Łapalice / Szymbark / Wieżyca

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

Łapalice / Szymbark / Wieżyca

przez pork » 28 lipca 2008, o 22:00

mowiac w skrocie: nieukonczony, ''nowoczesny' zamek, z dachem przypominajacym trumne ; ) okolice gdanska / kartuz / kościerzyny - i chyba niewiele osob wie, ze cos takiego sie u nas znajduje. szkoda, ze czlowiekowi nie udalo sie ukonczyc jego wizji.. spoko opcja na jednodniowa wycieczke.

sprawa jest o tyle fajna, ze w okolicy znajduja sie nieco bardziej znane obiekty warte zwiedzenia. mam na mysli top trendy odwrocony do gory nogami dom w szymbarku - autentycznie mozna tam dostac zaburzen orientacji, co w skrajnych przypadkach prowadzi do wymiotowania ; )

trzecia atrakcja jest punkt widokowy na wieżycy - czyli takie pomorskie zakopane. mozna sie troche powspinac, i dodatkowo potem schodami na wieze.

garsc info i linkow:

Łapalice

Obrazek

tutaj dokladniejsze info
Obrazek

moje foty z wizyty w tamtym miejscu. jeszcze czasy CBR [czarno-czerwony]
http://picasaweb.google.pl/elgrubbio/Apalice06040802

lokalizacja na mapie

teren jest ogrodzony sporym murem, ale mozna podjechac do tylu pod spora wyrwe w ogrodzeniu i tam zostawic motocykle.

Szymbark

wyczerpujace info na temat 'domu do gory nogami', a takze innych atrakcji w tym miescu

Obrazek

Obrazek

Wieżyca

Obrazek

opis / mapa / fota

amen : )
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lipca 2008, o 15:52
Lokalizacja: pomorskie

przez perez » 28 lipca 2008, o 22:49

zamczysko jest zajebiste! nigdy o tym miesjcu nie slyszalem, szkoda ze to az 450 km, ale moze kiedys... ;-)
 
Posty: 330
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 18:06
Lokalizacja: Brenno/Pozna

przez rat » 30 lipca 2008, o 22:27

no mi te obiekty sa znane lecz nie bylem tam, ale czytajac tego posta pojawil sie pomysl aby w sierpniu tam zajechac, mam nie daleko a okolice fajnie, dziekuje za podrzucenie pomyslu :D
 
Posty: 941
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 18:37
Lokalizacja: S


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości