Bornholm :) gdy tylko będzie możliwość.

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

Bornholm :) gdy tylko będzie możliwość.

przez unus » 8 maja 2012, o 16:36

Witam ponownie.
Jeszcze nie ochłonąłem po poprzedniej wyprawie na Słowenię a już w planach są dwie kolejne.
Jedną z nich jest Bornholm.
Spotkana para w Słowenii wspomniała, że drogi są tam super i że motocykliści, których oni tam spotkali byli bardzo zadowoleni z wyjazdu tam.
Przyznam, że o tej wyspie zwanej Majorką Bałtylku marzę od dawna ale jakoś zawsze było coś innego ....
Wiecie, że tam podobno 300 dni w roku świeci słońce? To nie wszystko :) podobno Bałtyk ma tam najpiękniejszy kolor i piasek jest najlepszy na całym bałtyku :) co podobno docenili ci , który robili kiedyś klepsydry - takie bański odmierzające czas ;)
Plan jest:
Dojechać : Katowice - Kołobrzeg - a dlaczego kołobrzeg?? Już tłumaczę. Ponieważ tam jest najtańszy transport w porównaniu do innych.

http://www.kzp.kolobrzeg.pl/cennik-rejsu-na-bornholm

Zwiedzić, odpocząć i pojeździć.
Przewodnika ani mapy jeszcze nie mam więc jak coś to będę informował na bieżącą.

Może ktoś z Was tam był? Ma jakieś doświadczenia i zalecenia??
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
 
Posty: 58
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

przez seba601s » 8 maja 2012, o 17:01

a kiedy chcesz jechac,daj info na priva może,bo tez jestem z katowic
 
Posty: 634
Dołączył(a): 24 sierpnia 2010, o 15:48
Lokalizacja: katowice

przez bonzo320i » 8 maja 2012, o 17:38

kolego unus pewnie że wal na Bornholm z Kołobrzegu, jak coś to podjadę Cię pożegnać :mrgreen: jeśli będę w kraju, a wtedy może i ja bym Się zorganizował na mały rejs ;-) w tą i spowrotem
Avatar użytkownika
 
Posty: 631
Dołączył(a): 14 lipca 2009, o 21:39
Lokalizacja: Ko

przez unus » 9 maja 2012, o 16:29

Nie widzę problemu :) każdy może jechać.
Ale jak na tą chwilę niewiadomą jest to kiedy pojadę. Mam tego typu pracę, że... niestety :( nie wiem. W praktyce (jeśli chodzi o Bornholm) wyjdzie to tak, że jak wszystko uda mi się w robocie przygotować to planuję wyjechać w czwartek popołudniu i wracać na poniedziałek wieczór. ... może uda się wiecej. Ale zależne od roboty.

Z bardziej przyjemnych rzeczy:)
Przewodnik i mapa zakupione (11,00 zł + 7,00 zł ). Wieczorem będzie studiowanie. Nawet nie wiedziałem, że tam jest jeszcze dodatkowo kilka ( trzy ) wysepki w pobliżu. Oprócz fabryki cukierków ;) ruin zakmu to plan będzie nadal układany. Campingów zauważyłem na mapie kilka ale spać na wydmach także mi się marzy :)
Jak więcej poczytam opiszę.
 
Posty: 58
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

przez kawomaniak » 9 maja 2012, o 18:20

ja tam byłem lecz tylko na rowerowanie :) miejsce super i na pewno chce tam wrócić na moto :)
 
Posty: 119
Dołączył(a): 7 czerwca 2009, o 17:03
Lokalizacja: Pruszk


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron