pytania: gdzie warto "smignąć" Czechy, Węgry, Słow

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

pytania: gdzie warto "smignąć" Czechy, Węgry, Słow

przez skrzypolzx9r » 27 maja 2010, o 20:11

Witam. Moze ktos byl na BALATONEM jesli tak to chodzi mi o jakies ciekawe misteczko, bo chcialbym sie tam wybrac w przyszlym tygodniu z kumplami na moto, ale nie wiemy dokladnie gdzie. Mamy tez zamiar zatrzymac sie wczesniej w Pradze i i na koncu w Bratysławie, ale tez nie mamy konkretow, jesli ktos zna ciekawe miejsca to bardzo prosze i info no i przy okazji co trzeba miec przy sobie bedac w poszczegolnych krajach...;-)
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3 listopada 2007, o 22:10
Lokalizacja: Leszno

przez Bartollini » 28 maja 2010, o 09:56

Byłem w zeszłym roku, też w czerwcu, na Balatonem w mieścinie Balatonfoldwar i Zamardi. Czerwiec to chyba jeszcze nie sezon, bo ludzi jakoś dużo nie było. Ale w Balatonfoldwar jest niezły port, a w Zamardi prom na drugą stronę jeziora. W sumie byliśmy tam jeden dzień, bo to też było w Boże Ciało.
Polecam wyskoczyć na wieczór do Budapesztu (autostradą 1h drogi), a wrażenia super.
Na Węgrzech na autostrady potrzebujecie winietek (chociaż my na nieświadomce jeździliśmy bez i nic się nie stało).
Na Słowacji podobno nie trzeba wienietek na motocykle (informacja z zeszłego roku, z centrum turystyki słowackiej). Słyszałem też o jakichś dziwnych wymogach dotyczących apteczek i trójkąta (nawet w motocyklu!). Do tego dochodzą wysokie mandaty i traktowanie przekraczających prędkość jak gangsterów.
W tym roku jadąc na południe będę omijał Słowacje, choć trochę szkoda jazdy w wysokich tatrach.
Jak potrzebujesz jeszcze jakieś info to pytaj.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez skrzypolzx9r » 30 maja 2010, o 23:18

Bartollini, WIELKIE DZIEKI za te info, wydaje mi sie ze jeszcze o cos zapytam. Wlasnie wiedzialem cos na temat apteczek itd... na Slowacji. Wiesz moze gdzie mozna kupic winiety drogowe na Wegrzech bo na Slowacji faktycznie moto moga smigac "free"
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3 listopada 2007, o 22:10
Lokalizacja: Leszno

przez kaszub » 30 maja 2010, o 23:47

skrzypolzx9r napisał(a):Wiesz moze gdzie mozna kupic winiety drogowe na Wegrzech


wydaje mi się że na kazdym przejsciu granicznym można kupić gdzie dana granice przekraczasz :lol:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez adach » 30 maja 2010, o 23:59

kaszub napisał(a):wydaje mi się że na kazdym przejsciu granicznym można kupić gdzie dana granice przekraczasz


warto by doprecyzować, że nie ma przejść granicznych w obrębie strefy Schengen czyli m.in. między Polską a Słowacją itp. więc stosowne winietki nabędziesz na stacji paliw, zarówno po naszej jak i po ichniej stronie granicy. Ja preferuję kupowanie ich po polskiej stronie bo rozmawiasz z polakiem. Jeżeli wymagane jest dodatkowe weyposażenie (trójkąt :shock: , kamizelki itp.) to lepiej wybadaj zawczasu bo na stacji na granicy kamizelka będzie kosztować pewnie z 10 eurosków, w Bolandii wyekwipujesz się wiele taniej.
adach
 

przez Bartollini » 31 maja 2010, o 09:31

adach napisał(a):a preferuję kupowanie ich po polskiej stronie

pod warunkiem, że znajdziesz gdzieś kawałek granicy Węgiersko - Polskiej :mrgreen:
Na Węgrzech obowiązuje tzw. e-winieta. Możesz ją kupić przez net. Niczego nie przyklejasz na szybe, musisz mieć tylko potwierdzenie zakupu (chyba wydruk mejla). Ale można też iść do siedziby PZMotu i zakupić winietki w Polsce.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez skrzypolzx9r » 1 czerwca 2010, o 22:15

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, rady. Mam tel. do PZMotu wiec zadzwonie i zapytam jak to dokladnie wyglada i ewentualnie kupie, bo wyjazd juz w czwartek jak pogoda dopisze...
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3 listopada 2007, o 22:10
Lokalizacja: Leszno

przez drc_huna » 2 czerwca 2010, o 10:03

skrzypolzx9r napisał(a):Mam tel. do PZMotu wiec zadzwonie i zapytam jak to dokladnie wyglada


Napisz proszę posta na zakończenie jak to wygląda i jakie są opcje. No i szerokości...
 
Posty: 213
Dołączył(a): 15 września 2009, o 23:02
Lokalizacja: Warszawa

przez skrzypolzx9r » 2 czerwca 2010, o 23:03

Wiec gosc z PZMotu wytlumaczyl mi ze troche pozno sie decyduje za zakup winietki "u nich" bo trzeba to zrobic pare dni wczesniej a nie jeden dzien przed wyjzdem... ale tez poradzil mi zeby kupic takowa winietke w punktach poboru oplat (nazwal to "kioskami" przy drogach platnych i powiedzial ze dostne tylko potwierdzenie oplaty a przejazd prze drogi platne jest monitorowany i polega na fotografi tablicy rejestracyjnej przy poborze oplat i przy kazdej nastepnej platnej drodze... dokladnie nie zczailem do konca o co chodzi ale wiem ze mozna tez kupic winiety na stacjach paliwowych. Mam nadzieje ze bedzie dobrze o ile pogoda dopisze :) taka mala sciga: http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... y,574.html

[ Dodano: 7 Czerwiec 2010, 21:01 ]
A wiec juz po trasie, dystans 1.890km Praga, Balaton, Budapeszt, Brno(w tym autodrom)
Co do kosztow to placi sie jedynie za winietke na Wegrzech 3,77euro spalanie mojej 9 wyszlo w granicach 5-5,5L/100km...
 
Posty: 135
Dołączył(a): 3 listopada 2007, o 22:10
Lokalizacja: Leszno

przez Kura » 25 lipca 2010, o 20:41

moze ktos cos napisac o aktualnych przepisach w Czechach? :D prekosc pewnie taka jak u nas a co z platnymi drogami? podobno dla motocyklistow wszystkie sa za free.

jak z wyposazeniem? gdzies czytalem ze musi byc apteczka, zarowki i bezpiecznik to prawda?

jak z parkowaniem w miastach?:D jakies oplaty? w polsce mam wyjebane bo nie wloze karty postojowej za szybke :D jak jest u pepikow?

dzieki za odp :mrgreen:
 
Posty: 955
Dołączył(a): 30 października 2008, o 18:31
Lokalizacja: ostr

przez zdrojek » 26 lipca 2010, o 09:53

Kuraś napisał(a):a co z platnymi drogam


W czechach i Słowacji nie ma opłat dla motocykli ;-)
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości