trasy okolice Wrocławia

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

trasy okolice Wrocławia

przez prezeS » 21 marca 2011, o 13:01

Hejka,

Polecacie jakieś trasy z dobrymi winklami w okolicach wrocka?
Zjeździłem w miarę regularnie mapę w poprzednim sezonie i nie mam jakiś ciekawych wniosków.
Czasami trafi się na jakiś dobry fragment ale generalnie ciężki poskładać z tego trasę...

Moje typy:

- Sobótka jak na Świdnicę, powrót "8"
- w kierunku na Środę Śląską, powrót przez kąty
- na Oławę, powrót przez Jelcz (tam jest spoko nowy odcinek przez las)

Większość dróg, powiedzmy to wiejskich w okolicy, ma fatalny asfalt z żwirem i innym syfem.
Na mapie pokręcone fajnie - w rzeczywistości porażka..

W praktyce często wolę polatać po mieście....

BTW, jakiś plac do poćwiczenia techniki?

Pozdro.
Prezes
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 marca 2011, o 00:18
Lokalizacja: Wroc

przez Flaming » 21 marca 2011, o 13:08

prezeS napisał(a):BTW, jakiś plac do poćwiczenia techniki?
Plac Solny :mrgreen: :lol:
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 1 lutego 2010, o 23:46

przez prezeS » 21 marca 2011, o 13:15

Flaming napisał(a):
prezeS napisał(a):BTW, jakiś plac do poćwiczenia techniki?
Plac Solny :mrgreen: :lol:


I po numerze od razu wyjeżdżam z kwiatkiem na garnku 8-)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 marca 2011, o 00:18
Lokalizacja: Wroc

przez Orzech » 21 marca 2011, o 21:02

Bardzo polecam odcinek:
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 17294&z=11

Po prostu cudo! Pierwsze wrażenie "jak w skalnym mieście ale takim z nitką asfaltu między skałami". Masa ciekawych zakrętów, dobra jakość asfaltu i z górki i pod górkę. To wszystko wśród stojących tuż przy ulicy przepięknych, wielkich, naturalnych bloków skalnych. Polecam!

Ogółem w okolicach Nowej Rudy są ciekawe miejsca z przyzwoitym asfaltem, droga z Bielawy na Wolibórz tez jest niczego sobie, tak samo z Dzierżoniowa na Jedlinę-zdrój jest ciekawie, świetne winkle ale miejscami asfalt do du..y.

Można by z tego jakaś ciekawą trasę połatać.

Nie polecam pchania się do Srebrnej Góry, cały czas jakieś remonty i objazdy, do tego asfalt tragedia.
 
Posty: 82
Dołączył(a): 22 września 2009, o 11:45
Lokalizacja: Twardog

przez Lester1970 » 21 marca 2011, o 21:56

Orzech napisał(a):Nie polecam pchania się do Srebrnej Góry, cały czas jakieś remonty i objazdy, do tego asfalt tragedia.
Orzech napisał(a):Nie polecam pchania się do Srebrnej Góry, cały czas jakieś remonty i objazdy, do tego asfalt tragedia.
Orzech napisał(a):Nie polecam pchania się do Srebrnej Góry, cały czas jakieś remonty i objazdy, do tego asfalt tragedia.

Tutaj masz raje, rok temu na zlocie nie bylo parady,bo droga masakra
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 18 września 2009, o 09:05
Lokalizacja: ????????

przez janekpol » 21 marca 2011, o 23:10

Z Obornik Sl w kierunku Lubiaza przez Uraz ładny nowy asfalcik i fajne zakrety.
 
Posty: 335
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 21:10
Lokalizacja: DSW

przez jewon » 21 marca 2011, o 23:16

w zeszłym sezonie miałem okazje polatać troche po kotlinie kłodzkiej.droga złoty stok-Lądek zdrój na mapie wygląda całkiem ciekawie w rzeczywistości to horror droga jak po bombardowaniu lotniczym.ziemia z nielicznymi pozostałosciami asfaltu.i tak przez 20km raz zatrzymałem się żeby sprawdzić czy wszystko ok z przednim kołem bo juz pewien byłem ze to koniec jazdy.naprawde współczuje miejscowej ludności ze musza codziennie jezdzic po tym syfie.za to odcinek Kłodzko-złoty stok akurat była w remoncie ale w tym sezonie bedzie tam 20km niezłych zakręcików z nowiutką nawierzchnią trza bedzie sprawdzić jak popisali sie drogowcy
 
Posty: 1117
Dołączył(a): 10 października 2010, o 23:29
Lokalizacja: Jaworzno

przez prezeS » 22 marca 2011, o 00:27

Wszystko co piszecie oprócz trasy na Oborniki to 200+ km.
Z tego typu tras to polecam kierunek Jelenia, od Strzegomia trasa robi się naprawdę fajna.
Asfalt jest w 3/4 nowy. Są widoczki, a jak polecicie na Szklarską, Jakuszyce...
No ale do tego to już nikogo nie muszę chyba przekonywać :-D .

Jednak na takie wypady trzeba mieć przynajmniej pół dnia.
Wygląda to kiepsko, ale faktycznie chyba w najbliższej okolicy nie ma na co liczyć.

A słyszał ktoś może jakieś plotki o torze we Wrocławiu? 8-)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 marca 2011, o 00:18
Lokalizacja: Wroc

przez janekpol » 22 marca 2011, o 00:32

Trasa Strzegom Jelenia spoko ale tylko w tygodniu. W czasie weekendu jest tłok nie do opisania. Ja mieszkam w Strzegomiu i staram się ta trasą nie latać
 
Posty: 335
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 21:10
Lokalizacja: DSW

przez nitro99 » 12 kwietnia 2011, o 21:21

okolice bialego kosciola. plus kamieniolomy w lecie z krysztal woda. trasa na brzeg dolny ma pare fajnych winkli. traska na lewin klodzki no i oczywiscie walim ze sztolniami. troszku po gorach. chociaz w okolicy dusznik na trasie na granice trzeba piekielnie uwazac jak jest wilgotno. asfalt kryje sie nalotem jakiejs glinki i nawet puszka jest trudno jechac. a jak chce ci sie polatac tyle ze to daleko za boleslawcem jak sie jedzie na swietoszow winkiel za winklem w lesie.
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 21:44
Lokalizacja: Warszawa


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość