Rękawice motocyklowe

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez A.S. » 11 lipca 2010, o 16:05

Witam!!
Modeka to siano ... znośne ale siano ....
1000 zł to żadne pieniądze ... wydaje mi się że przeszczep dłoni jest droższy .. no ale jak ktoś jeździ BEZ no to widocznie ma tyle hajsu że nowe ręce to dla niego pestka..... ewentulanie dożywotnia pielęgniarka karmiąca łyżeczka to też na pewno tańsze niż 1000 zł ..... ALE CO BY SIE KTOŚ NA MNIE NIE OBRAZIŁ :-) ... >> ŻARTUJE SOBIE !!! :mrgreen: kazdy robi jak uważa ... ja plecam szczególnie na rekawicach NIE OSZCZĘDZAĆ .. KAŻDY BRONI SIĘ REKAMI weźcie to pod uwagę przyjaciele ;-)
Handroid jest zajebisty ... albo GP TECH ... spokojnie można kupić super rękawice za ok. 800 zł .... i WARTO :-)

Nie sprawdzam tych cen co dziennie ale polecam ten sklep ....
http://www.4bikes.pl/index.php?cPath=34 ... =1&sort=3d
Nawet te SUOMY kangaroo coś koło 600 zł ....
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez Saul » 11 lipca 2010, o 17:54

Wiadomo, że warto (jednak nie wszystkim), ale nie każdy ma 800 zł na rękawice. Tak samo za kask warto dać te 2k, bo przecież głowę mamy jedną, a ręce dwie :D, tylko problem jest wtedy gdy chce się dobre i tanie i to nie z "oszczędności" a z braku pieniądza.
 
Posty: 568
Dołączył(a): 28 listopada 2008, o 17:57

przez kaszup » 11 lipca 2010, o 19:04

w takim razie może warto poczekać i uzbierać większą kwotę a nie jeździć w "półśrodkach"?
 
Posty: 170
Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 19:15
Lokalizacja: skc

przez pawelmoto2 » 11 lipca 2010, o 19:59

BAUmk napisał(a):spokojnie można kupić super rękawice za ok. 800 zł .... i WARTO :-)


Saul napisał(a):ale nie każdy ma 800 zł na rękawice.


z tym ze w lapkach za 400 posmigasz dokladnie tyle samo co w tych za 800, zreszta jesli nie za bardzo komus zalezy na kolorze to przed sezonem idzie wytargac zajebiste lapki w promocjach, obnizkach itp
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez xede » 11 lipca 2010, o 20:30

a do mnie przemawiaja held moreno, praktyczne na pewno a czy jest tam troche kangura to juz inna sprawa ;)
 
Posty: 131
Dołączył(a): 17 stycznia 2010, o 11:11

przez Skr3czu » 11 lipca 2010, o 23:33

BAUmk, nie cykaj ;] jak coś się stanie to mi się stanie, a nie Tobie...
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, o 18:33
Lokalizacja: Szczecin

przez kaszub » 12 lipca 2010, o 01:27

jeżeli chodzi o rękawice to ja posiadam te i 2 drugi sezon i nic się nie prują i jestem z nich bardzo zadowolony ;-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Arni76 » 12 lipca 2010, o 08:56

moim zdaniem te wszystkie rekawice za 1000 to bajer,płacisz za firme. Kazdy mysli ze im drozsze to lepsze. Gówno prawda! nie raz ogladałem testy czy to kasków,kombi,butów itp. i BARDZO czesto sprzet ze sredniej półki dorównywał lub przewyszał te najwyzsza półke. wiadomo,całkiem tanie badziewie to kupa totalna,ale za 400zł juz kupisz dobre rekawice. Zreszta jak dobrze jebniesz to mozesz miec kask za 3000zl,rekawice za 1000 a kombi za 5000 to i tak pójdziesz do piachu. A chandlarze i producenci az zacieraja rece na sama mysl o klijetach którzy mysla im drozsze tym lepsze.
 
Posty: 196
Dołączył(a): 4 stycznia 2009, o 12:58
Lokalizacja: K

przez kaszup » 12 lipca 2010, o 19:33

Arni76, masz rację że za firmę się płaci. Mimo wszystko kupujesz także gwarancję, zazwyczaj dłuższą niż w innych firmach i większą pewność że nie kupiłeś kota w worku, ale to już zaczynamy odbiegać od tematu...
Mimo wszystko polecam alpinestars, bo jestem z nich :-D
 
Posty: 170
Dołączył(a): 19 listopada 2009, o 19:15
Lokalizacja: skc

przez kamil » 12 lipca 2010, o 20:47

Skr3czu napisał(a):
Fazorex82 napisał(a):Skreczu nei chce sie wtracac ale polecalbym rekawice nieco dluzsze ktore zapna sie dobrze na rekawach i oslonia dobrze nadgarstki :)

A i nie pamietam czy na tym forum ale ktos sie bardzo pochlebnie wypowiadal o rekawiczkach suomy z kangura ze rewelacja podobno.


Czyli te: http://moto.allegro.pl/item1100339264_a ... a_0zl.html będą lepsze ?

ja mam te zajebiste rekawiczki i powiem, ze duuzo wygodniejsze od od tych "na scigacza", a ochraniacz na nadrgarstek jest., malutki ale jest i do tego zdal crash test ;) poza tym 3/4 i perforacja(czyli dziury w rekawiczce) to cos w sam raz na obecna pogode! jeszcze dodam, ze wewn czesc rekawicy naprawde dobre wyczucie manety daje i do tego swietnie hamuje na asfalcie! :mrgreen:

BAUmk napisał(a):Witam!!
Modeka to siano ... znośne ale siano ....
1000 zł to żadne pieniądze ... wydaje mi się że przeszczep dłoni jest droższy ..

czyli te drozsze chronia przed dekapitacja konczyn? no chyba, ze masz na mysli starcie do nadgarstka.

[ Dodano: 12 Lipiec 2010, 20:49 ]
znaczy nie sp2 tylko octane s moto
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez gelo_er 5 » 12 lipca 2010, o 21:18

Ja smigamw Alpinestars SPS juz drugi sezon. ,kolega juz czwartyi wciaz wygladaja jak nowe i są super wygodne. Co do ceny to 325zl w intermotors. ja swoje kupilem w usa za 80$ wtedy to ok 210zł. warto polecam
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 października 2007, o 21:24
Lokalizacja: Sitawka / Bialystok

przez A.S. » 14 lipca 2010, o 00:08

Witam!!
Problem z tego typu tematami jest taki że najwięcej do powiedzenia zawsze mają ci którzy nawet nie mieli na ręce rękawiczek z górnej półki ..
Ale to takie Polskie ... dokładnie jak z DUCATI ... 99% nie miało Dezmo pod dupą .. ale wie najlepiej jakie są awaryjne i jakie chujowe itd... itp .. ...
W tym temacie jest dokładnie tak samo ... ale jak pisałem .. każdy robi jak uważa ... z mojej strony mogę tylko dodać że np. GP TECH-ach nie wybija małego palca ... nie zetrze boku dłoni bo długo musiało by szlifować ochraniacze itd .. ale cóż tam .. od razu najlepiej napisać że jak mamy przypierdolić 300 km/h w betonowy słup to po ch*j nam rękawiczki ..... SPOKO .. jestem ZA !!
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez Katsumoto » 14 lipca 2010, o 01:52

A co powiecie na temat tych rękawic. Oczywiscie interesuja mnie zielone :-P :

http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=6279
http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... ts_id=6278
 
Posty: 202
Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 00:52
Lokalizacja: GWE

przez waski » 16 lipca 2010, o 17:26

ja raz mialem jakies berika kosztowaly 250eurasow i byly do d....! rece mi sie w nich rozplywaly i po sezonie zaczely jakies nitki odpadac teraz jezdze w alpinestars atlas sa to rece na crosa czy na enduro co prawda ale posiadaja te plastki na kostki i wszystkie wzmociena tak jak te na ścigpompki od srodka dloni sa skorzane a z wierzchu z materialu zajebiscie wygodne przewiewne i wytrzymale malem w nich glebe jako pasazer i tylko sie obtarly ale sa cale POLECAM koszt chyba 70euro
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 15:41
Lokalizacja: wielkopolska

przez michal78 » 16 lipca 2010, o 21:41

a ja nie polecam alpinstara jezdzilem w nich dwa dni i dobrze ze nie byly moje tylko zx7r bo bym je tak daleko wyj....l palce dretwialy juz po pierwszym km! zreszta zx7r sie na pewno wypowie na temat tych rekawic!!!
 
Posty: 918
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 10:54
Lokalizacja: bludenz

przez Farmer » 16 lipca 2010, o 22:30

Ja mam te rękawice:
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... RIFT-.html
Jeżdżę w nich juz drugi sezon i wg mnie są bardzo dobre i do tego w przystępnej cenie. Szwy bardzo dobrze trzymają, rzepy również , w upalniejsze dni perforacja daję radę, w zimniejsze jest po prostu za zimno. Rękawice testowane w bardzo różnych warunkach (kapryśna pogoda) :mrgreen: ,jedyny mankament estetyczny to z deka wytarty napis 'rst' na wskazującym palcu , co wg mnie jest nieistotne.Wyrwałem je jak była zniżka trochę poniżej 200 zł, jeśli chodzi o te droższe rękawice oscylujące w granicach 1000 zł to z pewnością szkoda byłoby mi tej kasy ,lepiej powymieniać coś w moto lub na 95 wydać. Pozdro.
 
Posty: 164
Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 18:37
Lokalizacja: Fastland

przez 636 » 17 lipca 2010, o 00:28

tyle ode mnie w temacie :mrgreen:

http://www.mojekawasaki.pl/viewtopic.php?t=8667
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez xede » 19 lipca 2010, o 18:58

widze ze held ma zajebiste rekawice pasujace pod kolor mojego moto (zielony ;) )
chcialem wczesniej helda ale moreno teraz dokladnie wiem ktore wezme w przyszlosci :)
 
Posty: 131
Dołączył(a): 17 stycznia 2010, o 11:11

przez -zx7r- » 20 lipca 2010, o 16:18

no niestety GP 1 Alpinstara nie polecam. Tak jak michal78 pisal.
takie mam, a raczej moja dziewczyna http://cgi.ebay.co.uk/ALPINESTARS-SP-1-GLOVES-BLACK-WHITE-NEW-SIZE-XL-ASTAR-/350374289623?cmd=ViewItem&pt=UK_Motorcycle_Gloves&hash=item5193ef60d7
Rekawice swietnie lezaly na reku poki nie siadlem na motocykl i nie zlapalem za kierownice... masakra!!!!!!!!!!!!!! ręce drętwieją, palcami nie da sie ruszać, kciuk dostaje takiego bólu że nie mogłem wytrzymać. nie mówiąc o włączeniu migacza... no i po pewnym czasie w Bristolu zawitałem do FLOWERS'a . Taki duużżyyyy sklep ze wszystkim :-) i sprawdzałem czy nie są źle zszyte... NO I KUR..A WSZYSTKIE BYŁY TAK SZYTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAŻDY ROZMIAR I MODEL!!!!!!!!!!!! te rękawice są naprawde masakryczne!!!!!!!!!!!!!!! Moja kobieta w nich smiga i sie cieszy że ma lepsze niż ja :-) ja mam takie jakies skórzane, firma angielska. Wygodne, fajnie wyglądają i trzymają ciepło. tyle mi wystarczy. No i kewlar na kościach.
 
Posty: 350
Dołączył(a): 2 maja 2010, o 15:43
Lokalizacja: Zakopane/Inowroc

rękawiczki motocyklowe alpinestars

przez maniakowy » 28 grudnia 2010, o 21:29

zastanawiam sie nad rekawicami alpinestars octane s-moto. ma ktos takie? jak wrazenia? mialem kupic dluzsze, ale mysle, ze te sa bardziej praktyczniejsze - a i nadgarstek tez chronia. przyklad
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2011, o 17:50 przez maniakowy, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 219
Dołączył(a): 19 czerwca 2009, o 23:02
Lokalizacja: Elbl

przez Fat » 29 grudnia 2010, o 01:37

Mierzyłem te rękawiczki kiedyś. Wyglądają jak "mniejszy brat" moich GP-Plus - podobnie wygodne, podobnie dobry protektor nadgarstków i palcy, jednak dużo krótsze i wyraźnie mniej pancerne. Rękawice typowo letnie, na cały sezon bym ich nie brał.
 
Posty: 180
Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 22:31
Lokalizacja: Pozna

przez Flaming » 29 grudnia 2010, o 07:04

Z krótkich bardzo podobają mi się Alpinestars S1 :arrow: http://image1.dhgate.com/upload/20107/3 ... 052307.jpg

Są one chyba najlepiej opancerzone i pięknie wyglądają. Mają niby zastosowanie w Supermoto i nie wiem jak się mają do sprzętów typowo drogowych.

Co do octanów S-moto polecam na lato. Kumpel takie ma i kiedyś troszkę w nich polatałem. Zajebiście leżały na dłoni. Jak będzie kasa to mam w planie kupić właśnie na lato takie rękawiczki :-P
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 1 lutego 2010, o 23:46

przez xede » 29 grudnia 2010, o 22:01

kup dluzsze, bardziej praktyczne

ja mam dlugie w miare przewiewne a kupuje drugie bardziej cieple na zimniejsze poranki :)
 
Posty: 131
Dołączył(a): 17 stycznia 2010, o 11:11

przez maniakowy » 29 grudnia 2010, o 22:34

dlugie juz mam.. moze nie alpinki, ale daja rade ;)

te chce bardziej do miasta ;)
 
Posty: 219
Dołączył(a): 19 czerwca 2009, o 23:02
Lokalizacja: Elbl

rękawice RST TRACTECH 2011

przez Oiboy » 20 lipca 2011, o 11:28

Może to komuś zaoszczędzi 3 stów i nerwów.
Dość długo zastanawiałem się nad wyborem rękawic i wkońcu zaryzykowałem kupując RST Tractech 2011 w Polsce.
Po pierwsze mierzyłem je w Uk i jak zwykle L było ok.
Zamówiłem z pewnego wrocławskiego sklepu handlującego na allegro L-ki i co? i za duże. no ale ok, kolejna kasa stracona na przesyłki , przyszły M-ki no i tym razem rozmiar się zgadza.
Pierwsze jazda i co? no kur... farbują mimo tego że ręka nawet porządnie nie zdążyła się spocić.
Przy okazji pierwszego deszczu sprawa przybrała żałosny poziom.
Ręce totalnie fioletowe z każdej strony jak u zbieracza jagód.
Zmycie tego dziadostwa z rąk praktycznie nie możliwe do usunięcia jednorazowo.
A teraz najlepsze...
Najpierw gość ze sklepu raczył mnie informacjami że przyczyna byłbrak użycza impregnatu przed jazda..
..... i z tego powodu rękawice farbują od środka mimo braku deszczu... no Kpina!!
Konsultowałem jeszcze sprawę w sklepie w Warszawie i gość słusznie stwierdził, że użycie impregnatu spowodowało by jedynie większe barwienie jeśli nie mówimy o deszczu tylko normalnej przejażdżce w dobra pogodę. Uff niektórzy jednak myślą.
No i wisienka na torcie.. rękawice naturalnie odesłałem z reklamacją i dziś dostałem odpowiedź.
Spodziewałem się że współpraca z polskim importerem (oni "rozpatrywali" reklamacje) prawdopodobnie będzie trącać wiochą ale to przerosło moje oczekiwania.
Oficjalna odpowiedz brzmi : "Koloryzowanie jest naturalną cechą farbowanej skóry"
Zaskakujące jak jakiś matoł może być aż tak niedorzeczny i bezczelny.
Innymi słowy jak kupisz zielony kombinezon i po jego zdjęciu będziesz wyglądał jak przybysz z kosmosu to spodziewaj się takiej odpowiedzi od importera.
Żenada.
Całe szczęście bywam często w Uk w bikegear i nie omieszkam poprosić ich o stwierdzenie oryginalności bo mam sporo wątpliwości. Jeśli się okaże to co myślę to sprawa ląduje na psach.
To już nie chodzi o rękawice bo to jest bzdura, ale niektórym to się wydaje, że kupujący to debil i byle kit można sobie wciskać na legalu. Siano z butów wystaje na każdym kroku.
Szkoda bo jak do tej pory miałem zajebiste zdanie o rzeczach RST ale fakt że nic z tych rzeczy nie było kupione w pl.
Serdecznie odrazdzam!!
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 stycznia 2011, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

przez levisik » 20 lipca 2011, o 11:39

ja pierniczę, niezła kpina, podeślij może jakieś fotki tego badziewia ...
 
Posty: 1948
Dołączył(a): 10 lipca 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

przez Oiboy » 20 lipca 2011, o 11:51

 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 stycznia 2011, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

przez hajen » 20 lipca 2011, o 12:39

Podobnie jest z moimi rekawiczkami adrenaline. So slabej jakosci (mimo, ze sa bardzo wygodne) i tez farbowaly. Ale moja dziewczyna (juz narzeczona fiu fiu :P ) dorwała je w swoje ręce, maglowała je w misce z wodą, płynem do płukania i woda czarna aż miło. Ale od tamtego czasu już mi nie farbują od środka.
hajen
 

przez Oiboy » 20 lipca 2011, o 13:27

no wiesz.. w adrenaline, ozonach czy retbikach to bym się nawet nie zdziwił. Wydając w sumie ponad 3 paki spodziewasz się raczej nie posiadać rękawic z tak elementarnymi wadami jakościowymi. Za coś wkońcu płacisz.
Nie wyobrażam sobie sytuacji po zakupie średniej klasy rękawic prac je 15 razy i kombinować żeby nie wyglądać jak zbieracz jagód.
Inna sprawa jak wspomniałem, że do tej pory RST spisywało się znakomicie. Kombi. Tyle że kupione w UK.
Zresztą to w mniejszej mierze chodzi o to że są gówniane, ale o to jakimi żenującymi argumentami poznański importer gasi sprawę uważając ja po takim tekście za zamkniętą.
Jakby ktoś miał trochę oleju pod deklem to by jeszcze przeprosił za wypuszczenie takiego dziadostwa i miał nadzieję, że kolejny egzemplarz nie jest równie nędzny. No chyba, że są świadomi beznadziejności i na chamówie tym handlują.
Ale to raczej nie koniec..
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 stycznia 2011, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

przez CrazyBoy » 23 lipca 2011, o 13:33

No ja kupiłem RST RAZOR za 230 zł w Poznaniu (ale nie od tego co Ty kolego) i nie narzekam - nic nie farbuje, nic się nie ściera. Ja jestem zadowolony akurat.
 
Posty: 156
Dołączył(a): 15 sierpnia 2010, o 01:19
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości