zx10r 08-10r

Ogólne rozmowy o motocyklach...

Moderator: michu

zx10r 08-10r

przez sky » 30 grudnia 2016, o 17:50

witam planuje zakup a zarazem przesiadke na dyszke 3 generacji mozecie mi cos powiedziec o tych moto na co zwrocic uwage przy zakupie jakies slabe strony tej serii?
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 grudnia 2016, o 17:45

Re: zx10r 08-10r

przez Hajcu » 31 grudnia 2016, o 00:38

Jeżdżę taką. Słabe strony? Laski się oglądają :)
Na poważnie to III generacja pozbawiona jest jakichkolwiek przypadłości swoistych dla tego modelu. Oczywiście co jakiś czas gdzieś przeczytasz i usłyszysz o padniętym silniku czy takich tam rzeczach, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. W moim odczuciu najczęściej przewijającym się problemem jest regulator napięcia - można uznać to za słabą stronę. Jak w czasie postoju światła przygasają lub delikatnie pulsują to oznacza początek problemu (wymiana regulatora w niedalekiej przyszłości). Mnie się to jeszcze nie przydarzyło, pomimo, że mam założony ksenon z przetwornicą - a to podobno nasila problem.
Moim zdaniem jest to najbardziej udany litrowy motocykl z ery przed pojawieniem się kontroli trakcji. Wystarczy dorwać jakieś testy porównawcze z 2008, gdy BMW nie łoiło jeszcze wszystkim dupy na torze. Owszem, do współczesnych maszynek brakuje jej kilkudziesięciu koni, ale jako jeden z ostatnich przedstawicieli "sprawiedliwych" sportów w najczystszej formie: silnik, rama, zawieszenie i brak elektronicznego pakietu supermena - dyszka nadal potrafi zapierać dech w piersi.
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31

Re: zx10r 08-10r

przez lukauto » 18 kwietnia 2018, o 21:28

Witam
hajcu dokładnie się z Toba zgadzam zapiera dech a problem z regulatorem to miałem w pierwszy dzień zakupu :) a dodam że kupiłem ZX10R 2008r. z przebiegiem 6870 km
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 kwietnia 2018, o 21:06


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości