Wakacje na bałkanach 2010

Gdzie warto pojechać, co zwiedzać, czas, utrudnienia. Pisz o ciekawych miejscowościach ktore są warte odwiedzin..

Moderator: michu

Wakacje na bałkanach 2010

przez Bartollini » 12 listopada 2010, o 18:15

Witam po długiej przerwie, troche mnie tu nie było. Od razu chciałem zaserwować Wam coś ciekawego na któryś z długich jesiennych wieczorów. W bólach, ale w końcu powstał opis i parę fotek z moich i mojego kumpla wakacji.
Długaśne, ale nie ma się co dziwić, spędziliśmy 2 tygodnie na motocyklach. Dla zachęty wkleję zakończenie całej opowieści
W dwa tygodnie nawinęliśmy ponad 5 tysięcy kilometrów, odwiedziliśmy 10 państw, 14 razy przekraczając granicę. O dziwo nie wyczyściliśmy do zera swoich plastików. Dopóki mogliśmy, staraliśmy się unikać autostrad. Nie liczy się jak najszybsze dotarcie na miejsce, dla nas przygoda i wakacje zaczynają się wraz z minięciem tablicy Warszawa (i tej cholernej al. Krakowskiej). Nie używaliśmy GPS, dzięki temu prawie 3 miesiące po powrocie jestem w stanie odtworzyć całą trasę ze szczegółami z głowy. Często jechaliśmy drogami rzadko uczęszczanymi przez turystów, czasem nawet rzadko używanymi przez miejscowych co też jest swego rodzaju ciekawym przeżyciem. Owszem, kilkakrotnie gubiliśmy się i błądziliśmy w kółko. Generuje to czasem sporo złości i frustracji, ale z perspektywy czasu wywołuje uśmiech i zadowolenie, że jednak daliśmy rade. Choć wiem, że na następnego tripa Szewcu już bez gps-u się nie ruszy. Postaram się mu go zepsuć.
Wiele szczęścia, zwłaszcza ze sprzętami. Choć może po prostu dobrze je przygotowaliśmy. Wyposażenie też optymalne, choć pewnie za rok pewne rzeczy pozmieniamy. Właśnie, za rok… trzeba zacząć planować…


A całość dostępna tutaj na naszej stronce www.motoperkuna.pl

Miłego czytania ;-)
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez Flaming » 12 listopada 2010, o 19:23

Bartollini zajebiście się czyta twoje opowieści :-D Wyprawa kozak na maxa. Jestem pełen podziwu waszej determinacji i odwagi. :mrgreen:
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 1 lutego 2010, o 23:46

przez pitrak » 12 listopada 2010, o 20:04

Moje gratulacje :-) Wycieczka i przygoda SUPER !!!! ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez Bartollini » 12 listopada 2010, o 20:13

Jeszcze bezpośredni link do zdjęć >>>FOTY<<<
Do oglądania polecam użyć opcji PicLens, trzeba chwilke poczekać aż załadują się wszystkie zdjęcia, ale lepiej się potem przegląda.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez pitrak » 12 listopada 2010, o 20:15

Jeszcze raz GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 16:04
Lokalizacja: Dar

przez Flaming » 12 listopada 2010, o 20:26

Zamek w skale i most robią wrażenie z resztą jak wszystkie zdjęcia :-D Mam pytanko :lol: na 9 zdjęćiu płyniesz jakimś rowem melioracyjnym ?? :-P :mrgreen:
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 1 lutego 2010, o 23:46

przez michal78 » 12 listopada 2010, o 21:40

gratulacje za sily na taka trase!!! czyta sie super i oglada bosko!!!! fotosy 1 klasa!!!! :mrgreen:
trzeba bylo cos napisac to bym was przenocowal!!!! nieszkam 40 km od st.gallen!! :mrgreen:
 
Posty: 918
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 10:54
Lokalizacja: bludenz

przez Bartollini » 12 listopada 2010, o 22:41

Flaming, to nie ja, to mój kumpel, z którym byłem. I czort wie jaką to miało funkcje, ale woda była słona i krystalicznie czysta. No i nurt dość szybki, bo kumpel chwilke wychodził na brzeg ;-)

michal78, cholera, a wtedy taki nocleg byłby zbawienny. Byliśmy zmasakrowani, a całą noc lało. Obudziliśmy się w kałuży. Jesteś tam na stałe? Tak na przyszłość, bo w Alpy bym się jeszcze wybrał.
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez michal78 » 12 listopada 2010, o 23:50

jak to powiedziec ?? niestety albo stety na stale!!! :lol:
i jak ktos potrzebuje pomocy w tych okolicach to jestem do dyspozycji!!!! :lol:
 
Posty: 918
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 10:54
Lokalizacja: bludenz

przez didusio » 12 listopada 2010, o 23:55

Super Bartollini, pogratulować świetnego wypadu :-D Można wiedzieć orientacyjnie ile potrzeba kasy na taki wyjazd :?:
 
Posty: 107
Dołączył(a): 29 marca 2010, o 17:39
Lokalizacja: Jab

przez Bartollini » 13 listopada 2010, o 15:10

didusio, około 4 tysi, byliśmy mega pozytywnie zaskoczeni. Noclegi na polach namiotowych (z małymi wyjątkami). Ponad połowa wydatków to wacha. Tankowaliśmy częściej niż jedliśmy :)
Serbia, Czarnogóra są tańsze niż Polska, Chorwacja na zbliżonym poziomie. Drogo zaczyna się robić dopiero we Włoszech, potem Szwajcaria i Niemcy to samo.
Jak mam porównać zeszłoroczne wakacje, gdzie 4 tysie poszły na hotel i browary, to aż mi głupio.

Wrażenia bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard :mrgreen:
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez didusio » 13 listopada 2010, o 21:39

Serdeczne dzięki Bartollini.Mam też w planach taki fajny wypad, tylko u mnie to potrzeba jeszcze sporo $ :-D
 
Posty: 107
Dołączył(a): 29 marca 2010, o 17:39
Lokalizacja: Jab


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości