia 2010, o 13:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron