Droga Olsztynek-Szczytno - warto odwiedzic ?

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

Droga Olsztynek-Szczytno - warto odwiedzic ?

przez cerb » 11 października 2008, o 15:27

Szukam informacji o drodze prowadzacej z Olsztynka do Szczytna. Na mapie wyglada jak raj pelen zakretow ale jak jest w rzeczywistosci ? Warto sie tam wybrac zeby polatac po winklach ? Jaki jest stan asfaltu, zageszczenie kombajnow, traktorow i niedzielnych kierowcow ?

EDIT :

A moze Szczytno - Pasym - Olsztyn jest lepsza ?
 
Posty: 136
Dołączył(a): 1 lutego 2008, o 00:32
Lokalizacja: M

przez bald » 11 października 2008, o 17:10

Olsztynek - Szczytno jest, uwaga brzydkie słowo, piękną, cudowną trasą. W zeszłych latach wymienili całkiem asfalt na odcinku Olsztynek - Jedwabno. Luksusowy asfalcik, sporo zakrętów i wzniesień, większość trasy wiedzie w środku lasu, także wiatr niegroźny, chociaż teraz może gdzieniegdzie być wilgotno. Kombajnów i traktorów osobiście jeszcze tam nie stwierdziłem, za to stwierdziłem kilku "niedzielniaków-warszawiaków", bo na trasie jest kilka ośrodków wypoczynkowych. Dalej Jedwabno - Szczytno nie ma nowego asfaltu, co nie znaczy, że jest złej jakości. Jest bardzo dobra nawierzchnia, tylko że nie nowa :)

Za to Szczytno - Pasym - Olsztyn zdecydownie większe natężenie ruchu. Na jakiejś części nowo położona nawierzchnia, aczkolwiek na reszcie stary, miejscami mocno pofałdowany asfalt.

Polecam przelecieć się obydwoma trasami, jednak subiektywnie Olsztynek-Szczytno to wybór o niebo lepszy.
Ostatnio edytowano 11 października 2008, o 19:31 przez bald, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 19:09
Lokalizacja: Olsztyn, W-M

przez cerb » 11 października 2008, o 19:13

Dzieki Bald, jak dobrze pojdzie to jutro tam zawitam.
 
Posty: 136
Dołączył(a): 1 lutego 2008, o 00:32
Lokalizacja: M

przez Micha » 11 października 2008, o 23:54

Jechałem tamtędy jak kupiłęm zeta z Olsztyna, droga przesłodka, uważaj na pieski z radarem, mijałem wtedy dwa. Pozdro
 
Posty: 484
Dołączył(a): 29 sierpnia 2007, o 16:18

przez Rawro » 13 października 2008, o 22:58

hehe to zerknijcie na moje fotki i relacje z Bieszczad,tam to dopiero jest super droga do pośmigania :)
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 października 2007, o 11:59
Lokalizacja: Pruszk

przez cerb » 14 października 2008, o 00:08

Bieszczady planuje zwiedzic w nastepnym sezonie, w tej chwili szukam tras blizej zebym mogl sobie wyskoczyc na godzinke czy dwie. Niestety w ten weekend nie dalem rady wybrac sie tam na moto, i az zaluje ze jechalem z kumplem samochodem do olsztyna po laptopa, po drodze mijaly nas doslownie kolumny motocykli a ja w puszce.

No nic moze w ten weekend cos z tego wyjdzie.
 
Posty: 136
Dołączył(a): 1 lutego 2008, o 00:32
Lokalizacja: M

przez v_grzes » 13 lutego 2009, o 21:54

/Trasa z Olsztynka do Jedwabna bardzo fajna, jechałem nią autem w najbliższym sezonie warto będzie tam śmignąć.
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 23:57
Lokalizacja: Marcinkowo

przez Gegol » 25 maja 2009, o 15:15

trochę stary pocik ale uaktualnie. Jak ostatnio jechałem na kortowiadę do olsztyna to trasą - Mława - Nidzica - Napiwoda - Jabłonka - Zgniłocha - Olsztyn. Trasa jak dla mnie bomba - jako początkujący driver dużo lepiej niż cisnąć E7 po tych koleinach. Pełno zakrętów to po pierwsze, po drugie - piękny mazurski las, po drodze jezioro Omulew. Poza tym godne polecenia i tylko 2 km od głównej trasy - DOLINA ŁYNY - źródła rzeki Olsztyna. Miejsce bardzo krajobrazowe, zachęcam do odwiedzenia.
 
Posty: 253
Dołączył(a): 8 marca 2009, o 18:47
Lokalizacja: ??

przez Slesz » 26 maja 2009, o 11:50

no ja z Wawki do Biskupca (jak jeszcze tam mieszkałem) to latałem zawsze przez Nidzicę-Jedwabno-Szytno.
traska spokojna (droga wojewódzka rzadziej uczęszczana), ładny leśny plener (czego Cerb już nie lubi), dobry asfalt (wyremontowane do samego Szczytna i dalej do Biskupca), no i kupa miłych zakrętów.
polecam do potrenowania. choć nie jechałem już tamtedy dość dawno
 
Posty: 393
Dołączył(a): 11 lutego 2008, o 22:58
Lokalizacja: Krzy

przez dreed » 17 czerwca 2009, o 14:07

Slesz napisał(a):latałem zawsze przez Nidzicę-Jedwabno-Szytno


najlepszy odcinek to jedwabno-olsztynek. :-P

czy warto?

Jezdze z wawy prawie 180km (z miedzyadowaniem w nidzicy) w jedna strone zeby tam polatac. Super nitka!
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 kwietnia 2009, o 01:19
Lokalizacja: nidzica/wwa-wawer


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości