Rękawice motocyklowe

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

przez patbaj » 22 stycznia 2013, o 22:31

ja mam kupione Shima ST1 - bardzo fajnie wykonane, szwy zewnętrze poprawiają komfort noszenia i czucie, a protektor kostek jest obszerny (szeroki) na tyle ze chroni całą dłoń od góry i nie uwiera (mierzyłem z takim wąskim inne marki i było kiepsko) za taką cenę myślę że spoko
http://shima.pl/38-st-1.html

ale zamierzam kupić takie Shima G tec
http://shima.pl/39-g-tec.html
szkoda że nie ma lime green :(
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez jewon » 23 stycznia 2013, o 19:52

sebasbox napisał(a):Ja już kolejny raz zakupiłem Modeka Racing Pro i szczerze to nie miałem wygodniejszych rękawic na ręku. Połączenie skóry bydlęcej i kangurzej. Zaznaczam że polecam konkretnie ten model bo już np professional były zupełnie do dupy.


mam te rekawiczki.przejezdziłem w nich 2 sezony(jakieś 10tyś km)i zupełnie nic im nie jest.przeżyły jedna glebkę,troszke przytarte ale żadne szwy nie puściły.idealne na lato,przewiewne,jednak do jazdy w chłodniejsze dni tak przy ok 15st juz w nich bardzo pizga
bardzo wygodne,wogóle nie czuje sie że ma sie ubrane rękawice,jedyne co to jasna skóra od wewnętrznej strony dłoni zrobiła sie czarna z brudu :-/
kupowałem je 3 lata temu a jak tak patrze to dzis kosztuja tyle samo co wtedy.troche ponad 3 stówy.ale warto tyle wydać.b.dobre rękawice
 
Posty: 1117
Dołączył(a): 10 października 2010, o 23:29
Lokalizacja: Jaworzno

przez czarny » 23 stycznia 2013, o 20:28

patbaj napisał(a):ale zamierzam kupić takie Shima G tec

http://shima.pl/39-g-tec.html


będziesz zadowolony
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez patbaj » 27 stycznia 2013, o 13:33

znalazłem recenzję ST1 Shimy (G-tec też jest obok w linkach)

http://www.youtube.com/watch?v=60EAuEF7t2s
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez czarny » 27 stycznia 2013, o 14:07

G-TEC są lepsze a przynajmniej dla mnie, lepiej leżą na dłoni i wogóle wygodniejsze są.
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez sebasbox » 27 stycznia 2013, o 17:54

jewon napisał(a):
sebasbox napisał(a):Ja już kolejny raz zakupiłem Modeka Racing Pro i szczerze to nie miałem wygodniejszych rękawic na ręku. Połączenie skóry bydlęcej i kangurzej. Zaznaczam że polecam konkretnie ten model bo już np professional były zupełnie do dupy.


mam te rekawiczki.przejezdziłem w nich 2 sezony(jakieś 10tyś km)i zupełnie nic im nie jest.przeżyły jedna glebkę,troszke przytarte ale żadne szwy nie puściły.idealne na lato,przewiewne,jednak do jazdy w chłodniejsze dni tak przy ok 15st juz w nich bardzo pizga
bardzo wygodne,wogóle nie czuje sie że ma sie ubrane rękawice,jedyne co to jasna skóra od wewnętrznej strony dłoni zrobiła sie czarna z brudu :-/
kupowałem je 3 lata temu a jak tak patrze to dzis kosztuja tyle samo co wtedy.troche ponad 3 stówy.ale warto tyle wydać.b.dobre rękawice

15 st to może nie, mi robi się w nich chłodno jak temp spadnie poniżej 10.
 
Posty: 161
Dołączył(a): 24 maja 2010, o 21:08
Lokalizacja: Wola R.\Warszawa

przez patbaj » 27 stycznia 2013, o 20:56

ja St1 mam z zeszłego sezonu teraz wezmę Gtec, ale link wkleiłem dla innych
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez Gość » 17 lutego 2013, o 15:25

@patbaj- Mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Nie kupisz już tych gtec'ków, bo shima je wycofuje w tym roku. Zamiast nich mają być dwa nowe modele sportowe. Widziałem je w M&M w krk, jak handlowiec Shima pokazywał nowości na 2013. Nie pamiętam ich oznaczeń i nazw ale mają być za 299zł i 399zł. Te droższe to już takie mega wypasy z plastykowym mankietem itp Nie spytałem kiedy będzie dostępność, ale lada dzień mają być wrzucone na ich oficjalną stronę.
Btw sam pojechałem do nich po te Gtecki, ale nowsze modele są ihmo o niebo lepsze, więc poczekam :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez patbaj » 18 lutego 2013, o 23:37

żaba123 napisał(a):@patbaj- Mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość


to dobra wiadomosć, nie byłem jakoś mocno zorientowany na G Tec ale ogólnie ST1 zdały egzamin dlatego chcialem Shimę, zobacze na targach we Wrocku te inne na pewno poprzymierzam i zdecyduje. te za 399 z plastikowym mankietem mogą być ciekawe. Ogólnie Shima oferuje modele wyższej półki w cenach niższej półki u konkurencji..
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez czarny » 19 lutego 2013, o 02:38

żaba123 napisał(a):Nie kupisz już tych gtec'ków, bo shima je wycofuje w tym roku.


bzdura, jest ich jeszcze mnóstwo w innych sklepach więc problemu z tym nie będzie. Z czasem sie skończą ale to potrwa.
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez patbaj » 19 lutego 2013, o 13:36

czarny napisał(a):bzdura, jest ich jeszcze mnóstwo w innych sklepach


jemu chodziło o oficjalny kanał sprzedaży, jasne że w innych sklepach sa gdzieś nawet widziałem za 249zł
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez Gość » 19 lutego 2013, o 14:16

@czarny -nie tak do końca bo ja chciałem czarne L-ki i w sklepie nie było i przedstawiciel powiedział, że już L-ek nie ma od miesiąca u nich na magazynach i już nigdy nie będzie, więc w takim sensie to pisałem. Oczywiście są jeszcze na rynku w różnych sklepach w różnych kolorach i rozmiarach:)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez czarny » 20 lutego 2013, o 00:25

nie twierdzę że w każdym ale akurat u nas jest :P
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 18 czerwca 2011, o 16:38
Lokalizacja: jestem

przez Gość » 24 lutego 2013, o 19:40

btw. Shima dodała już nowe modele na stronę http://shima.pl/category.php?id_category=33
Ten VRS wygląda kozacko, szkoda że nie ma zielonego :D
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez eosik » 24 lutego 2013, o 19:49

mam alpinestars gp pro 2012 i jak dla mnie super :) trzymaja sztywno reke w nadgarstku, maja multum ochraniaczy i wzmocnien :)
 
Posty: 153
Dołączył(a): 7 grudnia 2011, o 00:00
Lokalizacja: W

przez Gość » 24 lutego 2013, o 20:09

No ciekawe jak leżą, bo jeżeli podobnie jak alpiny to szkoda wydawać 400-500zł za samą gwiazdkę.. Pewnie będą się wystawiać na targach w warszawie, to ogarnę i Wam napisze :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez patbaj » 24 lutego 2013, o 23:09

Kurde podobają mi się obie, szkoda ze te za 399 nie mają zewnętrznych szwów (wysoko to cenię), ale pewnie musieli to zróżnicować, bo tak niższego modelu nikt by nie brał. a i w tym niższym modelu fajny jest mostek 3 i 4 palca.
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 grudnia 2012, o 23:06
Lokalizacja: ...

przez Gość » 25 lutego 2013, o 00:29

Ze zdjęcia wyglądają, że mają zewnętrzne. Trochę biedne opisy mają na stronie, ale za to ładne zdjęcia...

[ Dodano: 4 Marzec 2013, 13:54 ]
No i odwiedziłem targi w stolicy. Ogólnie byłem mocno rozczarowany, bo były zdecydowanie mniejsze niż rok temu (nie było np. Hondy...), a cena biletu 25zł (20-30 minut i wszystko można było przejść 3 razy).
Powracając do tematu czyli rękawic SHIMA. To jedyny pozytywny akcent tych targów. Rękawice były rewelacyjne, a nowe modele miażdżą konkurencję i do tego mają teraz promocyjne ceny.
Model najwyższy (VRS-1), jest wyposażony chyba we wszystko co się da zastosować w rękawicy, a przy tym są bardzo, ale to bardzo wygodne (pomimo mnóstwa wzmocnień). Bez wahania zakupiłem u nich jedną parę czarnego egzemplarza. Zobaczymy jak się będzie spisywał, ale wierze, że to będzie najlepiej wydane 399zł w strój motocyklowy jakie to tej pory zainwestowałem ;)

@patbaj- VRS'y mają zewnętrzne szwy (dodatkowe te szwy są kevlarowe, a skóra po wewnętrznej stronie jest kangurza).
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez bonzo320i » 4 marca 2013, o 23:02

Ja ostatnio zakupiłem Sobie wspomniane wcześniej Gtec, bardzo przyjemnie leżą na ręku, mięciutka skórka :lol: towar wygląda bardzo solidnie, zobaczymy jak z trwałością. Te nowsze modele Shimy jakoś mnie nie urzekły i nie chodzi tu o cenę. Jak dla mnie zbyt kosmiczne i przekombinowane
Avatar użytkownika
 
Posty: 631
Dołączył(a): 14 lipca 2009, o 21:39
Lokalizacja: Ko

przez Bie » 26 marca 2013, o 17:04

To i ja sie wypowiem w temacie ;] ostatnio przymierzalem mase rekawic i znalazlem jedna pare w ktorych czulem sie idealnie ..modeka summer ice
http://www.defender.net.pl/data/gfx/pic ... 8047_1.png
Jedyna roznica to to ze wzmocnienie jest tez w wewn. stronie rekawicy :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 marca 2013, o 12:50
Lokalizacja: Gliwice

przez CrazyBoy » 22 kwietnia 2013, o 17:34

Panowie chcę kupić rękawice nowe - najważniejsze kryterium to takie , aby rękawy kurtki skorzanej nie wyjężdżały z rękawic bo w moich obecnych RST RAzor mnie to tak wkur**a , że powidziałem dość - zmieniam rękawice.

Czyli muszę być długie, aby nie miał dyskomfortu po przejechaniu kilku km - rękawice się ześlizgną i dmucha mi powietrze w rękawy.

Zastanawiam się nad

1 - Alpinestars SP-1 ( http://allegro.pl/rekawice-alpinestars- ... 86297.html )
2 - Alpinestars Sp-8 ( http://allegro.pl/alpinestars-rekawice- ... 39003.html )
3 - Alpinestars GP PRO ( http://allegro.pl/rekawice-alpinestars- ... 00096.html )
4 - Alpinestars GP TECH
5- SHIMA - VRS-1 ( http://allegro.pl/rekawice-shima-vrs-1- ... 72995.html )
6 - SHIMA - G-Tec ( http://allegro.pl/rekawice-shima-g-tec- ... 07415.html )
7 - SHIMA RS-1 ( http://allegro.pl/rekawice-shima-rs-1-c ... 62180.html )


Alpiny niestety nigdzie nie mogę przymierzyć w mojej okolicy ( w całym województwie ;/
Co byście doradzili? Chodzi mi przede wszystkim o długośc czyli dobry rzep albo zapięcie które będzie trzymało i nie będzie mi ten zasrany rękaw wyjeżdżał.
 
Posty: 156
Dołączył(a): 15 sierpnia 2010, o 01:19
Lokalizacja: WLKP

przez papdzan » 22 kwietnia 2013, o 17:49

ja mam i polecam Racer high end ..nigdy mi sie niezdazylo aby mi wialo w rekaw... rekawice zachodza dosc wysoko i po zapieciu nie ma takiej mozliwosci
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 lipca 2011, o 10:38
Lokalizacja: Ma

przez CrazyBoy » 22 kwietnia 2013, o 19:17

wyglądają dobrze ale nie znalazłem nigdzie w Polsce do kupienia
 
Posty: 156
Dołączył(a): 15 sierpnia 2010, o 01:19
Lokalizacja: WLKP

przez Gość » 23 kwietnia 2013, o 11:22

@CrazyBoy- pisałeś też na priv, ale odpowiem tutaj :) Nie wypada, przed chwilą zmierzyłem linijką szkolną ile wystaje mankiet za linię nadgarstka- 10,2cm. Ja mam kurtkę skórzaną i ani razu mi nie wypadła. Dodatkowo mankiet jest wykonany z "nie podwijalnego" tworzywa i sztywno ma taka długość (w poprzednich rękawicach miałem taką sytuację, że mankiet był zrobiony z samej skóry i trochę się podwijał i przez to skracał i miał tendencję do wypadania). Ogólnie kiedyś się skuszę napisać jakąś recenzję tych rękawiczek, ale po krótce- są zajebiaszcze :) Wygodne pomimo, że opancerzone jak rosyjski czołg :) Jak jeszcze działa ta promocja na 399zł to się nie zastanawiaj.
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2012, o 23:46
Lokalizacja: Krak

przez Kawasaki ZX10R » 23 kwietnia 2013, o 12:26

Też się skusiłem na te shima VRS-1 :-) są kozackie i na prawdę fajnie leżą :-D trzeba sie też trochę do nich na początku przyzwyczaić bo po pierwszych jazdach to mnie nawet lekko dłonie po nich bolały (kostki) ale teraz już śmigam spokojnie nawet większe dystanse ;-)
Jedynie co bym im zarzucił to że trzeba zwracać na nie uwagę aby gdzieś szwy (na palcach) nie poszły dalej i zbyt lekko podklejony mankiet do tego plastiku (wymagał podklejenia) Ale faktycznie czujesz się z nich co najmniej bezpiecznie i każdy mój kumpel który je zobaczył na żywo był zachwycony że tak dobrze wyglądają i leżą...
Jak już rękawicę przystosowałem pod siebie ciągłe odklejanie mankietu jest zbytecznie i idealnie wpasowują się na rękaw kombinezonu :-D

Ogólnie polecam chociaż jak na razie zrobiłem może z 1000km w nich :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Dołączył(a): 18 października 2012, o 18:33

przez zoltaibiza » 23 kwietnia 2013, o 12:34

Ja moge śmiało polecić firme REV'IT - znana na calym swiecie. W PL mało, ale jednak niektorzy sprzedawcy maja w ofertach.
Latam w modelu rev'it airvolution i sa swietne, sa to raczej letnie. Ale mega wygodne. Bede chcial sobie kupic jeszcze cos takiego: http://allegro.pl/rekawice-motocyklowe- ... 21344.html
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 marca 2010, o 14:27

przez Kawasaki ZX10R » 23 kwietnia 2013, o 12:47

Nie powiem są też bardzo fajne ( miałem okazję mierzyć żeby nie było ;-) ) ale powiem jedno to co shima proponuje w tej cenie nie dostaniesz nigdzie... Tak jak kolega wyżej napisał czołg dosłownie :-D
Nie wiem jeszcze jak z wytrzymałością bo to dopiero 1 sezon "w nich" a na to potrzeba więcej czasu i km :-)

Firma REV'IT sam sie zastanawiałem nad kombi od nich :-) ale padło jednak na Berika
Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Dołączył(a): 18 października 2012, o 18:33

przez zoltaibiza » 23 kwietnia 2013, o 13:32

Kawasaki ZX10R napisał(a):Firma REV'IT sam sie zastanawiałem nad kombi od nich ale padło jednak na Berika

Ja właśnie wybrałem Revita model Warrior. Bardzo przyjemne kombi :)
Jeśli chodzi o rekawice Revita to bede obserwowal ich... zuzywanie sie ;)
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 marca 2010, o 14:27

przez hajen » 23 kwietnia 2013, o 15:43

Te ceny co masz z allegro to chyba podróbki. Mam SP-8 i zamieniłem się z kumplem na trasie na SP-1. SP-1 fajniejsze, ale SP-8 bardziej przewiewne. Na zimne dni wkładam rękawiczki pod SP-8 :P
hajen
 

przez CrazyBoy » 23 kwietnia 2013, o 17:02

właśnie te alpiny tak jakoś za tanio mi się wydają. Od początku zawsze podbały mi się SP-1 bo są bardzo długie i pewnie dałyby radę z moim "wypadającym" problemem. Gp Pro też mi się podobają ale znowu są troszkę krótsze a nie wiem jak tam z zapięciem ( bo jakieś guziki na nich widać ale nie wiem czy to do ozdoby czy do zapięcia).

W piątek jadę przymierzyć Shimy VRS-1 i RS-1

Tak więc zastanawiam się nad tymi Shimy albo Alpiny SP-1 lub Gp-Pro. No tylko trudno będzie dostać Alpinki w oryginale ;/
 
Posty: 156
Dołączył(a): 15 sierpnia 2010, o 01:19
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości