Wyświetlacz biegów

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez Sznajder » 27 stycznia 2010, o 23:10

możecie mnie ktoś oświecić za co tu wywalać 150 a w 2 przypadku ponad 300 za mały wyświetlacz i parę m kabelka??????
wystarczy jaki kumaty zapaleniec elektroniki i za browarka takie cos powinien wyśmigać:)
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 kwietnia 2008, o 18:49
Lokalizacja: ma

przez A.S. » 28 stycznia 2010, o 00:16

Witam!!
Zalezy w jakim moto .. lub inaczej jak w danym moto realizowana jest funkcja GPS ...
W starszych i prostszych to zwykła zworka która zwiera po koleji dane blaszki .. podpinasz pod poszczególne wyjścia i faktycznie można to zrobić prosto ( np . Yamaha Thunderace) .. ale np. w ZX-10 sa to rózniece potencjałów od 3,5 Volta do 0,7 ... i tu juz nie jest to takie proste ;-) .. no ale się DA ... ;)
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez ZenonBoski » 28 stycznia 2010, o 03:18

BAUmk napisał(a):ZX-10 sa to rózniece potencjałów od 3,5 Volta do 0,7
kupujesz 6 diodek zenera, podłączasz odpowiednio do sterownika i gra muzyka :-)
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez A.S. » 28 stycznia 2010, o 10:21

Witam!!
A co one dadzą ... te diody ?
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez slaweko110 » 28 stycznia 2010, o 11:43

hmm jeżeli już jesteśmy w takim temacie wskaźników yo posta nie będę nowego zakładał może wiecie jak zrobić elektroniczny licznik stanu paliwa ew gdzie kupić jakiś zestaw do montażu ? :mrgreen:
 
Posty: 416
Dołączył(a): 8 października 2009, o 14:54
Lokalizacja: Ma

przez ZenonBoski » 28 stycznia 2010, o 19:21

jeszcze lepiej dać przetwornik AC/DC

z diodami trochę zabawy wyjdzie
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez Biniek » 28 stycznia 2010, o 19:50

ZenonBoski napisał(a):AC/DC


Dobra kapela :mrgreen:

A tak na powaznie, to nie taka prosta sprawa by byla chyba :/ Bo trzeba uwzglednic, ze miedzy biegami jest luz, wiec trzeba by bylo wymyslec jak popodlaczac gotowy wyswietlacz led (koszt chyba 5zl) tak aby przy odczycie danego syygnalu wyswietlal dana wartosc ;-) Trzeba by bylo poczytac troche na necie (na bank sa jakies schematy np. na elektroda.pl) i mozna cos takiego zrobic samemu ;-) A jezeli nie ma gotowych schematow to napisac posta z zapytaniem czy ktos nie mial by pomyslu jak cos takiego zrealizowac ;-) A najlepiej to zaprogramowac jakiegos scalaczka i tyle :-P ale to juz wyzsza szkola jazdy ;-)
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez ZenonBoski » 29 stycznia 2010, o 01:26

fakt - najłatwiej byłoby na µC - w środku jest AC/DC, łatwo zrobić program czytający stan wyjścia i wedle odczytu (pętla if) ustawienie odpowiedniego stanu na porcie wyjściowym do którego będzie podłączony wyświetlacz.. jedyny problem może stanowić programator - trzeba go mieć :-|

bez µC trzeba by wykombinować jakieś cóś co stan wyjścia ACDC przetłumaczy na cyfrę do wyświetlenia...

ktoś to naprawdę chce robić czy rozmawiamy czysto teoretycznie :?: bo nie wiem czy mam się pocić ;-)
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez elmar » 29 stycznia 2010, o 19:01

zZenonBoski, temat jak najbardziej do ogarnięcia, w sumie w prockach siedzę już jakiś czas i potrafię to i owo jak by była potrzeba to dlaczego nie, bawię się AVR i ARM wiec jak chłopaki macie jakieś pomysły to przedstawcie je :D
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez Biniek » 29 stycznia 2010, o 19:05

Ja programowanie prockow dopiero za rok bede przechodzil na uczelni :-) ale w sumie temat nie jest raczej zbytnio skomplikowany (tak mi sie wydaje).
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez elmar » 29 stycznia 2010, o 22:54

no zależny w czym piszesz jak w czymś w rodzaju bascoma to to prosta bajka, a jak w c+ albo w asembrze to już nie jest to takie różowe, ale wykonalne:) no taki mały off top sorry
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez A.S. » 29 stycznia 2010, o 23:21

Witam!!
Hmm. no to widze ze rozmowa zaczyna być konkretna .. no to w ZX-10 tak to wygląda .. :
BIEG NAPIECIE ( pin 4 ECU )
1 - 3.0 V
2 - 2,5 V
3 - 2,0 V
4 - 1,5 V
5 - 1,1 V
6 - 0,7 V
I teraz .. JA JESTEM ŻYWO zaintersowany i myśle że nie tylko ja .... koszty będa pewnnie sporo niższe od takich pudełek z alledrogo.pl
Aaaa... no i teraz kwestia tych eliminacji opóźnień zapłonu ... jeśli zrobimy układ który po wykryciu napięcia ( zakres od 3,5 do 0,7 ) będzie podawał 1,5 volta a po zaniku napięcia będzie zwierał do masy .. to mamy to magiczne pudełeczko za 60 USD plus wysyłki itp.. :-) no i BIG power na 2 biegu ;-) ...
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez diabelek669 » 29 stycznia 2010, o 23:25

BAUmk, A jak by to wygladalo ZX 6 :-(
 
Posty: 357
Dołączył(a): 1 listopada 2009, o 09:09
Lokalizacja: Wroc

przez elmar » 30 stycznia 2010, o 11:27

mnie więcej rozumiem o co ci chodzi chcesz oszukać kompa ze masz cały czas 4 zapiętą :D sprytne. Da się to wszystko za pomocą jednego urządzenia zrobić. Dwa pytania teraz na kiedy i ile sztuk? Bo nie oszukujmy się pisać softa do jednej sztuki to się średnio opłaca najlepiej jakbyś znalazł na forum (lub poza nim) osoby chętne na takie zabaweczki. ;-)
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez koliber » 30 stycznia 2010, o 12:05

jak zrobicie takie urzadzenia dla moto z predkosciomierzem na linke to ja sie pisze - byle cena byla do przyjecia
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez MicheleW » 30 stycznia 2010, o 13:35

ja będę zainteresowany... do 6... niedługo :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lutego 2009, o 21:28
Lokalizacja: Ko

przez kaszub » 30 stycznia 2010, o 16:36

renpa1971 napisał(a):maniakowy, zrobisz jak uwazasz jak dlubanie cie nie wyprowadzi z rownowagi to owszem.Mosisz miec stojak pod moto lub tak opszec moto azeby modz wrzucac biegi na wlaczonym silniku przy krecacym sie kole wszystkie biegi wrzucasz .Conajmniej 2 osoby musza byc ,ktos przy kostce i przy wrzucaniu biegow :-( a z reszta zdasz relacje z przebiegu montazu ;-) powodzonka


tak jak mnie wyprowadziło i nadal wyświetlacz leży w szafce na podłączenie :evil: renpa zamiast stojaka moga być 2 krzesełka :mrgreen:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez A.S. » 30 stycznia 2010, o 17:20

elmar napisał(a):Dwa pytania teraz na kiedy i ile sztuk?

Witam!!
No to napisz na PW .... ile by to kosztowało, ile sztuk by miało być żebyś widział w tym sens .... Bo ja nic nie załatwię póki nie wiem jaki koszt :-) . KAZDY PYTA O CENĘ . bo jak by nie cena to by se na alledrogo kupił ;-) .... Podaj od ilu sztuk by ci pasowało i jaka wtdey cena sztuki i wszytsko by było wiadomo :-) .... a czas to raczej nie jest istotny .......

koliber prędkościmierz w tej wersji nie ma znaczenia .. wszystko rozbija się o sposób przekazywania kompowi aktualnie zapiętego biegu ... to jest realizowane różnie w różnych moto ..... nie wiem .. może w KAWIE jest tak że inne tak mają TEŻ z tym napięciem ..... sprawdze ZX-9 i ZX-6 ....
TU BY BYŁO fajne to że nie ma znaczenia czy jedziesz czy stoisz .... w wielu tego typu urządzeniach musisz jechac i pokazuje a tu ... wbijesz 1-ke i będzie 1 na wyświetlaczu na postoju :-) .. od taki "bajer" ....

A skoro mamy tu na forum prawdziwych inżynierów ..to moze tkoś wie czy da sie zrealizować elektroniczny pomiar kąta poczylenia moto :-) cos jak aplikacje w iPhonie .. moze pokazywać na skali z diodek od środka na boki .. to by był bajer :-) ...
A może nawet nie BAJER .... jak by to zrobić w polaryzacji "wertykalnej" oprócz horyzontu .. to odwie ostanie diody można by podpiąc przez układ pod odciecie zapłonu ... 80% gleb przy gumie to za duży pion .. potem już ręce leca na manetkach szame dodając jeszcze gazu ... a tak po osiągnięciu za dużego pionu - PONAD bezpieczny moto by samo opadało .. :-) ...
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez koliber » 30 stycznia 2010, o 18:52

BAUmk napisał(a):koliber prędkościmierz w tej wersji nie ma znaczenia .. wszystko rozbija się o sposób przekazywania kompowi aktualnie zapiętego biegu ... to jest realizowane różnie w różnych moto ..... nie wiem .. może w KAWIE jest tak że inne tak mają TEŻ z tym napięciem ..... sprawdze ZX-9 i ZX-6 ....

nie wiem, nie znam sie - tylko tyle wiem co przeczytalem w opisie kazdego z tych wyswietlaczy na allegro - predkosciomierz nie moze byc na linke

no ale jakby wam sie udalo taki patent wymyslec zeby i u mnie to zagralo (zx6r 98rok) to ja jestem chetny :mrgreen:
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez majkelek84 » 30 stycznia 2010, o 19:11

koliber napisał(a):
BAUmk napisał(a):koliber prędkościmierz w tej wersji nie ma znaczenia .. wszystko rozbija się o sposób przekazywania kompowi aktualnie zapiętego biegu ... to jest realizowane różnie w różnych moto ..... nie wiem .. może w KAWIE jest tak że inne tak mają TEŻ z tym napięciem ..... sprawdze ZX-9 i ZX-6 ....

nie wiem, nie znam sie - tylko tyle wiem co przeczytalem w opisie kazdego z tych wyswietlaczy na allegro - predkosciomierz nie moze byc na linke

no ale jakby wam sie udalo taki patent wymyslec zeby i u mnie to zagralo (zx6r 98rok) to ja jestem chetny :mrgreen:



chyba jednak może ;-)

Klik elektroda

jeszcze do bandziora co prawda ;)
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez elmar » 30 stycznia 2010, o 21:05

BAUmk napisał(a):A skoro mamy tu na forum prawdziwych inżynierów
nie jestem inżynierem :p pierwszy rok na polibudzie :)
pomiar kąta hmmm myślę ze się da musiał bym jeszcze porozglądać się za jakimś akcelerometrem tylko taki układ bardziej by ingerował w elektrykę motocykla.
Co do układu do motocykla na linkę to sprawa jest do przejścia pod warunkiem ze będzie się dało czujnik zamocować do zegarów tak jak na tym linku. Zresztą sam przymierzam się do zaprojektowania takiego układu do mojej gpz 500. Myślę ze mogło by powstać dwie wersje tego układu do zx 10 i do innych motocykli bo widzę ze zainteresowanie jest.
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez kaszub » 30 stycznia 2010, o 21:19

ja też bym się pisał jak to by się sprawdziło ,bo po moim zakupie wyświetlacza ręce mi opadają :evil: no i żeby ten wyświetlacz był widoczny dobrze ,nadal trzeba liczyć w pamięci a ja tego nie na widzę :evil:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Biniek » 30 stycznia 2010, o 21:34

elmar, o ile wreszcie przyjdzie wiosna i kupie sprzeta to tez bede kombinowal ;-) Mialem zamiar zrobic takie cudo w Jawie, ale duuuzo kombinowania by to kosztowalo a nie mam moto na miejscu. Ciekawe, czy w GPZ jest podobnie, ze wychodzi jakis kabelek i na nim jest napiecie ktore sygnalizuje ktory bieg jest, jezeli tak to zdaje mi sie, ze samo programowanie procka nie powinno byc trudne (chociaz sam w tym nie siedze od roku dopiero programuje w C ale za rok bede mial programowanie prockow i sterownikow), no i oczywiscie pare osob na uczelni by sie znalazlo, ktore za przyslowiowego browara by zaprogramowaly ;-) uklad na procku bylby o wiele prostrzy mniej kombinowania itd ;-) Ma dany stan na wejsciu to uruchamia takie i takie wyjscia i po sprawie ;-) Aha jeszcze jedno pytanko jaki jest dokladnie rozklad biegow np. w GPZ bo juz nie pamietam? w Jawie jest 1->N->2->3->N->4 w GPZ tez jest ,ze co drugi bieg to luz? 1->N->2->3->N->4->5->N->6 Czy jakos inaczej i czy kontrolka luzu pali sie przy kazdym luzie? Bo u mnie w Jawiszonie tylko przy pierwszym luzie sie swieci, drugiego juz nie widzi moj cudowny czujnik ;-) Jezeli widzi to elegancko mozna tez zrobic, zeby wyswietlal luz bez kombinowania ;-)
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez elmar » 30 stycznia 2010, o 22:01

Biniek, w gpz jest tylko jeden luz miedzy 1 a 2 a czujnik jest taki ze pokazuje tylko luz, więc jedynym wyjściem jest pomiar stosunku prędkości obrotowych wału i przedniego koła
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 marca 2008, o 20:53
Lokalizacja: Mielec

przez Biniek » 30 stycznia 2010, o 22:18

To nie jest jedyne wyjscie ;-) Mozna zawsze gdzies schowac jakis potencjometr podlaczyc pod aq i za kazda zmiana biegu szla by zmiana napiecia ;-) ale to juz by bylo trzeba bardziej pomyslec, zeby to nie obciazalo zbytnio elektryki ;-) Ogolem jak bede mial nowe moto to bede myslal nad tym powaznie.
 
Posty: 339
Dołączył(a): 3 maja 2009, o 13:13
Lokalizacja: Olsztyn/Gda

przez pakaaa » 30 stycznia 2010, o 23:50

koliber napisał(a):nie wiem, nie znam sie - tylko tyle wiem co przeczytalem w opisie kazdego z tych wyswietlaczy na allegro - predkosciomierz nie moze byc na linke

no ale jakby wam sie udalo taki patent wymyslec zeby i u mnie to zagralo (zx6r 98rok) to ja jestem chetny :mrgreen:

Ale twój prędkościomierz jest przecież elektroniczny więc w czym problem?
 
Posty: 276
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 13:44
Lokalizacja: DBRN

przez koliber » 31 stycznia 2010, o 00:21

Ale twój prędkościomierz jest przecież elektroniczny więc w czym problem?

serio? mi sie wydawalo ze na linke
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez kaszub » 31 stycznia 2010, o 00:41

koliber napisał(a):serio? mi sie wydawalo ze na linke
tak pisze nawet w instrukcji mojej motożu że ci podejdzie wiec mozesz kupować nawt ten z allegro co ja tylko trzeba znaleść kumatego co to zamontuje bo ja sam nawet grzebałem i wymiękłem :evil:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Kura » 31 stycznia 2010, o 01:35

Biniek, poszukaj moich postow na temat wyswietlacza do gpz w innym temacie. nie mam wizji jak to zrobic ( tak jak w gs500 czy tez xj600 to banal w gpz nie..) moze w gpz wychodza z modulu jakies napiecia? nie mam pojecia tym sie nie interesowalem ale z czujnikiem luzu nic sie nie wyrzezbi. ;-)
 
Posty: 955
Dołączył(a): 30 października 2008, o 18:31
Lokalizacja: ostr

przez glowa » 31 stycznia 2010, o 11:20

kaszub no co ty gadasz miałeś problem z zamontowaniem wyświetlacza biegów? a jaki kupiłeś ten co oferowali tu na forum za 130zł czy jakiś lepszy z allegro? ja to zamontowałem w 10min + 10min na konfiguracje i i cieszyłem się z zakupu, powiedz mi w czym problem
 
Posty: 196
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 09:24
Lokalizacja: Myslib

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron